PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

myśliwi z dzikami sobie rady nie dają a co dopiero z ruskim, jak jeszcze dziadki z partyzantki źli to nie było szkód łowieckich, a teraz panicze z miasta pseudo myśliwi do wojenki ha ha ha terenówką pod ambonę podjechać to nie znaczy że się teren zna. A młodego bez pleców to nie chcą do koła za nic przyjąć.

Jan, 2017-04-27 22:51:28

Ze śrutówką na czołgi - brawo. Może zestrzelą szeszkę.

Mysłiwy, 2017-04-27 20:57:01

A i jeszcze jedno szkołą się i broń kupują za swoje. I nie chodzi tu pewnie o regularne oddziały a o ludzi którzy są w dzień i w nocy w terenie i widzą kto i gdzie się kręci. Sam znam przypadki gdy myśliwi zgłaszali próbę kradzieży.

338LapuaMag, 2017-04-27 19:58:08

Ty Komando foka. Wierz mi na słowo że z najlepszą bronią w ręku nie miałbyś szans z Polskim mysliwym. Obejrzyj sobie kiedyś jak wyglądają zawody w sześcioboju myśliwskim bądź varmintowskie. Wtedy przekonasz się jakiś głupi. Z głębokim poważaniem ;)

338LapuaMag, 2017-04-27 19:52:17

Głupoty opowiadasz kolego foka.. Rzucasz hasłami hispometria i innymi. A nie masz pojęcia o czym piszesz. Popatrz na Afganistan co tam się dzieje paru gości uzbrojonych i co satelita i inne buzery bajery, amerykanie się wkurzyli i w geście rozpaczy posłali matkę wszystkich bomb bo bajery i buzery nie działają, taki prosty przykład kolego.
Ponadto niejden myśliwy jest lepiej uzbrojony niż żołnierz. Mało, który myśliwy posiada kal 5,56mm bo z tym kalibrem nie da się polować za mała energia. Więc kolego foka doucz się. Większość broni myśliwskiej kulowej to kalibru powyżej 7mm bo tylko one mają odpowiednią energię. Nie znasz się to nie pisz bzdur.RR, 2017-04-27 19:35:29

Jeden będzie jak przyczajony tygrys w chaszczach , drugi będzie siedział na ambonie i się nawzajem wystrzelają :) . Należy mieć pojęcie o dostępnych środkach bo dziś w zwykłym internecie dostępne są za free mapy satelitarne , lotnicze z hipsometrią , topografią a nawet cieniowanie które pokaże okop z pierwszej wojny :) , tu jest właśnie pies pogrzebany że niektórzy chcą szablą nawet nie na czołgi ale na samoloty uderzyć . Albo ta broń myśliwska :) już to widzę jak ze śrutówką nabitą solą bronią państwa :) albo próbują przełamać AKM lub Beryla by przeładować , tylko im zamek wylata . Jak jeszcze uwzględnić że myśliwym zostaje się po przez znajomości a nie wyszkolenia i badania psychiatryczne to tak po prawdzie myśliwi powinni być jako ostatni powoływani do wojska a nie robienie z nich elity ,kasty z dodatkowymi przywilejami . Trzeba mieć pojęcie jak dziś prowadzi się wojnę a nie co niektórzy myślą że w dzisiejszych czasach jest miejsce na partyzantkę . Chyba że Polska chce wywołać wojnę jakiemuś Afrykańskiemu plemieniu to wtedy zgadzam się że myśliwy ze sztucerem ma jakąś zdolność obronną :)

komando foka, 2017-04-27 09:08:03

No wreszcie dobry pomysł na wykorzystanie potencjału mysliwych. Powinni w swoich kołach łowieckich szkolić lokalne społeczeństwo, powinno się ich strzelnice wykorzystywać do szkoleń ludności i oswajać tam ludzi z bronią.

Janek, 2017-04-27 08:59:09

Będą armii dostarczać bażanty i dziczyznę i bimber oczywiście

Anma, 2017-04-27 08:06:30

Komando foka ty chyba jakiś agencik fsb.
Wiec człowieku że w trakcie konfliktu dla agresora każda osoba posiadająca broń a dodatkowo wiedze nt. Terenu i przemieszczania się po nim jest zagrożeniem niezwykle groźnym. Nawet elektryk, no ale trzeba mieć wiedze a nie pisać o dronach, satelitach i innych farmazonach(za dużo filmów oglądasz z chukiem norisem).

RR, 2017-04-27 07:45:12

Moja pacyna tego nie ogarnia. Antek, Szyszka i reszta pajaców. Do cyrku.

OKMPZ, 2017-04-26 20:50:23

To dobry pomysł ponieważ myśliwi już dysponują własną bronią i amunicją. Umieją też posługiwać się tę bronią a nie oszukujmy się większość społeczeństwa jak i cała ta zgraja mędrków co opowiadają jacy to myśliwi są nie udolni to nawet nie potrafią załadować czy odbezpieczyć broni. Znajomość terenu też jest dużym plusem a Ci co piszą komentarze typu " Z ciekawości zapytam, jak już wejdą tam, gdzie nikt nie chodzi, to do kogo mają strzelać " mogli by sobie darować bo dobrze wiedzą co miał minister na myśli i udają głupich albo serio mają problemy z myśleniem. Ogólnie mówiąc nic nie stracimy na tym bo broń mają, wyszkoleni w zakresie obsługi broni są.

lukasz26, 2017-04-26 20:26:40

Pierwsze słyszę by myśliwy umiał bronić :) on jest nauczony by polować na zwierzynę która wykarmiła się na polach rolników , ich mentalność jest taka by sięgać nie po swoje więc jak by co przyszło do czego to będzie wiedział co najwyżej gdzie szabrować . I umiejętności strzeleckie nie mają nic do tego gdyż nie będą mieli prawa użyć broni do zabijania ludzi nawet podczas wojny bo była by to partyzantka więc zostawmy strzelanie wojskowym . Natomiast co znajomości terenu to wydaje mi się że bardziej pożyteczni byli by leśnicy i rolnicy a nie myśliwi którzy co najwyżej wiedzą gdzie zwierzyna grasuje ale do czego potrzebna jest ta umiejętność podczas wojny to nie wiem :)
W dobie satelit , dronów i skanowania na podczerwień to mówienie o przydatności myśliwego jako zwiadowcy to jakiś absurd a strzelanie ze sztucera podczas wojny to chyba że chcą wroga śmiechem zabić :)
Jeszcze raz powtórzę : Danie myśliwym tytuł obrony terytorialnej jest tylko pretekstem do stworzenia kasty ludzi z dodatkowymi przywilejami .

komando foka, 2017-04-26 20:21:37

Nie macie pojęcia o myśliwych i ich umiejętnościach. Mało kto tak zna teren i potrafi się po nim poruszać, a większość ma taki sprzęt i umiejętności strzeleckie że ci co tylko głupio mędrkować potrafią nie zdają sobie nawet z tego sprawy. Ps: Jak myślicie kto będzie bronić bardziej waszych domów ktoś z drugiego końca kraju czy miejscowy. I ile kosztuje wyszkolenie dobrego strzelca?

338LapuaMag, 2017-04-26 19:14:37

Do obrony terytorialnej młodzi, wyszkoleni w posługiwaniu się bronią automatyczną, niepijący patrioci.

Adaś, 2017-04-26 18:11:52

Taki wyskok z myśliwymi jest dlatego że w nowej ustawie o własności będą zaostrzone przepisy o wkraczaniu osób postronnych na rolnicze działki , lasy i na różne własności . Skończyło by się wtedy eldorado myśliwych , elektryków , geodetów, gazowników , drogowców ,itp. Każde wejście osoby obcej na działkę będzie wyłącznie za zgodą właściciela . Oczywiście takie zasady nie dotyczą (co jest zrozumiałe ) policji , służb ratunkowych ,straży pożarnej i ewentualnie wojska . Dlatego chcą nadać myśliwym status obrony terytorialnej by mogli na tej podstawie nadal hasać po polach rolników . O ile podoba mi się tworzona ustawa o własności i skończy się w końcu że rolnik jest gościem na własnej działce a drogowcy rozkładają siatki przydrożne na prywatnych działkach , myśliwi polują , elektrycy konserwują linie depcząc uprawy , telekomunikacja drąży dziury by dostać się do kabli itd.
Dziś chcą z myśliwych zrobić wojsko a jutro z elektryków zrobią brygadę rozpoznawczą bo dobrze ze słupów widzą , z drogowców komandosów bo dobrze siatką maskują a z serwisantów przewodów podziemnych zrobią saperów bo umieją posługiwać się detektorami :)

komando foka, 2017-04-26 18:07:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Mam prośbę  do  redakcji   o  uzyskanie  informacji  z  ARiMR oraz  MRiRW kiedy ...

Pałuczanin81

Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.