PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@nika coś taki dobry wujek dla budżetów gmin. Gminy mają swoje dochody z podatków i nie muszę im dodatkowo płacić za pozwolenie na dysponowanie swoją własnością wedle uznania i moich potrzeb. Co innym żałujesz jak pies ogrodnika, że zarobią. Jak zarobią to i wydadzą, i gmina dostanie podatek. Sam korzystasz (wyciąłeś drzewa) a innym bronisz ? Zapłać gminie za wycinkę swoich drzew, jak Ci sumienie tak nakazuje. Będzie miał wójt na ośmiorniczki.

aska, 2017-04-28 14:06:48

nika-kilka razy brałem zezwolenie na wycinke w gminie i zasze to zezwolenie było bezpłatne i zawsze dostawalem na wszystko co chciałem wiec była to czysta fikcja i niepotrzebnie wydana forsa na pensje dla 2 osób sie tym zajmujących .

rolnik6666, 2017-04-28 13:56:11

@agro
@Mistrz
Mnie to nie boli bo akurat dzięki temu zamętowi i zle napisanej ustawie bez obaw wyciałem chyba z 10 drzew które mi przeszkadzały w uprawach.

Natomiast staram się patrzeć także ze strony budżetów gmin które na tym tracą. Od dawien dawna pozwolenie kosztowało i był to wpływ kasy do budżetu. Teraz ktoś kręci super zyski a budżet państwa na tym traci. Dobrze że to ktoś dostrzega bo z budżetu buduje się także drogi, szkoły, płaci pensje wielu urzędnikom (może w tym lub przyszłym roku kanalizę mi dociągną pod dom ;) ).

Ogólnie jestem za tym co pisze rolnik6666, czyli jak miastowi chcą mieć czym oddychać to niech sobie parki robią w centrach miast a nie jadą całe życie na garbie rolnika.

nika, 2017-04-28 12:00:40

nika, tak samo jak Rusin jesteś przerażona że w tartakach przerabiają drewno na deski, ale ty też masz coś z deski :D

Mistrz, 2017-04-27 20:55:04

@nika boli ze wreszcie właściciel może zadecydować o swojej własności? Jak miasto chce wybudować drogę, czy pociągnąć linie energetyczna to mnie się nie pyta o zdanie tylko odrazu w mordę ustawą. Jak ja mam ochotę wyciąć swoja własność to larum i wielka krzywda.

agro, 2017-04-27 20:48:06

to dobrze że się tnie ,jak miastowe chcą mieć drzewa to nie wyburzą markety i zrobią tam parki a od naszych prywatnych rolniczych działek wara ,a kto wam miastowym wogóle pozwolił oddychać powietrzem z moich drzew -zapłaccie mi za wyprodukowany dla miastowych tlen to drzewa zostawie

rolnik6666, 2017-04-27 18:58:07

Senator Jadwiga Rotnicka widzę że mówi o tym co się dzieje.
To że w miastach się tnie to pikuś, tnie się na obrzeżach miast działki 2-5 hektarowe należące do rolników (bo działka ma powyżej 1ha i ktoś jest rolnikiem) a to one oczyszczają powietrze w miastach.
No i tutaj państwo traci bo te grunty w przeciągu 10 lat zostaną wessane w granice miasteczek i tutaj skarb państwa straci bo pseudo rolnik wytnie to a potem sprzeda.

Mam nadzieję że próbując zrobić cokolwiek z tą ustawą nie skopią jej na maxa że znów będzie więcej wątpliwości.

nika, 2017-04-27 17:04:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...

men2face

Ja tam wole monsanto .lg ciekawy.z reszta kazdy musi sam u siebie sprawdzic odmiane.to ze sypie u mnie nie znaczy ze uda sie u ciebie....