PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kleszcza nie wykręcać - to stoi w sprzeczności z instrukcją użytkowania kleszczołapki czy lassa na kleszcze (żyłka na sprężynce). I jak tu żyć?
Dodam, że kleszczołapki są w miarę tanie (ok. 10 zł za dwie sztuki), ale nie w każdej aptece dostępne (lasso owszem jest, ale dwa razy droższe). Istotnym problemem jest nie wirusowe zapalenie opon mózgowych, a BORELIOZA. Ta choroba jest podstępna, a krętki wywołujące ją mogą pozostać w ciele ofiary do końca jej życia (czasem skróconego przez chorobę). Krętki atakują najczęściej stawy - wówczas pacjenci są leczeni na reumatyzm. W tym czasie bakterie mnożą się i atakują resztę organizmu włącznie z mózgiem. Kuracja antybiotykowa trwa 3-4 tygodnie i może zatrzymać tę chorobę, ale jej sprawców nie da się usunąć z organizmu. Co gorsza, nie każde zakażenie przebiega z charakterystycznym rumieniem. Lekarze pierwszego kontaktu niechętnie kierują pacjentów pod opiekę szpitala zakaźnego, a nawet nie zawsze kierują na badania krwi i podają antybiotyk.

Ja, 2017-05-05 16:17:51

Wiekszość na wsi i bez tych kleszczów ma coś z mózgiem.

pit10, 2017-05-05 09:21:57

Należy się dopłata bo miasto to bydło

Miasto syf polski, 2017-05-04 20:55:19

Najbardziej narażeni rolnicy no tak a i owszem ale cena dawki też owszem... Rolnik jego żona i przykładowo troje dzieci (wszyscy biegają po tych łąkach razem z rolnikiem tam i z powrotem), wszyscy po 3 dawki i łatwo policzyć że to ponad 2000zł a potem jeszcze szczepienia przypominające. To nie małe pieniądze choć zdrowie swojej ceny nie ma. Ale ciekawe czemu dla zagrożonej grupy zawodowej nie ma choć częściowej refundacji. Zresztą głupie pytanie "czemu?".

Ole, 2017-05-04 20:54:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...