PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ania, ja rozumiem, że razy nahajki decydują o twoim postrzeganiu rzeczywistości. Mylisz się co do pozostawionej dokumentacji. Dokumentacja personalna znajduje się w Archiwum Akt Nowych w Warszawie i w archiwach m.in. w Łodzi (łącznie z aktami śledztw z powstania 1863r.) . Pomyśl przez chwilę ; dlaczego - mimo spalenia Warszawy - wszystkie księgi wieczyste się zachowały ? Umiesz odpowiedzieć ? A co do mojej narodowości ? Daj sobie spokój , przecież musisz sobie zdawać sprawę z swojego poglądu jako anachronicznego. Narodowość przejawia się nie tylko w genach ale i w środowisku i własnej aktywności człowieka. Co osiągnęłaś swoją aktywnością i jak cię wyposażyło - twoje środowisko ?

b.urzędnik, 2017-05-11 21:01:35

b, urzędniku, gdybyś włączył myslenie pojął byś, że w latach PPR,PZPR suweren miał gggggg do powiedzenia, a wybory wygrywał ten, co liczył głosy. Pojedż sobie na wschód i obejrzyj Wilno, Troki, Mińsk, Nowogródek, Stryj, Lwów i ich tylko ocalałe zabytki. Obejrzyj bezkresy urodzajnej ziemi, lasy, jeziora. Według ciebie nie należało to do nikogo? Zdobądz wiedze jaki procent majątku pozostawionego na wschodzie jest rekompensowany. Dopytaj sie co komuniści zrobili z dokumentacją pozostawioną w urzędach. Popytaj sie jak wyglądał wyjazd tych, co nie chcieli być ruskimi. Ty mnie nie ucz jak mam zdobywać wiedzę na ten temat, bo mam ją wypisaną nahajką na własnej du,pie.
Nie spodziewam się obiektywizmu po komuszym urzędniku ze szwabskimi korzeniami.

ania, 2017-05-11 19:14:34

A to ciekawe, to jednak repatrianci mieli jakieś dokumenty o pozostawianym majątku , a nie że dostali nakaz i za pół godziny - won !

123, 2017-05-11 14:54:35

@ania, jesteś irytująca, prezentując swoje "widzi mi się "na temat majątków pozostawionych przez Polaków na Wschodzie . Po prostu nie masz pojęcia o obowiązującym prawie regulującym rekompensaty za pozostawione mienie, nie masz pojęcia ilu ludzi , w jakich kwotach i kiedy takie rekompensaty otrzymali i (uważaj ) otrzymują do dnia dzisiejszego. Za regulacje ustawowe odpowiadają nie urzędnicy ale - słynny - suweren , którego przedstawiciele uchwalają prawo. Suweren uznał - po 1944r., że przesiedleńcy ze wschodu powinni PPR , a później PZPR po "rękach całować", że w zamian za lepianki i wschodnią bidę otrzymali poniemieckie mieszkania i gospodarstwa , często wraz z wyposażeniem , którego początkowo nawet nie umieli wykorzystać . Zapoznawałem się z inwentaryzacjami pozostawianych - na Wschodzie - majątków. Z Chałupy i dwóch hektarów gruntu z 20 drzewami owocowymi , przesiedleniec robił folwark z hektarami sadu, a z dwumieszkaniowej oficyny - kamienicę na wynajem. itd. itp. Więc trochę więcej namysłu i wiedzy . Ja rozumiem, że możesz nie mieć dostępu do tej wiedzy ale myślenie nie jest zabronione. O key ?

b.urzędnik, 2017-05-11 09:21:14

W tamtych czasach wiele niesprawiedliwości ze strony ówczesnego państwa dotknęło również polaków którzy odczuwali przynależność do narodu POLSKIEGO. Zostali zmuszeni do pozostawienia majątku, nieruchomosci na terenach Litwy, Białorusi,Ukrainy i nikt im za to niczego nie zwrócił. Wielu z nich straciło zdrowie, a nawet życie. Kto im to zwróci?. A winę za to ponoszą urzędnicy ówczesnego państwa z b. urzędnikiem w komplecie.

ania, 2017-05-11 07:31:45

Drogi Farmerze ; w drodze umowy Gierek - Schmidt , 125 tysięcy obywateli polskich, którzy odczuwali przynależność do narodu niemieckiego (wraz z członkami rodzin) uzyskało prawo do połączenia z rodzinami w Niemczech . Nie było przepisu, który nakładałby obowiązek darowizny majątku na rzecz Skarbu Państwa ale ogół obywateli był tak wrogo nastawiony do wyjeżdżających , że tzw. opinia społeczna (i działacze partyjni) wymuszali na eSBe takie opiniowanie wniosków (dla wojewody) o zgodę na wyjazd na stałe , aby osoby które majątku (nieruchomości) nie oddadzą za darmo - paszportów nie otrzymały. Przykład takich ludzi , to taki m.in. grzegorz rolnik. Ci ludzie doznawali często niesamowitego upokorzenia , byli okradani (nawet na granicy w Rzepinie), ci którzy wyjeżdżali z bydłem i końmi byli odstawiani na boczny tor , a za kilka wiader wody musieli płacić litrami wódki, zastawami stołowymi, meblami , a nawet pościelą . Dopiero dyscyplinarne zwolnienia kolejarzy i celników poprawiły nieco obraz Polski - w tamtych latach ale obraz ówczesnej ojczyzny pozostał w wielu rodzinach jak ...

b. urzędnik, 2017-05-11 00:06:06

powinni zasadzić odszkodowanie wg tamtej ceny gruntów. tj jakies 500zl/ha

grzeogorz rolnik, 2017-05-10 21:31:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...