PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do C#@12yt i ludzi myślących tak samo- (wszędzie dobrze gdzie nas nie ma),
To właśnie od rolnika zawsze zabiera się pieniądze i rolnik co roku wpłaca ogromne pieniadze do budżetu, chocby za kupowane paliwo(to są duże ilości- tysiące litrów), ja od paru lat dokładam z drugiej pracy by utrzymac jakoś gospodarstwo. a to Embargo a to susza...teraz te przymrozki....wielu już myśli o zerwaniu z tą pracą i wyjechaniu za granicę bądź poszukaniu swojego miejsca gdzieś w mieście. Co do cen które mogłyby zrekompensowac straty: mam około 10 % towaru w sadzie w porównaniu z normalnym rokiem czyli ceny które by mi to wyrównały( czereśnia 50 zł/kg ; wiśnie 20 zł/kg; gruszka 30 zł/kg ; jabłka 10zł/kg) - nikt za tyle nie będzie kupował....więc pomoc jest konieczna chocby dlatego żeby to co jest w sadzie udostępnic konsumentom w miarę po normalnych cenach(ok 2 razy wiekszych- z powodu klęski). Też rozumiem ,że są cwaniaki którzy mają normalne zbiory i niedośc że zarobią dużo za plon to jeszcze wyciągają od Państwa...ale ich nie ma co brac za przykład...tak jest w każdej branży. Trzeba pamiętac, że jeśli nie będzie pomocy ze strony rządu to poupadają Ci normalni rolnicy, a zostaną tylko te cwaniaki i jeszcze bardziej się dorobią...a zawsze byłem zdania , że powinno się wspierac biedniejszych by choc trochę wyrównywac siły. A może mówie tak bo jestem po tej właśnie stronie ;)

SadownikRadomski, 2017-05-29 15:14:13

Do Anymous i IIo.
Nie trzeba być żadnym fachowcem a już szczególnie rolnikiem by wyciągnąć właściwy wniosek że ciągle wam mało i za to że świeci słońce chętnie od współobywateli bralibyście pieniądze. Jaka to tragedia że trzeba ubezpieczyć się bo wiecie przecież gdzie i na czyje ryzyko prowadzicie gospodarstwo rolne. A już huzia na Józia jeśli ośmieli się wam o tym przypomnieć. Nikt cię nie zmuszał byś był rolnikiem i wiesz o tym że Polsce występują przymrozki a nawet mrozy. Mnie nikt nie zwraca i nie pomaga z budżetu Państwa gdy w moich robotach zostaną wyrządzone szkody przez nawałnicę czy wysoki poziom wody. Płaci ubezpieczyciel jeśli ubezpieczę roboty. A wy za darmochę i na krzywy ryj ? Obywatele lepszej kategorii? Piszę dosadnie byście zrozumieli.

C#@12yt, 2017-05-26 15:43:58

C#@12yt
podzielam zdanie Anymous

llo, 2017-05-26 08:07:15

C#@12yt
Nie masz zielonego pojęcia nt. rolnictwa, więc lepiej nie zabieraj głosu, bo się osmieszasz.

Anymous , 2017-05-25 21:52:57

Przez przymrozki mniejsze plony = mniejsza podaż = duży popyt = wysokie ceny co już widać na rynku na przykładzie cen czereśni i truskawek. Czy to nie jest rekompensata za nizsze plony ? Oprócz wyższej ceny na rynku muszę jeszcze dokładać do kieszeni sadownika ze wspólnego budżetu ?Bo "sadownik miał jesienią "nikłe zainteresowanie ubezpieczeniem "? Miał przecież jesienią pieniądze na ubezpieczenie po sprzedaży plonów ! Znowu cwaniacy górą a ministrowie usłużnie szastają naszymi pieniędzmi. Jak długo jeszcze ? Mam nadzieję że"dojna krowa - budżet "/wszyscy podatnicy/ wreszcie się zbuntują i pogonią pana ministra i cwaniaków. Wtedy szybciutko poniosą pieniążki do ubezpieczycieli i raptownie odzyskają rozsądek. Bo jak na razie to udają głupich i tylko żądają, żądają, żądają a minister spełnia dla utrzymania słupków sondazowych swojej partii.

C#@12yt, 2017-05-25 19:59:11

Szanowni Państwo mam pytanie. Komisja do szacowania strat u mnie była. Uprawiam pszenicę oraz sady jabłoniowe. Pani po szacowaniu (70 % strat w sadach) bo właśnie o oszacowanie sadów prosiłem stwierdziła że te straty 70% wyliczy z całej powierzchni czyli pszenicy i sadów i wyciągnie średnią na hektar. Czy to prawda że tak to się liczy? A i odnośnie artykułu od razu twierdziła że jeżeli będzie jakaś dopłata to o 50 % mniejsza bo pszenica ubezpieczona a sad nie. Jeżeli ktoś zna się na tych przepisach to proszę o poradę. Pozdrawiam

milka, 2017-05-25 12:12:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...