PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do wiktora@ prowadzimy gospodarstwo na małym areale, startowaliśmy od zera ale nie w 5 lat do bohatera jak inni nie ważne za jaką cenę ale abym miał i juz sie co niektórzy dławią. nie ma konkretnej recepty na udany biznes, nie bedę opowiadał jak to obracam milionami. są takie lata że jedna gałąź produkcji była pod kreską ale druga pokryła straty. mamy krowy mleczne od nich cielaki hodujemy, kiedyś jezcze kupowaliśmy (8 lat temu) ale patrząc na pryzmat cen cielaków i dorosłego bydła nie widzę racjonalnego argumentu za żeby płacić za cielaka 1500zł. 8 lat temu kupowałem hf fakt ale po 500-600zł nie złej budowy i to 3 miesięczne z pgr a czasem od prywatnego gospodarza ms i daliśmy radę wybudować oborę nową stodołę, sprzętu trochę dokupić jak nie wystarczało kasy na nowy to kupiło się używany, nowy dom, troche ziemi bo również sprzedaję pszenicę i buraki do skupów a nie tylko na własne potrzeby, także mamy 3 profilowe gospodarstwo. podstawą jest nie iść w wielkie kredyty i 10 razy przemyśleć czy akurat dana maszyna jest mi potrzebna nowa i czy taka duża czy może warto wynająć. obecnie mamy dochodu 45-50 tys rocznego którego jesteśmy w stanie zainwestowac lub odłożyć.ale nie żyjemy wystawnie nie ma na podwórku 3 aut za 30 tys każde. z chęcią bym kupił ziemię ale jak mam dać 30 tys albo i więcej za ha to za te pieniądze ile kupię zboża na ile lat bez pracy i bez ryzyka. wiem inni powiedzą ale to jest twoje- zgadza się ale nie ma to ekonomicznego przełożenia. trzeba wszystko robić ale z głową i nie ograniczać się tylko do jednej gałęzi produkcji.

tomek, 2017-05-28 18:19:31

Grunwald nie martw się. Cała pracę wykonuje ladowaczem mimo to trzeba czasem użyć wideł. Mam do tego malointeligentnego człowieka. Jeśli nie rozumiesz mojego poprzedniego wpisu to możesz go zastąpić.

T9, 2017-05-27 05:37:12

@tomek, umiesz zarządzać historią , a co proponujesz na przyszłość ? Bo wydaje się , że coś jeszcze cię rusza ale jaki z tego pożytek ? Napisz jak sobie radzisz , co produkujesz, z jakimi efektami. Będzie z tego pożytek choćby przez porównanie wyników, poprzez zastanowienie się co można osiągnąć na konkretnym areale i w określonym rodzaju produkcji. Pozdro.

wiktor, 2017-05-26 19:51:18

wiecie panowie, cenę trzeba obniżyć żebyście za bardzo nie byli mądrzy i wam się w głowach nie przewracało, aby na ratę wystarczyło i chleb. I tak zrobili na was interes, popatrzcie ile podnieśli sprzęt rolniczy na przełomie ostatnich 12 lat, cena ziemi, cały czas ktoś na was zarabiał i zarabia tylko że teraz parę razy więcej niż kiedyś. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy że firmy zagraniczne które są w posiadaniu różnych to zakładów będą tłamsić ceny u nas dzięki czemu skupią płody taniej i zarobią to jeszcze dostana pomoc po cichu od swojego rządu że wyprowadziły kasę z naszego kraju i stłamsiły gospodarke konkurencyjną, tak to działa tylko mało kto mówi o tym głośno.

tomek, 2017-05-26 18:40:31

Wbrew pozorom technika niszczy rolnika rolnik pracuje na firmy produkujące maszyny i na firmy które przetwarzają płody rolne ,maszyna czy traktor czy samochody to chwilowe a życie jest dłuższe czy warto ?

Robert, 2017-05-26 13:55:17

T9 za 5zeta tuczniki są i nikt nie wraca do tuczu bo robiąc widłami to na chleb sie nie zarobi

grunwald, 2017-05-26 12:12:03

Możliwe że nagły wysyp bydła spowodowały liczne artykuły jaka to stabilna i dochodowa gałąź produkcji to bydło mięsne. Już widzę nagły wysyp tucznikow i spadające ceny za 3 miesiace.

T9, 2017-05-26 11:03:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...