PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • dregon 2018-01-26 22:43:05
  Panie. Premierze Morawiecki jeśli rzeczyeiście Pan chce usprawnić gospodarkę tak jak Pan mówi to niech Pan zacznie działac zredukować tę masy urzędników i inspekcji kontrolnych ta machina biurokratów jest droga i dubluje swoje zakresy kontroli kontroluja to samo jedni po drugich ale prym wiodą sanepidy kto wreszcie to zmieni? pipy iharsy weterynaria ochonaśrodo itp
 • konrad 2017-07-26 12:40:03
  Skoro to ma być inspekcja bezpieczeństwa żywności to powinna być tworzona w interesie konsumenta nie producenta.
  Dlaczego więc piecze nad nią sprawować będzie minister rolnictwa z urzędu niejako reprezentujący interesy producentów.
  Inspekcja podlegać powinna premierowi bądź ministrowi zdrowia tego nakazywała by elementarna logika.
 • tesa 2017-07-10 13:36:24
  to jeśli PIS partia mająca sejmową większość nie zrobi reformy 7 inspekcji kontrolnych dublących zadania i mnążących koszty masy urzędników nepotycznych bo tam tabuny rodzin pracują tak np w sanepidach jest to PIS straci poprcie przedsiębiorców i nie dotrzyma obietnicy wyborczej do likwidacji urzędników konieczne to jest do rozwoju firm prywatnych panie Morawiecki
 • jerzy0710@wp.pl 2017-06-15 22:31:48
  Ciekawe poprzednie rozdania SLD PSL i po PSL też zamierzał reformę inspekcji i zrezygnowano z tego po :
  1. bano sie blokady polskiej zywnosci przez
  odbiorców zagranicznych
  2. upadkiem polskich firm żywnościowych
  3. drożyzna żywności na rynku krajowym
  4. A tym samym dbano o obywatela normalnego zjadacza chleba
  5 dbano o prestiż partii a nie o tego żadnego ministra jak to robi niejaki jurgie
  6 w komisji przygotowującej ustawę o zmianie kontroli żywności prym wiodly osoby ż PSL i PO w osobach Sawickiego ż PSL i Niedzieli ż PO. TRZEBA BYĆ ŚLEPA PARTIA ABY NIE WIDZIEĆ TEGO ŻE OPOZYCJA OBECNA , PIS WPROWADZA W MANOWCE DO PRZEGRANIA WSZYSTKICH NAJBLIZSZYCH WYBOROW.
 • jacho 2017-06-08 21:09:12
  co to za rząd i premier kiedy każdy resort ciągnie do siebie by utrwalać patologie nepotyzm zatrudnienia POPSL bezsensowne dulujące się kontrole 7 inspekcji koszty utrzymania rosną a konsument kupuje żywnościowe preparaty chemiczne czy to jest żywność??
 • obserwator 2017-06-04 00:31:43
  zakładów przetwórstwa mięsnego i ubojni zostało zamkniętych więcej niż 1/2
  a kontroli dwa razy więcej bo nie mają co kontrolować
 • Xxx 2017-06-02 10:41:03
  Jedyne o co chodzi w tym całym zamieszaniu to o ograniczenie kosztów firm produkujących żywność, zarówno pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Moim zdaniem stracą na tym konsumenci. Wyobraźcie sobie sytuacje w której mięso bada w ubojni osoba niekompetentna, a właściciele ubojni przepuszczają każda pultusze nawet ta niezdatna do spożycia.
 • desa 2017-06-02 08:45:39
  a to ci dopiero wymyślił pan minister reformę zamiast robić konkretną zmianę jedną instytucję kontrolną spionizowaną od pola do stołu z nastawieniem i kirunkiem na zdrową ekologiczną żywność a nie same konserwanty jak teraz czy hormony wzrostu lub antybiotyki dbać o zdrowie obywateli bo chorób związanych z żywieniem a to znowu instytucja kontrolna będzie rozproszona ybo większa część kontroli zostaje w sanepidach jaka to zmianana? to najlepszą propozycję dobrej zmiany ma klub Kukiz 15 jedna konkretna spionizowana wtedy byłaby szansa na kierunek zdrowej żywności
 • Dkj 2017-06-01 15:30:10
  Na obecny system nadzoru narzeka tylko TEN który ma coś do ukrycia.
 • rolawet 2017-06-01 14:24:15
  Kiedy już katecheci będą szefami tej inspekcji (swoi ludzie, dać im etaty - bo o to chodzi w tym zamieszaniu) to dopiero zobaczycie robaki w mięsie (konsumenci) zaś producenci dowiedzą się że materiał siewny tylko z Monsanto (teraz Bayer, niedawno Ige Farben z doświadczeniem w zwalczaniu cyklonem B "insektów"). A co do GMO to już oczywiście jest dobre, choć o tym nie wiemy ale w telewizji nam powiedzą.
  Kompradorskie pis,po,sld,psl za "długopisy, dawniej paciorki " już o to zadba.
 • ekojajo 2017-06-01 10:43:37
  Według pierwotnych założeń inspekcja miała byc jedna,powstała z pięciu.Obecnie mówi się ,że inspekcja sanitarna będzie wydzielona jednak.Inspekcja miała być spionizowana i podlegać premierowi.Inspekcja miała działać już realnie od 1 stycznia 2018r.Teraz już ja wiem,że może ruszy teoretycznie od lipca 2018r,ale to niepewne ,bo min rolnictwa ma inne zdanie niż min zdrowia i infrastruktury.Wszyscy ministrowie chcą tam pchać swoich.Jurgiel przegrał już z min infrastruktury i dlatego pieczę mieć będą wojewodowie.Zaraz przegra z min zdrowia i SANEPID będzie swoje a nowa inspekcja swoje.Także sukces goni sukces !
  @wiki 21 Jakbyś uczestniczył w komisjach i podkomisjach a nie tylko oglądał TVPiS to szybciutko Twój zachwyt by ostygł !!!
 • wiki21 2017-06-01 10:25:31
  No nareszcie! może coś się ruszy w tej sprawie bo cały czas tylko kontrole i kontrole. Zaczynają mi się podobać działania rządu!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!