PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Podatnik 2017-06-02 15:16:28
  Można tylko fikcyjnie dzierzawic swoje pole by dostać 500 na pierwsze dziecko
 • Kujawsko pomorskie 2017-06-02 13:29:22
  To co teraz wprowadzono to jeszcze gorsza choroba jak poprzednia powinno być brane gospodarstwo rozwojowe które ma następców Polaków i nie powinno być tak że dzieli się rolnika na młodszego starszego to chore prowadzę gospodarstwo nasienne rodzinne nie jestem firmom tylko gospodarstwem rodzinnym i co z tego jak mający tysiąc dwieście hektarów rolnik prze ciem biorca wydzierżawia na rodzinę co popadnie i na nowych warunkach ale korzystniejszych to chore
 • Karol 2017-06-02 13:16:44
  do Lol: prawo pierwokupu dla dzierżawcy było i jest. Po to są przetargi na dzierżawę żeby rozdysponować państwowa ziemię dla rolników, nie słupów, która po kilku latach będą mogli nabyć. Tylko własność jest właściwa forma władania i odpowiedzialnego użytkowania gruntów!!!
 • Lol 2017-06-02 12:54:53
  Z jakiej racji miałoby się dzielić na dwojga? Przecież to z daleka śmierdzi na odległość. Albo przekazuję następcy albo kończy umowę i nowy przetarg. W ogóle nie rozumiem jak można było otrzymywać prawo pierwokupu tylko dlatego że się było dzierżawca. Jak się kończyły umowy to powinny być tworzone na nowo przetargi czy to na dzierżawę czy to sprzedaż. W efekcie chorego prawa wilekoobszarowcy wydymali wszystkich i albo dostali grunty za grosze albo nadal płacą po kwintalu pszenicy za hektar. Tylko rolnik chcący się rozwijać ma zawsze pod górkę. I nie piepszcie że tak nie było. Wiadomo że ludzie późno docenili wartość ziemi ale na pewno byłoby w tamtych latach więcej chętnych gdyby tworzyło się podziały nieruchomość i a nie od razu całe PGR były do dzierżawy. No ale czasu się nie cofnie. Za to ktoś powinien beknac bo takie działanie przyniosło ewidentnie straty Państwa.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!