PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

czyli dalej jak było, tylko polska hodowla bez pieniędzy ! dziękujemy KRIR !!! krzyżyk postawiony, to już koniec, dobili największy narodowy dorobek - polską, własną hodowlę.

General9, 2017-06-09 21:34:08

czyli dalej nie patrzą na 25ha upraw polowych obsianych materiałem siewnym.
Mając 25ha łąk i 1ha zboża i tak trzeba się im meldować z wypełnionym druczkiem mimo że te 25ha łąk istnieje z dziada pradziada i nie było niczym podsiewane.
Zapis powinien dotyczyć powierzchni na której faktycznie są uprawy co do których powinien być spełniony obowiązek albo zakupu mat siewnego albo wniesienia opłaty.
Masz 23ha łąk+1ha zboża+1,5ha podwórka - ich to nie interesuje - suma powierzchni. Kłóciłem się kiedyś z babką z AN Leszno w tej sprawie bo przecież co ma podwórko do obsiania kwalifikatem?

nika, 2017-06-09 12:15:23

@młody 1
czyli hodowcy odmian jak będzie im zależało na sprzedaży nasion to zwolnią kupującego kwalifikat od wnoszenia opłat za wysiew własnych nasion w kolejnych latach. Jeśli wszyscy hodowcy usztywnią swoje stanowisko i będą żądać opłat to można powiedzieć że zostanie po staremu. Ale pewnie będą tacy, którym będzie zależało na sprzedaży kwalifikatu i odpuszczą opłaty z których i tak głównie żyła AGNAS. Czas pokaże jak będzie.

rolnik polski, 2017-06-09 10:43:10

czyli co ?dalej tak jak było?

młody 1, 2017-06-09 10:03:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ha ha poczułeś z bliska jak gówno śmierdzi  Gdzie elity polityczne mają wyborców    Do rady gminy czy...

arszczecin

TY dziadu ty, ty na mnie pisior mówisz a ja na pisiorów nawet nie głosowałem :P :P :P :P