PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rolnik polski - przecież jeżeli rolnik założy firmę, która będzie miała formę prawną np. spółki z o.o. to też będzie mógł skorzystać z przepisów prawa upadłościowego. Więc w czym problem??? Powtarzacie głupoty za jakimiś związkowymi chłystkami i nie macie nawet dość własnej wiedzy, żeby to rozkminić i ocenić, że jesteście przez nich oszukiwani. Ale chłop u nas to zawsze tępy był - to już Stasiek Bareja stwierdził.

manfrotto, 2017-06-29 08:38:48

@rolnik polski, część Twojej wypowiedzi jest logiczna i wiarygodna, ale skąd ty czerpiesz wiedzę o pracownikach PGR i pozostawieniu pegeerów na pastwę szabrowników ? Człowieku , po pegeerach zostały niedobitki , które do niczego się nie nadawały bo były wyrzutkami ze wsi chłopskich, lenistwo pijaństwo i dziecioróbstwo. Przejąłem z pegeerem 16 ludzi , tylko dwóch nadawało się do pracy , reszta to lenie i złodzieje. Wydajność 16 ludzi zastąpiło czterech . Rozumiesz , czterech. Na tym pegeerze produję się dwa razy więcej -aktualnie przy 8 ludziach. Ja jestem szabrownikiem ? Weź , opamiętaj się .

"szabrownik", 2017-06-22 20:57:49

@ manfrotto - poczytaj prawo upadłościowe dotyczy wszystkich przedsiębiorców, poczytaj o postępowaniu ugodowym gdzie wierzyciele zgadzają się na redukcję długów po 50% i więcej, poczytaj o ratowaniu Kas Stefczyka i Co do tych przedsiębiorstw to ratowano państwowe i owszem a co ma do rzeczy struktura własności. PGR-y też były państwowe i pozamiatano wszystkie, majątek pozostawiono na pastwę szabrowników, To dzięki temu na wsiach powstały dzielnice nędzy w blokach gdzie 100% mieszkańców to pracownicy PGR-u. Nikt nie dostał 15% majątku tak jak to miało miejsce w przypadku prywatyzacji. Nikt z nich nie zbił majątku na akcjach. Naprawdę nie porównuj skali pomocy bo ta dla rolnictwa jest naprawdę niewielka.

rolnik polski, 2017-06-21 12:47:08

Pomoc ? Czyli co ? Czyli nieodpłatne działanie zmniejszające uciążliwość trudnej sytuacji rolnika (trudnej bo dotyczącej niewypłacalności rolnika, który nie ma wystarczającego dochodu na pokrycie przeterminowanych zobowiązań).
Kto i co może nieodpłatnie zaoferować niewypłacalnemu rolnikowi ? Kto i co ? Gdyby rolnik był objęty ustawa Prawo działalności gospodarczej , to sąd mógłby wydać postanowienie o upadłości lub postępowaniu naprawczym lub restrukturyzacyjnym. Wyznaczyłby w tym celu odpowiednich ludzi do realizacji tego działania . A wobec rolnika sąd może wyłącznie ogłosić upadłość co oznacza, ze rolnik musi się wyzbyć całego majątku i spłacić długi ew. sąd może orzec umorzenie części długu , jeżeli rolnikowi nic już z majątku nie pozostało.
Pozostała pomoc , to ew. porada - za darmo- w izbie rolniczej.

MR, 2017-06-21 11:02:10

@rolnik polski. Przepraszam, gdzie słyszałeś o wszystkich tych formach wsparcia dla polskich przedsiębiorców? Wsparcie było ale tylko i wyłącznie dla państwowych niewydolnych molochów typu kopalnie, stocznie, huty. Na jakie wsparcie, podobne do tego jakie otrzymuje chłopstwo, mogą liczyć prywatni przedsiębiorcy???

manfrotto, 2017-06-21 09:49:48

C#@12yt@ - pomoc dla przedsiębiorców jest kilka razy większa od pomocy rolnikom, pompowano kasę w upadające zakłady w miliardach, kopalnie stocznie a nawet banki. pomoc dla rolnika to przy tym nic. Nie wspomnę o ogłoszeniu upadłości i innych formach restrukturyzacji (czytaj umorzeniu zadłużenia), przedsiębiorcy mieli taka możliwość od dawna. A tu jak kasa jest z Unii to rządzący nic nie robią by z niej skorzystać i pomóc potrzebującym. Nie jedno gospodarstwo dostało po tyłku z powodu ASF, embarga itp To tak jak byś miał pod nogami banknot 500 stów i nawet schylić Ci się po niego nie chce.

rolnik polski, 2017-06-21 08:52:35

w miastach to są ludzie zaradne na każdej ulicy agencja towarzyska ,praca na miejscu z domu nie muszą wychodzić najwyżej po paczkę gumek

bywalec, 2017-06-20 17:40:38

Przedsiębiorcy mają takie ryzyko jak rolnicy? Mają niespodzianki ze strony klimatu? Mają rosyjskie embargo? Mieli suszę? Puste głowy miejskie, myślicie o tym? Czy czatujecie, żeby przejąć ziemię? Dopłaty zawsze nie będą, a żreć zawsze będzie się wam chciało. Pomyślcie o tym, hieny.

lew, 2017-06-20 17:25:52

A kto pomoże zadłużonym Przedsiębiorcom ? Również prowadzą działalność gospodarczą na własną odpowiedzialność. Tak samo jak rolnicy. Ilu już zostało zniszczonych przez komorników ?

C#@12yt, 2017-06-20 15:46:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wszyscy teraz promują F1  Chyba już pisałem  jak ludziskom siałem to co jeden to droższy  Ciekawe jak te nowości...

jarki

Też się zalogowałem ale kiedyś patrzałem to coś się zawieszało Pewnie tak jak mówisz za dużo ludzi na raz