PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rolnik polski - przecież jeżeli rolnik założy firmę, która będzie miała formę prawną np. spółki z o.o. to też będzie mógł skorzystać z przepisów prawa upadłościowego. Więc w czym problem??? Powtarzacie głupoty za jakimiś związkowymi chłystkami i nie macie nawet dość własnej wiedzy, żeby to rozkminić i ocenić, że jesteście przez nich oszukiwani. Ale chłop u nas to zawsze tępy był - to już Stasiek Bareja stwierdził.

manfrotto, 2017-06-29 08:38:48

@rolnik polski, część Twojej wypowiedzi jest logiczna i wiarygodna, ale skąd ty czerpiesz wiedzę o pracownikach PGR i pozostawieniu pegeerów na pastwę szabrowników ? Człowieku , po pegeerach zostały niedobitki , które do niczego się nie nadawały bo były wyrzutkami ze wsi chłopskich, lenistwo pijaństwo i dziecioróbstwo. Przejąłem z pegeerem 16 ludzi , tylko dwóch nadawało się do pracy , reszta to lenie i złodzieje. Wydajność 16 ludzi zastąpiło czterech . Rozumiesz , czterech. Na tym pegeerze produję się dwa razy więcej -aktualnie przy 8 ludziach. Ja jestem szabrownikiem ? Weź , opamiętaj się .

"szabrownik", 2017-06-22 20:57:49

@ manfrotto - poczytaj prawo upadłościowe dotyczy wszystkich przedsiębiorców, poczytaj o postępowaniu ugodowym gdzie wierzyciele zgadzają się na redukcję długów po 50% i więcej, poczytaj o ratowaniu Kas Stefczyka i Co do tych przedsiębiorstw to ratowano państwowe i owszem a co ma do rzeczy struktura własności. PGR-y też były państwowe i pozamiatano wszystkie, majątek pozostawiono na pastwę szabrowników, To dzięki temu na wsiach powstały dzielnice nędzy w blokach gdzie 100% mieszkańców to pracownicy PGR-u. Nikt nie dostał 15% majątku tak jak to miało miejsce w przypadku prywatyzacji. Nikt z nich nie zbił majątku na akcjach. Naprawdę nie porównuj skali pomocy bo ta dla rolnictwa jest naprawdę niewielka.

rolnik polski, 2017-06-21 12:47:08

Pomoc ? Czyli co ? Czyli nieodpłatne działanie zmniejszające uciążliwość trudnej sytuacji rolnika (trudnej bo dotyczącej niewypłacalności rolnika, który nie ma wystarczającego dochodu na pokrycie przeterminowanych zobowiązań).
Kto i co może nieodpłatnie zaoferować niewypłacalnemu rolnikowi ? Kto i co ? Gdyby rolnik był objęty ustawa Prawo działalności gospodarczej , to sąd mógłby wydać postanowienie o upadłości lub postępowaniu naprawczym lub restrukturyzacyjnym. Wyznaczyłby w tym celu odpowiednich ludzi do realizacji tego działania . A wobec rolnika sąd może wyłącznie ogłosić upadłość co oznacza, ze rolnik musi się wyzbyć całego majątku i spłacić długi ew. sąd może orzec umorzenie części długu , jeżeli rolnikowi nic już z majątku nie pozostało.
Pozostała pomoc , to ew. porada - za darmo- w izbie rolniczej.

MR, 2017-06-21 11:02:10

@rolnik polski. Przepraszam, gdzie słyszałeś o wszystkich tych formach wsparcia dla polskich przedsiębiorców? Wsparcie było ale tylko i wyłącznie dla państwowych niewydolnych molochów typu kopalnie, stocznie, huty. Na jakie wsparcie, podobne do tego jakie otrzymuje chłopstwo, mogą liczyć prywatni przedsiębiorcy???

manfrotto, 2017-06-21 09:49:48

C#@12yt@ - pomoc dla przedsiębiorców jest kilka razy większa od pomocy rolnikom, pompowano kasę w upadające zakłady w miliardach, kopalnie stocznie a nawet banki. pomoc dla rolnika to przy tym nic. Nie wspomnę o ogłoszeniu upadłości i innych formach restrukturyzacji (czytaj umorzeniu zadłużenia), przedsiębiorcy mieli taka możliwość od dawna. A tu jak kasa jest z Unii to rządzący nic nie robią by z niej skorzystać i pomóc potrzebującym. Nie jedno gospodarstwo dostało po tyłku z powodu ASF, embarga itp To tak jak byś miał pod nogami banknot 500 stów i nawet schylić Ci się po niego nie chce.

rolnik polski, 2017-06-21 08:52:35

w miastach to są ludzie zaradne na każdej ulicy agencja towarzyska ,praca na miejscu z domu nie muszą wychodzić najwyżej po paczkę gumek

bywalec, 2017-06-20 17:40:38

Przedsiębiorcy mają takie ryzyko jak rolnicy? Mają niespodzianki ze strony klimatu? Mają rosyjskie embargo? Mieli suszę? Puste głowy miejskie, myślicie o tym? Czy czatujecie, żeby przejąć ziemię? Dopłaty zawsze nie będą, a żreć zawsze będzie się wam chciało. Pomyślcie o tym, hieny.

lew, 2017-06-20 17:25:52

A kto pomoże zadłużonym Przedsiębiorcom ? Również prowadzą działalność gospodarczą na własną odpowiedzialność. Tak samo jak rolnicy. Ilu już zostało zniszczonych przez komorników ?

C#@12yt, 2017-06-20 15:46:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

swierk w kopertę na 2m i płot od sąsiadów :P

Marecki

Dużo tego masz? Nie podejrzewałem Cię o własne bagna ;) Może chociaż siatka leśna?