PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To ważna informacja dla rolników - trzeba jak najbardziej monitorować wszelkie zmiany dotyczące materiału siewnego. Z tego względu także warto zaglądać na stronę Agencji Nasiennej, która kontroluje obrót kwalifikowanym materiałem siewnym i wspiera zgodne z prawem korzystanie z odmian roślin objętych ochroną prawną.

ryut84, 2017-07-27 23:54:02

I podziękujcie agencyjnym związkom zawodowym i pip, że w tym całym szaleństwie jak zwykle się nie odnalazły i nie potrafiły stanąć za pracownikiem, bo gdyby oficjalnie zewidencjonować te wszystkie nadgodziny i soboty spędzone w pracy nad wnioskami to gdzieś od października do końca roku byłoby nieczynne. I co wtedy z wnioskami 2017? Znowu d...pa! I znowu żal!

to już nawet nie jest bagno, 2017-07-07 19:30:19

Niech rolnicy zaczną się budzić, bo ich wniosków nie ma kto robić! Z Arimr ludzi pozwalniali, wielu dobrych pracowników odeszło, a ci co zostali nie wyrabiają i nie będą wyrabiać za żadne pieniądze, bo nie są fizycznie w stanie tego ogarnąć! Zamiast pier...ić o 30 dniach weźcie się za d....py izbom, politykom itd. bo instytucje, które miały wam służyć zjadają swój ogon już od kilku lat. A wy tylko o urzędasach, kawopijcach i gdzie moje pieniądze! Nie widzicie, że to wszystko odbija się rykoszetem na was? Myślicie, że tylko wy chcecie mieć kasę na koncie i porządek w papierach? My też!!!

to już nawet nie jest bagno, 2017-07-07 18:56:09

13- ta pensja co to jest - to jest pozostałość PO komunie? czyż nie mam racji?
wniosek: pensja w górę ale o 13 - tej zapomnieć !!!!!!!!!!!!

tata, 2017-07-07 11:35:37

Co tu narzekać? Kto opiniował pozytywnie ustawę o likwidacji ANR i ARR oraz powstaniu KOWR? No nikt inny jak Izby Rolnicze, Związki zawodowe i organizacje rolnicze! Teraz larum, urzędnik tylko zbiera "joby". Lepsze jest wrogiem dobrego...

ratio in vino, 2017-07-07 09:04:29

I tak zawalone robotą BP ARiMR będą jeszcze robić materiał siewny. Życzę miłego czekania na pieniążki. Ale co tam, minister, Prezes i podlegli mu zarządzający w tym obozie, zastraszą pracowników i "się zrobi", tak jak do tej pory. W końcu tyle już wrzucono rzeczy do BP od 2007 roku i "się zrobiło", że i to "się zrobi". Może jeszcze ubezpieczenia rolnicze dorzućmy, ale koniecznie bezkosztowo. Dali radę dajmy na to w 15 osób robić 2500 wniosków OB, 2000 ONW, 300 PRS, RE i PRSK, ewidencję producentów, zalesienia, młodego rolnika, pożyczki, klęski, de minimis, ustalać kwoty, przeprowadzać szkolenia dla rolników, robić trylion niepotrzebnych raportów, odpowiadać komornikom, US, sądom i prokuraturom, wydawać zaświadczenia i kopie dokumentów rolnikom, prowadzić IRZ, to i zrobią materiał siewny i ubezpieczenia.... A to wszystko moi Państwo za 2700 brutto + 400 brutto nagrody kwartalnej (jak kierownik łaskawy) + 13 pensja. Może tym się zajmą Wasze związki, jeśli chcecie mieć wszystko szybko i kompetentnie....

Pracownik bagna, 2017-07-06 18:16:33

" Poprawka nr 5 ma na celu dokończenie postępowań w sprawie dopłat z tytułu zużytego do siewu materiału siewnego za rok 2017" ... a co z dopłatami za rok 2016? materiał został kupiony i wysiany we wrześniu lub pażdzierniku ubr a dopłaty dopiero po prawie półtora roku ? to rozbój "dobra zmiano" , a nie dobra gospodarka

abc, 2017-07-06 16:17:59

Stefan no wypowiedz się przecież masz też coś do powiedzenia.

juras, 2017-07-06 13:48:47

złodzieje!!! tylko nie zapłaćcie na czas w banku, lub skarbówce.

egon, 2017-07-06 13:25:16

To kto w końcu będzie obsługiwał wnioski na materiał siewny ARiMR czy KOWR??????????

juras, 2017-07-06 13:24:02

ostatnie dopłaty do materiału siewnego i tak były opóźnione. Teraz jeszcze później?

Niech farmer.pl napisze np o tym że planuje się przełożyć końcowy termin wypłacania dopłat z 30 czerwca danego roku na 30 sierpnia (przypadkiem się dowiedziałem w rozmowie z pracownikiem ARiMR). Po to żeby nie wysyłać m.in powiadomień o przedłużeniu.

Wszędzie wszystko opóźnione jeżeli idzie o oddanie rolnikowi co mu należne - niech rolnicy zaczną się budzić że to my kredytujemy to wszystko bo dopłata do materiału siewnego powinna być wypłacona w ciągu 30 dni od złożenia wniosku a wniosek powinno się składać po wysianiu materiału siewnego w okresie wiosennym lub jesiennym i wszystko a nie usztucznianie terminów, potem odwlekanie wszystkiego na koniec roku (rolnik kupił, wysiał wiosną i prawie cały rok czeka na kasę). Potem się firmy handlujące materiałem siewnym dziwią że brak zainteresowania ich materiałem.
Z dopłatami bezpośrednimi podobnie - 30 dni od złożenia wniosku to chyba wystarczający czas na weryfikację przez ARiMR od strony poprawności wniosku. Wniosek poprawny i brak przesłanek do kontroli w terenie i kasa powinna iść, są przesłanki to postępowanie wyjaśniające ale zrezygnowano w arimr ze stosowania KPA bo by zbankrutowali.
Ogólnie to tak od kilku lat (chyba z 15 lat się bawię rolnictwem) idzie ku gorszemu, wyciąć małych (takich 10-40ha), najmniejszych zostawić niech dożyją starczej renty albo będąc pseudorolnikiem pracowali w mieście jako "taryfiarz" bo to głosy wyborcze!!!

nika, 2017-07-06 11:49:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić