PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Te umowy to fikcja one i tak są podpisywane w dniu dostawy razem z fakturą

M&M, 2017-07-09 07:44:29

@MR, Stanisław i wiola to ta sama osoba owładnięta ideą umów i kontraktacji. Ma widać w tym jakiś interes, bo nie chce zrozumieć, że umowy i kontraktacje chronią jedynie interes kupujących. Człowieku zrozum jedno, jesteśmy rolnikami od wielu lat. Mamy doświadczenia z wieloma umowami i kontraktacjami i żadna z nich nie chroniła interesu rolnika.
Najpierw załatw nam umowę z Bogiem, że da nam deszczu kiedy trzeba, słońca ile trzeba, przewidywalnych chorób, szkodników, cen, suchych żniw itp.
Człowieku nie truj jóż, bo jasne jest, że jesteś przetwórcą i zależy ci na umowach, bo chcesz mieć pewność dostaw surowca w przewidywalnej cenie, a chłop niech se nawet z "wacka" wytrzepie skoro podpisał umowę.

bezpartyjny, 2017-07-07 08:22:26

ej Ty Stanisław.Rżniesz głupa czy nim jesteś? Zrozum,że obowiązkowe umowy to ochrona interesów kupujących,bo oni mają biznes pod dachem! A jak rolnik może przewidzieć wielkość i jakość plonu jeśli ma biznes pod chmurką?

pinochet, 2017-07-07 01:12:42

W uzupełnieniu do wpisu kitamicha. Co w umowie kontraktacyjnej jest pierdołą (potocznie: bzdetem; bzdurą; dyrdymałką; głupotą; głupstewkiem) ?
Co ? 1. przedmiot umowy (zboże , żywiec, owoce) ?
2. termin dostawy ?
3. cena /
4. warunki dostawy (i odpowiedzialność lub brak) zależne od czynników zewnętrznych ?
Nie masz czasu na przeczytanie i podpisanie umowy czy też reagujesz agresja na każdy obowiązek chociażby chronił Twoja d...ę?

Stanisław, 2017-07-06 21:40:02

Pytanie : kto protestował przeciwko umowom kontraktacyjnym ? Rolnicy, którzy dorobili się majątku czy biedota ? Czy wzbogacić się może człowiek, który produkuje bez umowy ? Czy w ogóle krytycy umów znają taki biznes, w którym producent daje nabywcy prawo do jednostronnego określania ceny ?
"Inżynier", ty jesteś - może - po zawodówce i nie masz pojęcia czym się różni wolny rynek od targowiska na którym funkcjonujesz. Wykształć chociaż dzieci . Nika , a co ciebie obchodzi niechęć przedsiębiorcy do "papierologii" ? To Twój biznes - ta papierologia ? Jak taki biznesmen nie umie wydrukować umowy , to on się nadaje do zbierania złomu na stary dziecięcy wózek, a nie na partnera handlowego rolnika.

Stanisław, 2017-07-06 21:30:54

Ty kitamicha nie martw się o podatki, ty się martw o to, co ci pozostanie po zapłaceniu podatówu, który się państwu należą jak micha dla psa (m.in. na 500 +) .
Było tu coś o matematyce, a ilu uczniów w klasie lubi i rozumie matematykę ? Troje , czworo na klasę, tak samo wśród rolników z wiedzą o rolnictwie. Jak na całą wieś jest ze dwóch, trzech mądrzejszych to góra. Reszta to taka kicha micha. Bez sensu.

viola, 2017-07-06 18:35:01

PiSrząd chce nas wzmocnić poprzez obowiązkowe zawieranie umów TAKICH PIERDUŁ TO jeszcze swiat nie widział po prostu chodzi o forse żeby rząd wiedział za 2 lub 3 lata jaki dodatkowy podatek dopieprzyć chłopom.

kitamicha, 2017-07-06 17:47:24

@inżynier, objaśnij; dlaczego "mały " producent - bez umowy gwarantującej (z góry ) cenę na określony dzień, za określony produkt - ma dostać bez umowy - cenę wyższą ? Logika praktyczna wyklucza takie możliwości. Jeżeli jesteś z wykształcenia inżynierem, to powinieneś znać choćby logikę z powodu koniecznej znajomości logiki w matematyce. Chyba, że skończyłeś uczelnię - typu marketing- w Koziej Wólce.

viola (skończony inżynier , na politechnice), 2017-07-06 17:00:52

@MR
zle mnie zrozumiałeś - mniejsi dostaną gorsze czytaj niższe ceny i to wystarczy.

@inżynier
Coś w tym jest bo im więcej regulacji prawnych to więcej okazji aby wziąć/dać w łapę aby było lepiej a nie o to chyba chodzi.
No i druga rzecz - obecnie panujący rząd nie przewidział wielu rzeczy tworząc przepisy i jest wiele błędów jak np w ustawie związanej z wycinką drzew czy restrukturyzacją służb mundurowych (właśnie wypłynął wałek z dofinansowaniami sprzętu w osp-ciekawe czy trafi do prasy).

nika, 2017-07-06 15:51:59

Z małymi rolnikami jest jak żądaniami solidarności z lat 80 tych, woleli zlikwidować zakłady , sprzedać i oddać za bezcen niż wykorzystać swoją marną pozycję przy pomocy rządu. No co ...temu małemu durnemu rolnikowi przeszkadza, że podmiot skupowy będzie musiał przedłożyć rolnikowi - do podpisania - umowę , z ceną (z ceną ) za którą towar będzie kupiony ? No co ? Podpisać się nie umie ? Chłopska mentalność (jo tam wim lepi ) jest nie do pokonania . Tak jak mawiał niejeden wykształcony dziedzic: jak chama w mordę nie walniesz , to nie zrozumie i drugiego nie uszanuje.

MR, 2017-07-06 13:45:36

Tylko wolny rynek. Jak coś jest obowiązkowe, albo zakazane to będą opłakane skutki (których ustawodawca nie przewidział).

inzynier, 2017-07-06 13:11:08

i w efekcie firmy podpiszą umowy z dużymi gospodarstwami a te do 10-30ha będą miały problemy ze zbytem bo za dużo papierologii będzie dla podmiotów skupujących.

nika, 2017-07-06 11:41:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Mam prośbę  do  redakcji   o  uzyskanie  informacji  z  ARiMR oraz  MRiRW kiedy ...

Pałuczanin81

Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.