PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Hondzik, Banach i Kautz żyją jak królowie z hodowców...
a mimo to sprzedali francuzom to cwaniaki pierwszej klasy, a Hondzik to wybitnej klasy aktor (chyba lekcje brał u Profesora Sztura)

chłop, 2017-07-13 07:46:43

To zostało zrobione przy pomocy Krychowskiego którego Hądzik zatrudni jako doradce w pfhb.on pracował we Francji u tych którzy kupili Bydgoszcz a aktualnie śmietane z tego spija Banach zasiadając w zarządzie zhiuzu.LUDZIE OTWÓRZCIE SZERZEJ OCZY , KTO NAS REPREZENTUJE

chłop z mazur, 2017-07-13 07:44:02

Co tych niemieckich mediów niektórzy tak się uczepili, zaprawdę wielcy z was patrioci ale o dziwo dlaczego wam nie przeszkadza wiceprezydent Banach i jeszcze kilku innych panów z zarządu którzy zdradzili polskich hodowców i w nikczemny sposób pomogli w prywatyzacji SHIUZ-U który teraz jest własnością francuskich rolników.

Tadzi, 2017-07-12 14:37:41

Pierdoły z Federacji ; macie wyjątkową okazje by zainteresować rolników swoja działalnością . Jak ? No dofinansowaniem do jałówek hodowlanych , pod warunkiem że rolnik do was należy i ma krowy pod kontrola . Przecież jako jedyni wydajecie świadectwa rodowodowe .

taki jeden (członek) z Federacji, 2017-07-12 13:55:11

A jednak sa jeszcze ludzie odwazni bo 40 glosow za zmianami. A ja bym patrzył tym co głosowali przeciw zmianom na ręce bo albo syn czy synowa albo inny kuzyn w FEDERACJI zatrudniony. A Panowie Prezydenci moga zwolnic kazdego. Koryta nie oddadza. Skoro Zarząd rekomenduje delegatom PFHBiPM zmiany w Statucie to czemu za nimi nie glosuje DZIWNE bynajmniej dla mnie. I jeszcze jedna dziwna rzecz to co robi Pan Sylwester Mierzejewski skoro Ci co go popierali odebrali mu mandat to jak moze zasiadac w prezydium, jak sie z tym czuje, skoro nie moze glosowac bo utracil mandat. PANOWIE zmiany sa konieczne i to glebokie inaczej nic z tej dyskusji. Tak jest zle zmienimy ale wtedy gdy bedziemy chcieli i jak bedziemy chcieli i nikt nam nie bedzie mowil. TAK WYGLADA stanowisko osob trzymajacych wladze.

Anonymus, 2017-07-12 08:43:56

Panie prezesie Stachura. Organizacja reprezentująca hodowców jest potrzebna ale Federacja reprezentuje jako klasyczny kanałowy związek siebie. Ż ludźmi którzy są przy korycie w obecnej chwili zrobić się nic nie da. W historii były organizacje wielokrotnie korzystające z kredytu zaufania i to właśnie BUFONADA.brak jawności w podejmowanych decyzjach doprowadzal do wyprowadzenia sztandaru. Nie można konia kto chce nas pobic tłumaczyć moralności tylko trzeba uciekać lub oddać. Należy zatem założyć własny demokratyczny związek gdzie przewodniczący nie jeździ limuzyna tylko zna problemy a na arenie międzynarodowej reprezentują bo członkowie hodowcy a nie pracownik biura co krowy nie widział. Związek jawny i walczący o polskie interesy. Uważam że dyskusja z obecnymi władzami się wyczerpała niestety. Panie przewodniczący Stachura życzę sukcesu.

Gaca, 2017-07-11 20:14:17

Mogę się założyć że żadnych istotnych zmian nie wprowadzą gdyż obecne są im na rękę a ta ich gadka to zwykłe myślenie oczu. Lepsze te niemieckie media niż reżimowe gdzie o przewinieniach prezydium nawet się nie zająkną gdyż ich nadworny klaun do tego nie dopusci.

Hodowca, 2017-07-11 15:24:38

Wszyscy na zjeździe zgodzili się, że zmiany są potrzebne. Wszyscy, bez wyjątku. Chodzi o styl ich wprowadzania i robienie tego pod dyktando, w tym także niemieckich mediów. Na takie działanie zgody nie ma i nie będzie.

uczestnik, 2017-07-11 14:24:49

Ja oceniając ferderacje to uważam, że zebrała sie grupka CWANIACZKÓW z wielkopolski i okrada producentów... niestety taka jest prawda. Spółki córki aby wyprowadzić pieniądze, mieszkania służbowe... może kuzynostwa pod wynajem...
I jeszcze jedno prawnicy za pieniądze producentów przeciwko im samym... Rzenada!!!
Brawo dla odważnych, trzeba skończyć z okradaniem producentów mleka w białych rękawiczkach.

obserwator, 2017-07-10 14:30:11

Witam. Jestem współautorem zaproponowanych zmian do statutu Federacji. Uważam, że są one przemyślane i niezbędnie potrzebne dla dobra wszystkich hodowców w Polsce. Tych, którzy są członkami Federacji i tych, którzy nie są. PFHBiPM jest na dzisiej jedyną organizacją reprezentującą rolników zajmujących się hodowlą bydła i produkcją mleka. Taka organizacja jest nam niezbędnie potrzebna, ale nie tak funkcjonująca. Decyzyjność dziś jest w rękach kilku osób, które jak można zauważyć w wynagrodzeniach dla Jednoosobowego zarządu Spółki ( Polska Federacja Sp. z o.o. niekoniecznie działają na kożyść Federacji. A są to te same osoby w spółce tworzą trzon decyzyjności w Federacji. Przypomnę tylko, że w latach 2008-2015 prezes Spółki otrzymał wynagrodzenie około 2.300.000,00 zł, a osoby ktore o tym zdecydowały w tym samych latach w spółce otrzymały około 930.000,00 zł. Są to dane oficjalne z Krajowego Rejestru Spółek. Dlaczego nie przeszły zmiany? Kilku osobom zależy na tym by dalej tak było jak jest. By kolejne wybory w 2019 roku były przeprowadzone z dzisiaj obowiązującym statutem, bo dla nich jest on bardzo pozytywny, ale niekoniecznie dla hodowców. Pozdrawiam wszystkich wspierających zmiany w Statucie tak jak to zaprezentowaliśmy. Wszystkie zaproponowane zmiany są przemyślane i konieczne.

Rafał Stachura-Prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, 2017-07-10 09:14:47

Poniosło mnie przepraszam. Uważam że Federacja jest potrzebna i potrzebne są zmiany. Chylę czoła przed zespołem adwokackim wynajętym przez prezydenta. Doskonała robota panowie. Dziękuję 43 odważnym hodowców reprezentującym to co najważniejsze. Współczuję pozostałym którym strach nie pozwolił. Demokracja to demokracja więc urzedujacym dalszych sukcesów życzę.

Lolo, 2017-07-10 09:10:00

Jak ma być merytorycznie skoro Federacja merytoryczną nie jest. Zastrasza ludzi adwokatami za ich własne pieniądze. Mamy 21 wiek a traktuje się hodowce jak chłopa panszczyznianego. Problem z przyjęciem kilku punktów które są podstawą we współcześnie działających organizacjach. Wstyd panowie na płaconych przez podatnika i hodowce pensjach. A merytorycznie sprawa wygląda tak. Wprowadzenie niekaralności może spowodować że prezydenci federacji nie będą mogli walić z bani hodowców. PREZYDENTA nie interesuje prawo nietykalności osobistej. Ż pobity hodowca sobie poradzi ale jak by mieli bo wylać z posady to cienko. Niekaralność nieposzlakowana opinia to fundament takich organizacji. Federaci nie znają jednak takiego pojęcia bo to ich folwark.kadencyknosc na stołku po co skoro trzeba siedzieć ile się da. Wyttzymalismy 20 lat damy radę dłużej jak orkiestra Owsiaka.wynagrodzenia w większości cywilizowanych firm ustala ten kto płaci. Po co to zmieniać tu ustala sobie finanse ten kto jest zatrudniony. Czyli pracownik bierze w naszej firmie ile chce. W którym waszym gospodarstwie pracownik sam decyduje ile zarabia pytam. Udział w spółkach. To z to katastrofa jeśli zabronia kręcić lody na boku to po co tam siedzieć. Tak więc brawo demokracja. Pamiętajcie jednak że ludzie zagłosują w końcu odchodząc z oceny i będzie klapa. Reasumując Federacja dostaję pieniądze z budżetu państwa i wszystko powinno być jawne. Jeśli chce funkcjonować na swoich zasadach to niech to robi za składki członkowskie

Lolo, 2017-07-10 08:56:31

Heh Bb ani słowa merytorycznego to nie ma w tym artykule bo Hądzlik nic nie wyjaśnił a jedynie kłamie w żywe oczy bo niby dla niego zmiana kilku punktów statutu jest sprawą zbyt skomplikowaną aby zatwierdzić ja w kilka miesięcy od publicznej publikacji. Ci ZDRAJCY porostu niechcą go zmieniac bo jest im to ma rękę. Ta teoria o Niemcach jest doprawdy żałosna nie wiem co za błazen to wymyślił i kto ma niby w to uwierzyć równie dobrze można powiedzieć że za obecnymi władzami stoją Rosjanie choć zapewne i im by się sprzedali ,kwestia ceny. A jak się żyje promieniowania w federacji wystarczy spojrzeć na redaktora Iwanskiego jak się utuczył i to dosłownie.

Hodowca, 2017-07-10 07:55:25

Podtrzymuje ani slowa merytorycznego. Tylko bluzgi i obrazanie. Coz za wyszukany nick - doprawdy. Zalosc mnie bierze gdy czytam takie komentarze. Brawo Federacja, nie dajcie sie niemcom. Oni tylko czekaja, zeby przejac polski rynek. Twardo stawiajcie sie pieniaczom i karierowiczom. Federacja górą. Czuje ulge, ze odparliscie kolejny atak niekompetencji. Jeszcze raz brawa.

Bb, 2017-07-09 23:22:14

Ci co głosowali przeciw zmianom są po prostu ZDRAJCOMI którzy troszczą się tylko i jedynie o swój własny interes ewentualnie swoich rodzin czerpiacych zyski z obecnego stanu HAŃBA I WSTYD. Interes zwykłego hodowcy jest im obcy. Mam nadzieję że rolnicy rozliczą tych pasożytów przy kolejnych wyborach.

Hodowca, 2017-07-09 22:09:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...