PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do 31 lipca br. można składać wnioski o udzielenie pomocy:
• w formie refundacji kosztów zakupu jagniąt lub owiec,
• w formie refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych,
• z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka,

Wnioski o udzielenie pomocy w formie refundacji kosztów zakupu jałówek hodowlanych ras mlecznych mogą składać producenci mleka. Pomoc będzie przysługiwała do nie więcej niż 30 sztuk tych zwierząt zakupionych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 lipca 2017 r., mających w dniu zakupu powyżej 3 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące, zgłoszonych do rejestru zwierząt gospodarskich, dla których wystawiono świadectwo potwierdzające ich pochodzenie, (…)Do otrzymania pomocy będzie uprawniony producent mleka, który posiadał w siedzibie stada krowy typu użytkowego mleczny lub kombinowany, mające powyżej 24 miesięcy według danych zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oraz sprzedał w 2016 r. podmiotom skupującym mleko nie mniej niż 5 tys. kg mleka. Ponadto producent mleka będzie zobowiązany do utrzymywania, nie krócej niż do dnia 31 lipca 2020 r., jałówek hodowlanych ras mlecznych, do których otrzymał pomoc.
Warunkiem udzielenia pomocy z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka będzie p(…)
Pomoc z tytułu zmniejszenia sprzedaży mleka zostanie udzielona w przypadku niewykorzystania środków na inne formy pomocy.

Przedruk, 2017-07-12 14:46:05

Dotacjo, będę brał cię, ehe będę brał cię, będę brał cię w aucie.

Beneficjent dotacji, 2017-07-10 13:33:31

@tur, ten projekt to jest pomoc nadzwyczajna, m.in. w celu wykorzystania pieniędzy , jeżeli pozostaną z dofinansowania - poprawy jakości krów - poprzez zakup jałówek hodowlanych . Największym beneficjentami (oprócz importerów) będą ci rolnicy, którzy maja obory pod kontrola Federacji. zapewne z powodu zarządzenia RM z 29.06.2017 przybędzie rolników, którzy zapiszą się do Federacji. Natomiast ci którzy likwidowali krowy mogli ubiegać się o dopłaty z funduszu przeznaczonego na ten cel czyli zmniejszający produkcje do zera.

Stanisław, 2017-07-10 12:17:20

Czegoś nie rozumiem bo Zmniejszyłem produkcję mleka z 100 000 litrów mleka do zera więc powinna mi się płatność należeć a tu czytam że muszę posiadać krowy ? Jak nie produkuje mleka to po co mi krowy ?

tur, 2017-07-10 08:14:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Dawałeś na zamarznięte i nie odtajało wystarczająco żeby się wchłonęło i teraz się wkurzasz na wszystkich. Ja się pytam dlaczego, bo można było...

miwigos

Sory że cię denerwuje napisz sume opadów w tym roku u mnie luty i marzec niespełna 20 mm ,sniegu praktycznie nic ,to co spadło...