PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jak zwykle są u nas grupy uprzywilejowane. Wierzyciel, który dał towar albo wykonał usługę, może zostać zlicytowany bo rolnicy nie zapłacili i nikogo to nie będzie obchodzić. To jest dobra zmiana, czyli nasi mogą więcej.

xyz, 2018-01-04 00:13:08

Jezeli rolnik wzial towar czy nie zaplacil za usluge musi zaplacic ale jezeli nic nie wziol a tylko podpisal jakas umowe bo cwaniak z miasta upatrzyl sobie jego posiadlosc ioszust idzie do sadu wlasciwego dla siebie a nie dla pozwanego sad popiera oszusta a komornik zajmuje nieruchomosc ilu rolnikow drobnych znajduje sie w takiej pulapce prokurator odmawia dochodzenia co wtedy?

upokorzony, 2017-08-09 08:18:46

Egzekucja komornicza u rolnika będzie mniej bolesna ? No oczywiście , tylko dla wierzyciela będzie bardziej . To kto zasługuje na większą ochronę . ten co pożyczki udziela czy ten co pożyczkę bierze ? No chyba, że ten co pożyczki udziela sam sobie jest winien bo za chińskiego boga - nie powinien pożyczać . Niech potrzebującego szlag trafi , nie pożyczać !.

ten co pożyczył, 2017-07-16 11:37:39

Ja tam za kombajnowanie biorę od razu jak nie ma gotówki , to zboże na przyczepę, a za nawozy niech się bujają .

nie frajer, 2017-07-12 22:18:40

@to już coś . To kto ma oddawać chłopskie długi za kombajnowanie ? Ksiądz proboszcz ? To chyba cię pogięło .

kombajnista (za frajer) , 2017-07-12 16:47:18

nie, bo chodzi o możliwość dalszego działania gospodarstwa, a nie uniknięcia spłaty przez dłużnika

też wierzyciel, 2017-07-11 23:19:55

To już coś , kolego kręcisz.
Jak izba opiniuje co u rolnika ma zostać , to przecież dokładnie oznacza to tyle,
co opinia na temat rzeczy od zajęcia których komornik ma odstąpić. Nie ?

marek, 2017-07-11 23:04:04

Ze wszystkich części majątku to nie to samo co ze wszystkich nieruchomości. Wierzyciel nie może chcieć więcej niż mu się należy.
I izba nie opiniuje odstąpienia od egzekucji, ale to, co trzeba w gospodarstwie zostawić.
Też pozdrawiam

to już coś, 2017-07-11 22:26:33

@to już coś; Piszesz : Nie tak łatwo zadłużyć się tak, aby egzekucja była skierowana do wszystkich nieruchomości.
Odpowiedź w art. 803 kpc: organ egzekucyjny prowadzi postępowanie w oparciu o wskazane w tytule wykonawczym roszczenie . Na wniosek wierzyciela ze wszystkich części majątku dłużnika, chyba, że co innego wynika z tytułu.

Piszesz : Opiniować będzie nie zarząd, tylko miejscowa izba rolnicza.
Odpowiedź : opinię wystawia organ izby czyli konkretne dwie osoby (znane po nazwisku) bo takie jest prawo . Pozdrawiam.

miko., 2017-07-11 20:55:17

Masz długi chłopie to uczciwie płać i nie unikaj odpowidzialności z powodu złej pogody, koniunktury, polityki. Tych co racjonalnie podejmują decyzje to w Polsce nazywa się pesymistami, a głupotę wizjonerstwem i człowiekiem interesu (niby umiejący ryzykować). W polskiej mentalności jest tak, że wierzyciel i jego rodzina może zdychać, ale dobre samopoczucie dłużnika jest najważniejsze! Rolnik to zawód honoru i prawdziwy rolnik płaci swoje zobowiązania w umówionym terminie, natomiast ci co postępują inaczej nie są Rolnikami tylko się pod nich podszywają!!!

Ceres, 2017-07-11 19:57:32

miko, art. 5 jest powtórzeniem z poprzedniej wersji rozporządzenia. Nie tak łatwo zadłużyć się tak, aby egzekucja była skierowana do wszystkich nieruchomości.
Opiniować będzie nie zarząd, tylko miejscowa izba rolnicza. Dłużnicy zawsze plują, problem w tym, aby mogli odzyskać należność - a od zlicytowanego odzyskują niewiele, więcej korzystają nabywcy za pół ceny. Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej.

to już coś, 2017-07-11 19:05:15

A ja myślałem że jak rolnik jest dobry w tym co robi czyli w produkcji roślinnej i zwierzęcej to go stać kupić drożej ziemie maszyny , a tu tylko układy kobinaje odłużanie

p, 2017-07-11 18:44:00

O key, będzie ograniczenie egzekucji pod warunkiem że egzekucja nie zostanie skierowana do całego majątku (art. 5) czyli będzie to dotyczyło tych rolników , którzy maja małe długi , które można pokryć z bieżącej nadwyżki . No to aż się prosi aby rolników objąć prawem upadłościowym i naprawczym (naprawczym !) bo tam są wszystkie legalne (zgodne z prawem) rozwiązania . Teraz zostanie w sprawy dłużników uwikłany zarząd izby rolniczej. No niech zaopiniuje wniosek rolnika o odstąpienie od egzekucji - negatywnie ! Czyli jak rolnik dyszy , to za chińskiego boga mu niczego nie sprzedawaj bo z zapłatą możesz się pożegnać. Ciekawe co na to banki ? W razie czego będą wnioskowały o egzekucje ze wszystkiego co rolnik ma i przepis rozporządzenia będzie martwy, a dłużnicy będą pluli - nie na ministra sprawiedliwości , tylko na wierzycieli (po co dawali , sami sobie winni ?).

miko., 2017-07-11 17:00:18

Brat jest w ciechanowie

Kononowicz, 2017-07-11 15:11:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko