PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@chłop. zrób scan umowy i w częściach wrzuć na to forum ( w częściach aby tekst się zmieścił) . Będziesz bardziej wiarygodny niż xyz. Sprzedałem pszenicę u Rudnickiego i żadnych problemów z treścią umowy nie miałem.

wyborca .Nowoczesnej (precyzyjnie) , 2017-08-16 22:42:19

xyz nie masz pojęcia o tym co minister rolnictwa wymaga w umowie kontraktacyjnej więc nie pouczaj innych.Umowa ma byc zawarta na piśmie przed dostawą i rolnik ma się określić co dostarczy więc to chyba ty nie byłeś na zadnym skupie i to tobie itd....

chop, 2017-08-16 09:56:11

Jeśli wszyscy pod przymusem podpiszą umowy kontraktacyjne,to nie będzie rynku,a więc i cen rynkowych.Nie będzie niczego....

pinochet, 2017-08-16 09:44:22

Xyz czytam twój krótki komentarz i wspominasz o trzech kwestiach a wymieniasz 4. Wiec przeczytaj ze zrozumieniem co piszesz sam dopiero zwracaj komuś uwagę😃 masz majątek?? Jak długo się dorabiałeś, kiedy go " kupiłeś" po ile hektar kupowałeś za gotówkę czy za biedoty pieniądze??

wyborca 2018, 2017-08-15 20:16:42

@pomorzanka , jesteś głupia czy bezrolna i głupia ? Umiesz czytać ? Ile czasu zajmuje przeczytanie umowy ? jedną kartkę czyta się ze zrozumieniem od 3 do 5 minut . Zazwyczaj umowa ma 3 strony . To ile czasu Ci potrzeba na przeczytanie i zastanowienie się nad trzema kwestiami , ile , czego (i w jakiej jakości ) kiedy i za jaka cenę ? No ile ?
Nie byłaś na żadnym skupie i piep...y ci się jak tej biedocie , która nic nie wie , nic nie rozumie i nic nie osiągnie (szczególnie majątku).

xyz, 2017-08-15 19:45:19

Teraz na skupach rolnicy stoją w gigantycznych kolejkach, bo nic nie mogą sprzedać bez umowy, a takich nikt z nimi nie zamierza wcześniej zawierać, bo nikt nie będzie ryzykował spadkiem cen w żniwa. Tak sobie pisowski rolnik polepszył.

pomorzanka, 2017-08-15 13:30:06

Pisowskie "słupy" załatwiły nowelizację w takim kierunku, że istotnie obniżyły wartość umowy jako regulacji korzystnej dla dostawcy. Tak myślę ; jak durny "suweren" potrafi działać na swoją szkodę . Po 91r. robotnicy woleli zniszczyć swoje zakłady niż obniżyć swoje wynagrodzenia , woleli strajkować i wypaść ze swoim produktem z rynku niż zwiększyć wydajność, woleli zgodzić się na wykup (za psi grosz) majątku przez hochsztaplerów niż pozostawić majątek jako państwowy. A z jakiego środowiska wywodziła się robotnicza solidarność ? Nie z dwuzawodowców ? Bo chyba nie z inteligencji i rzemiosła.

MR, 2017-08-15 08:48:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...