PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Moim zdaniem nikt nie powinien otrzymać dopłat. Dlaczego wlasniciele ziemi maja byc uprzywilejowani i otrzymywac za darmo kupe kasy a inni uczciwi pracownicy nie dostawaja ani grosza?

Dawid, 2017-09-15 15:31:21

Ale co to za roznica czy zaplacisz np 700zl z ha czy 1500 i wezmiesz doplaty bo nie rozumiem

Xyc, 2017-08-02 11:50:48

Czas najwyższy aby rząd zabrał się za osoby, które chcą się bogacić na pracy rolnika. Dla właściciela nie jest ważne czy ci się urodzi czy nie, czy w jednej chwili natura (grad i nawałnice) zabierze ci wszystko. Dal nich liczy się kasa - biznesmeni. Agencja powinna sprawdzać takie osoby, Chociażby powinni przedstawiać faktury na sprzedaż płodów rolnych lub zakupu środków ochrony roślin lub nawozów. Znam właścicieli takich, którzy posiadają po 20-50 ha i jednym palcem nie stanął na ziemi. A dopłaty z chęcią biorą. Jak nie zgodzisz się to wielu czeka na twoja kolej. Dla mnie powinni zlikwidować dopłaty do pół a powinny być dopłaty do płodów rolnych, lub produkcji, którą się wykonuje. Wolałbym aby cena zbóż, rzepaku były większe i stabilne a dopłaty powinny być zlikwidowane. Wtedy bardzo dużo zmieni się w składanych wnioskach w ARiMR.

Rolnik , 2017-08-02 11:08:33

Piraci rolni dalej mogą brać samopas ziemię sąsiada bez jego wiedzy i majestacie prawa brać dopłatę? W naszych sądach to niewiele da się wywalczyć.

Ja, 2017-07-18 21:52:06

" samobujcy gruntowi" czy może samobójcy gruntowi?

pola, 2017-07-18 18:59:29

dzierżawca bierze dopłaty , biorę czynsz 2400 i płacę podatek rolny. małopolska

franek, 2017-07-18 11:57:40

W tym temacie własciciel ma już wyrobione zdanie ,albo dopłaty i dzierżawa ,a jak nie to dzierżawa w góre o wartość dopłat . Jak nie kijem to go pałą . Rolnicy w niektórym wydaniu to samobujcy gruntowi , będzie płacił tyle ile zechce pazerny właściciel , aby tylko pokazać , że to on ma więcej areału niż sąsiad.Chyba żadne prawo tego nie jest w stanie uregulować ,chyba że wprowadzą obowiązkową rejestrację dzierżaw w ARiMR z ustaloną stawką agencyjna , a dopłaty otrzyma tylko dzierżawca pod grożbą administracyjną za ich przekazywanie właścicielowi . Ale to jest tylko Polska , a założenia nierealne !!!!!

OBSERWATOR, 2017-07-18 11:54:08

wystarczy anonim , że są wyłudzane dopłaty. chwila moment i chcą umowy na dzierżawę podpisywać ;). nie ma co się cykać. płacę wymagam.

bamber, 2017-07-17 23:23:14

Nie wiem w czym jest problem. Wszyscy oczekują decyzji administracyjnych a przecież wystarczy nie zgadzać się na warunki dzierżawy i nie potrzebna będzie jakakolwiek zmiana przepisów. Można też złożyć wniosek jeżeli jest się użytkownikiem i dostanie się dopłaty zamiast właściciela. No chyba że chce się mieć dzierżawę za wszelką cenę. Tylko po co później biadolić. Jeżeli na jedną wydzierżawianą działkę stoi kolejka chętnych niezależnie od ceny to skąd zdziwienie jak cena jest wysoka. Jest popyt jest cena. Niech każdy kto użytkuje dzierżawę złoży na nią wniosek a właściciel dostanie sankcje to wówczas szybko zmaleje liczba pseudo wnioskodawców. Nikt lepszego przepisu nie wymyślił i nie wymyśli ale jak się chce wydzierżawić to się zgadza na wszystko tylko później biadoli się w agencji jak to agencja powinna ścigać tych strasznych właścicieli.

miki, 2017-07-17 23:03:43

Dokladnie poludnie polski samo co na Podlasiu , jeszcze wielkie wymagania mają !! Czas na porządki , nie mozna zlozyc nawet o zwrot akcyzy , nie ma jak udowodnic zakupów w urzedach np skarbowym , ubezpieczenie tez musimy sie prosić o umowy fikcyjne ,

Rolnik z polski, 2017-07-17 22:16:45

Kiedy MINISTERSTWO zrobi z tym porządek dopłaty biorą a ziemię uprawia dzierżawca i co roku podnoszą dzierżawę. Znam przypadki że DORADCY ROLNI namawiają właścicieli do składania wniosków na siebie,choć ziemi nie uprawiają.Twierdzą że i tak Agencja tego nie kontroluje!!!

rolnik z podlasia, 2017-07-17 21:10:47

No i po co ten beznadziejny artykuł jak każdy uczciwie pracujący rolnik to wie tylko trzeba to egzekwować jak pierwotnie Unia nakazała a rolnictwo będzie szło do przodu

Toje, 2017-07-17 20:02:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Nam to to w cztery litery  Po co to odżywiać na ten PLON 

ikcomas

Co tu tak ucichło? Daje ktoś coś dolistnie na to cuś? Bor chociażby? Nie chce się wjeżdżać w to, nawet robale go nie chcą, w kolano jest a ma...