PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pan Schaber ma rację, nareszcie zaczynacie o tym głośno mówić. Proszę pokazać mi hodowcę, producenta mleka, ktory ma kredyt, spłacił go i zostało mu cokolwiek z amortyzacji.
Kwestia zapłaty za pracę , podobnie. Uważam, że każdy hodowca bydła mlecznego powinien mieć ustawowo zagwarantowane prawo do skorzystania z wcześniejszej emerytury, w ciągu 20 lat pracy przy krowach rolnikowi przepada 2600 dni wolnych od pracy (policzone urlopy i tylko soboty i niedziele) , a to daje nam conajmniej 7 lat wolnego! Zanim miasto i inne branże zaczną znowu tu narzekać to niech spojrzą prawdzie w oczy ile tak naprawdę pracują.

rolnik2452, 2017-07-20 09:08:34

@ Polak katolik. Nie bądź świnia czyli troll. No chyba, że jesteś porąbany jak przysłowiowy Kaczyński , któremu posłowie zabili brata, jak krzyczał wczoraj z trybuny. Ktoś ładnie to nazwał jako zespół urojeniowo- prześladowczy i maniakalno - depresyjny. I podobno takie stany wywołują chichot gdy ludzie mówią takiemu: zwariowałeś .

były katolik ale katolikom przyjazny, 2017-07-19 13:23:35

Istnieją tak jak nasi rolnicy po prostu kłamią by jak najwięcej wyciagnac czy jak kto woli okraść innych

Polak katolik, 2017-07-19 11:01:07

Ja pierniczę ; jeszcze nie wyszedłem do roboty. Przecież to wszystko robimy u siebie od dawna . Budynki się starzeją , dachy trzebaby naprawiać , uwięzi pordzewiały, dojarka szwankuje, długu mi przybyło w ciągu 10 lat tak ok. 250 tysięcy. To ja jestem jak niemiecki hodowca. Od razu mi ulżyło.

waldek, 2017-07-19 10:56:31

@debil; nie jesteś debil bo stawiasz mądre pytanie.
Podpowiem ci dalsze:
1. co to są zobiektywizowane koszty produkcji ?
2. Czym się różnią koszty od wydatków ?
3.Na czym polega pokrywanie strat zobowiązaniami (rolowanie długów czyli przesuwanie spłat na przyszłe lata poprzez zaciąganie długoterminowych kredytów i pożyczek) ?
4.Na czym polega produkcja bez amortyzacji (bez odkładania pieniędzy na remonty i odbudowę kiedy już obora i urządzenia się wyeksploatują ) ?

Stan., 2017-07-19 10:43:43

To jak oni nadal istnieją? Dopłata państwa czy jak bo nie rozumiem dokładać tyle lat i produkować nadal. Robotów nastawiali, obory za miliony to i się nie opłaci.

Debil, 2017-07-19 09:20:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...

Pałuczanin81

Yamato to jakiś  "gotowiec"mięszaniny tiofanatu?  Czyli zalecasz Topsin+tebu(mondatack,amistar itp)