PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A chcesz żeby jakiś miastowy cię ocenił to musisz poczekać, bo jest na wakacjach w Grecji i moczy tyłek w basenie popijajac drinki.
Ja napisałem prawdę, a tu jakiś, ktoś pisze czy mnie ktoś przywiązał do czegoś, czy to ma być odpowiedź na moja wypowiedź???? To ciągłe plucie jadem na ludzi ze wsi?????????
Kiedy to się skończy, wlaśnie dlatego zaprzestałem cokolwiek komentować, bo nie ma tu żadnych merytorycznych dyskusji. Napiszę realną prawdę to jakieś "miasto" zaraz napisze ile to wieś dostała dopłat i innych dobrodziejstw z miasta. Nie wszyscy zakombinowali i dostali fudusze, nie wszyscy kręcą VAT, sa jeszcze ludzie naprawdę uczciwi i nie myślą o tym , żeby kraść. Trzeba tylko się rozejrzeć.
Miasto pracuje tylko ok 220 dni w roku i nikt i nic tego nie zmieni. My na wsi mamy programy komputerowe i nasi rzędnicy w agencjach też mają, i już niedługo będzie można kazdemu rolnikowi wyliczyc ile w ciągu swojego zycia wyprodukował mleka , wołowiny, wieprzowiny warzyw i owoców i itd..

rolnik2452, 2017-07-27 13:22:37

Nikt nie ocenia mojej wypowiedzi dziwne

mich, 2017-07-26 22:19:02

Dobra napisze jeszcze raz rolnictwo się starzeje z wielu czynników główne czynniki rozwoju sytuacji takiej to wywyższanie tych najbardziej z chorymi ambicjami co chcą posiadać wszystko całe wioski i przez takich z chorymi ambicjami ludzie uciekają bo nie ma zadnej niszy zeby wystartować od zera i godnie żyć. Jednak już czas to weryfikuje pomału. Tych najbardziej ambitnych (takich którzy ciągle gadają ze muszą powiększać, wprowadzają wojnę o ziemię, spekulują nią niszczą srednich posrednio podnosząc koszty uprawy chowu i hodowli co na farmerze nie jest pisane dlaczego koszty produkcji rosną ano dlatego ze w 50% procentach odpowiadają cwaniaki co mają wszystko najlepsze wzrokowo bo jakościowo to nie jestem pewien a i wytłumacze do tych cwaniaków zaliczam wszystkic tych co nakombinowali co sie dało: maszyny za pól darmo wyłudzanie dopłat ekologicznych, podatku vat podając zawyżone koszty nawet 5-krotnie, wyłudzanie unijnej kasy na potęgę, zawyżanie kosztów produkcji takich jak to ze kto da więcej za ziemię albo dzierżawe) to się już pomału kończy bo te cwaniaki z chorymi ambicjami sami sie wykończą bo na swiecie już zaczyna panować wojna handlowa na całego a w Polsce nie bedzie komu kupywać bo większośc rodaków jest biedna a i stare pokolenie z wyżu demograficznego wymiera a młodych nie ma bo jak nie ma młodych to i nie ma konsumpcji czyli nie ma komu jeść. Tych cwaniaków z chorymi ambicjami porównuje do kurdupla z wąsem co chciał mieć wolną przestrzeń życiową

mich, 2017-07-26 15:47:01

Ktoś cię przywiązał ma łańcuchu do twojego gumna? Zapraszam do miasta, tu się żyje komfortowo. A co najważniejsze nie będziesz ciągle na czyimś utrzymaniu realizując swoje hobby. BTW - jak nie chcesz tak dużo pracować to zatrudnij kogoś, kto cię będzie wyręczał w tych ciężkich pracach na 5 ha włościach.

b2r, 2017-07-26 12:57:15

Rolnicy zauważyli, że ich koledzy pracujący w innych zawodach mają lepsze wynagrodzenie, stabilne , bez wahań, bez tzw. dołków cenowych i innych śmiesznych metod okradania w białych rękawiczkach,. Dodatkowo wolne dni od pracy sobota i niedziela ok 104dni/rok , wolne dni świąteczne ok. 15 w roku i do tego 26 dni urlopu to wychodzi, że mamy 145 dni wolnych od pracy na rok . Proszę sobie policzyć ile pracuje taki rolnik, który ma pole i produkcję zwierzęcą? W ciągu 25 lat pracy przepada mu 3625 dni wolnych od pracy, a to jest tylko niecałe 10 lat. Jesli dostanie emeryturę rolniczą to w takiej wysokości, że dzisiaj dziecko w pieluszce ma więcej zasiłków. TAKIE MAMY SYSTEMY. Czy są rolnicy co mają coś odłożone na koncie? Tylko nieliczni, co nie inwestują, albo sprzedali ziemię, a nie dali dziecku, żeby pracowało na niej. Każdy dzisiaj to widzi, że są zawody, że w wieku 45lat idzie się na niemałą emeryturę, a zawód rolnik to tak jak napisałem.

rolnik2452, 2017-07-26 12:36:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko