PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Bardzo to wszystko mętne i skomplikowane.
Żeby rozeznać się w sytuacji proponuję trochę arytmetyki.
Jeśli to maja być tanie mieszkania o niskim czynszu, to raczej bloki niż rezydencje.
Jeśli przyjąć (bardzo skromnie!) 100 osób/ha, to na 600 tys. hektarów można by zbudować osiedla dla 60 MILIONÓW mieszkańców. To kompletnie nierealne - po pierwsze kto miałby tam mieszkać, po drugie z czego to sfinansować.
Kilka lat temu w raporcie Hausnera n/t samorządów przeczytałem, że gdyby zabudować grunty w Polsce już przeznaczone w Planach Zagospodarowania Przestrzennego pod zabudowę, to mogłoby zamieszkać ok. 70 mln ludzi, a według Studiów Uwarunkowań do PZP - jakieś 300 mln.
Więc wolnych gruntów pod zabudowę nie brakuje.
Po co sięgać po tereny Lasów Państwowych?
Plan wydaje się jasny - pod jakieś 100 tys mieszkań czynszowych przeznaczyć jakieś tysiąc hektarów, POZOSTAŁE 599 TYSIĘCY HEKTARÓW LEŚNYCH GRUNTÓW SPRZEDAĆ.
................................
Na mojej własnej ziemi ograniczają moje prawo własności - nie mogę decydować o tym komu i za ile sprzedam, ani co będę uprawiał. Do mojego własnego lasu uzurpują sobie prawo pierwokupu po "swojej" cenie. A nasze wspólne lasy (przypominam: państwowe znaczy NASZE WSPÓLNE) zamierzają sprzedawać.
................................
Niedawno zmarły Jan K. swego czasu najbogatszy człowiek w Polsce zwany był "pierwszym paserem trzeciej RP". Czasem myślę, że czwarta RP idzie dalej - z paserstwa czyni fundament państwa.

baca56, 2017-08-03 19:34:33BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić 

arszczecin

Dziś odbyła się podkomisja w sprawie prawa łowieckiego. łączny czas 40 minut? czas podróży 16 . Godzin :P  Najwięcej śniegu u tego...