PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • miro 2017-08-15 08:15:18
  co za (...) pozwolił na wybicie zdrowej trzodyi ochrone dzików
 • Jasiu 2017-08-06 08:58:21
  Takie czy inne koszty to w znakitej większości zasluga WZORCOWEGO MODELU ŁOWIECTWA panujacego od 1995r do tego zależy doliczyć juz chyba tyś hektarow zniszczonych upraw jak i tyś zdarzeń komunikacyjnych (cz jest ktoś w stanie to policzyć?) ☺
 • były hodowca 2017-08-04 20:39:48
  dokładnie tak jak Pani napisała na końcu tego tekstu że nawet minrol nie wie o czym pisze. Pani Lech na spotkaniu pod koniec lipca w Grabanowie bredziła hodowcom , że nikt nie może zakazać nikomu hodowli trzody, u mnie natomiast został przeprowadzony ubój sanitarny, tak jak i w całej wiosce pomimo że wszystkie świnie były zdrowe nie było żadnego ogniska - bo tak zdecydował PLW. a na decyzji dostałem paragraf że mam zakaz utrzymywania świń przez 3 lata. Na dodatek bredziła coś o tym że we wszystkich gminach powiatu bialskiego gdzie Powiatowy wybił trzode w tym roku, rekompensat za nieutrzymywanie nie bedzie bo przeciez można było skaładać wnioski wczesniej. sama nie wie co jest w rozporządzeniach które podpisuje. 3 edycje były tylko dla gmin z województwa podlaskiego . wybili trzode przed 15 lipca . 15go ogłosili rozp. o rekompensatach które nas nie obejmuje. ARR rozesłała pisemka do nas żeby składać deklaracje o rezygnacji z produkcji trzody deklaracje trzeba złożyć do 14 sierpnia. to wszystko jest ze sobą sprzeczne. żaden urząd nie wie co robi drugi i jaka jest sytuacja. weterynaria robi swoje agencja swoje i nikt tego nie koordynuje ale czego można sie spodziewać jesli osoby odpowiedzialne nie mają podstawowej wiedzy.
 • md 2017-08-04 05:51:20
  Jeszcze jedna uwaga do precyzująca do autorki tego artykułu i kilku poprzednich artykułów bo błąd się powtarza. Powiat Biała Podlaska dotyczy miasta Biała Podlaska na prawach powiatu, natomiast powiat bialski to jest obszar, na którym pojawia się ASF.
  W skład powiatu bialskiego wchodzą:
  Miasta: Międzyrzec Podlaski, Terespol;
  Gminy wiejskie: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna.
 • Michał 2017-08-03 14:17:53
  Czy padłe zwierzęta tak w przypadku ASF jak i ptasiej grypy nie powinny być utylizowane jak najbliżej miejsca ogniska choroby? A nie wożone przez pół Polski. Co sprzyja roznoszeniu zapowietrzenia.
 • Marzena Pokora-Kalinowska 2017-08-03 12:29:49
  Dzięki za poniższą uwagę, stosowny dopisek w tekście poczyniłam.
 • lubelskie 2017-08-03 12:07:27
  "W województwie podlaskim, na terenie którego znajduje się powiat Biała Podlaska" - czy aby na pewno...?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!