PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

co za (...) pozwolił na wybicie zdrowej trzodyi ochrone dzików

miro, 2017-08-15 08:15:18

Takie czy inne koszty to w znakitej większości zasluga WZORCOWEGO MODELU ŁOWIECTWA panujacego od 1995r do tego zależy doliczyć juz chyba tyś hektarow zniszczonych upraw jak i tyś zdarzeń komunikacyjnych (cz jest ktoś w stanie to policzyć?) ☺

Jasiu, 2017-08-06 08:58:21

dokładnie tak jak Pani napisała na końcu tego tekstu że nawet minrol nie wie o czym pisze. Pani Lech na spotkaniu pod koniec lipca w Grabanowie bredziła hodowcom , że nikt nie może zakazać nikomu hodowli trzody, u mnie natomiast został przeprowadzony ubój sanitarny, tak jak i w całej wiosce pomimo że wszystkie świnie były zdrowe nie było żadnego ogniska - bo tak zdecydował PLW. a na decyzji dostałem paragraf że mam zakaz utrzymywania świń przez 3 lata. Na dodatek bredziła coś o tym że we wszystkich gminach powiatu bialskiego gdzie Powiatowy wybił trzode w tym roku, rekompensat za nieutrzymywanie nie bedzie bo przeciez można było skaładać wnioski wczesniej. sama nie wie co jest w rozporządzeniach które podpisuje. 3 edycje były tylko dla gmin z województwa podlaskiego . wybili trzode przed 15 lipca . 15go ogłosili rozp. o rekompensatach które nas nie obejmuje. ARR rozesłała pisemka do nas żeby składać deklaracje o rezygnacji z produkcji trzody deklaracje trzeba złożyć do 14 sierpnia. to wszystko jest ze sobą sprzeczne. żaden urząd nie wie co robi drugi i jaka jest sytuacja. weterynaria robi swoje agencja swoje i nikt tego nie koordynuje ale czego można sie spodziewać jesli osoby odpowiedzialne nie mają podstawowej wiedzy.

były hodowca , 2017-08-04 20:39:48

Jeszcze jedna uwaga do precyzująca do autorki tego artykułu i kilku poprzednich artykułów bo błąd się powtarza. Powiat Biała Podlaska dotyczy miasta Biała Podlaska na prawach powiatu, natomiast powiat bialski to jest obszar, na którym pojawia się ASF.
W skład powiatu bialskiego wchodzą:
Miasta: Międzyrzec Podlaski, Terespol;
Gminy wiejskie: Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna.

md, 2017-08-04 05:51:20

Czy padłe zwierzęta tak w przypadku ASF jak i ptasiej grypy nie powinny być utylizowane jak najbliżej miejsca ogniska choroby? A nie wożone przez pół Polski. Co sprzyja roznoszeniu zapowietrzenia.

Michał, 2017-08-03 14:17:53

Dzięki za poniższą uwagę, stosowny dopisek w tekście poczyniłam.

Marzena Pokora-Kalinowska, 2017-08-03 12:29:49

"W województwie podlaskim, na terenie którego znajduje się powiat Biała Podlaska" - czy aby na pewno...?

lubelskie, 2017-08-03 12:07:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...