PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Na jeden przetarg składanych jest kilkadziesiąt ofert, biznes dla notariuszy.

mały rolnik, 2017-08-08 10:16:22

Dlaczego przetargi na ziemię są niejawne? Informacja o tym kto wygrał przetarg i za ile bądź z jaką ilością punktów powinny być publikowane w internecie na stronie ANR z dostępem dla wszystkich. Mamy dwudziesty pierwszy wiek a pracownicy anr dalej wywieszaja kartki na tablicach kto się dostał na przetarg.
Na jakiej podstawie są wybierani notariusze którzy przyjmują oferty od rolników do przetargów? Czy wybierają tych notariuszy ot tak, czy po znajomości? Poza tym to po co w całą procedurę wkręcają jeszcze dodatkowe osoby. Notariusz za przyjęcie oferty i podpisanie się pod wydrukowanym aktem bierze około 70 złotych. Przy kilku działkach do których się startuje to już nie mała kasa. Dlaczego nie może tych dokumentów zwyczajnie przyjąć urzędnik państwowy jakim jest pracownik ANR? Jest niewystarczająco odpowiedzialny? Dokumenty równie wysokiej wagi składa się do sekretariatu arimr i dostaje pokwitowanie co dokładnie się złożyło. Dlaczego tutaj nie może to tak wyglądać i trzeba dać zarobić jeszcze jakimś notariuszom?
Może pod przykrywką pieczęci notarialnej i niejawnych wyników przetargu kryją się większe przekręty...

tymon, 2017-08-08 08:55:27

Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian gruntów rolnych na cele nierolnicze- Ustawa PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. .poz. 909) z pseudo rolników zrobili deweloperów działek budowlanych do masowego obrotu od których dotychczas złodzieje nie płacą nawet należnych podatków VAT. Tak NSA rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2011roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10. Jeżeli sprzedający działki ze swojego majątku prywatnego podejmuje działania w celu zmiany ich przeznaczenia (np. z rolnego na budowlany), czy uzbrojenia a także podejmuje działania marketingowe wykraczające poza zwykłe formy sprzedaży, w celu sprzedaży działek musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty VAT od tej sprzedaży . Podobnie jak Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.

Marek Skomorowski, 2017-08-08 06:12:15

ANR działa jak wcześniej od 4 lat stoją ugory.

mini rolnik, 2017-08-07 17:08:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Mam prośbę  do  redakcji   o  uzyskanie  informacji  z  ARiMR oraz  MRiRW kiedy ...

Pałuczanin81

Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.