PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jozef, przed wyborami pis miał zlikwidować słupy do ziemi rolnej , państwowej, oszukał i podstępnie nałożył kaganiec na ziemię prywatną oraz gorszy kaganiec na las prywatny. Czas działa na niekożyśc pis i marnie skończy razem z kościołem jak będzie z powrotem wprowadzał komunę. Powinno być że własność prywatna jest swięta i między Polakami wolny rynek, kupuje ten kto więcej da. Co do ziemi państwowej to może być tylko dzierżawa aby pąństwo miało dochód.

rencista, 2017-10-13 13:51:11

USTAWA JEST ZŁA

Jaroslaw1956, 2017-10-11 08:45:49

Sorry rencisto ale bedziesz musiał sprzedać ziemie po ile łaskawie obszarowiec zechce kupić .Czasy że kupowali z miasta i podbijali ceny już nie wrócą.Trzeba bedzie ojcowiznę za bezcen sprzedać .Ale to tylko tak wyszło nieszczęśliwie chodziło o obcokrajowca przecież.

jozef, 2017-10-10 21:43:06

Wymyślono taką punktację na przetargi ofert pisemnych że zablokowano działalność byłej ANR. Przetarg trwał 10 miesięcy i został unieważniony.Teraz w KOWR kolejny przetarg i kolejne 10 miesięcy.

mały rolnik, 2017-10-10 16:52:57

Minister nie słyszał narzekań rolników. Tak jak kierownik BP Suwałki też nie słyszy o problemach rolników w jego biurze tylko ich gnębi, mówić że jego biuro pracuje wzorowo. Takie czasy że rząd słyszy tylko to co chce, i robi co che.

podlasiak, 2017-10-10 12:58:12

Ustawa jest bardzo zła, ponieważ mafia bogatych rolników stworzona ustawą z 30 kwietnia 2016 roku dyktuje po ile rolnik ma sprzedać ziemię. Szczególnie dotkliwe to jest na terenach biednych rolniczo gdzie jest paru mafiozów w rejonie, którzy kupują ziemię. Każdy wie że rolnicze renty i emerytury nie przekraczają 1000 zł/m-c brutto. Reasumując Jurgiel zabiera biednym i daje bogatym swoją bandycką ustawą. Niech kupi ziemię po cenach rynkowych za własne pieniądze i odda tym swoim mafiozom, tak byłoby sprawiedliwie. Precz z takimi rządami. Przed wyborami mówili co innego, a robią swoje i nikogo nie słuchają. Ustanawiają kolejne bandyckie ustawy, w związku z tym wszystko drożeje a ziemia w dół, renty i emerytury 10 zł podwyżki itd.

rencista, 2017-10-03 14:25:13

ANR zimą oddała w dzierżawę ziemię po PGR w Żelechowie.
Dotychczasowy dzierżawca jak mówią był powiązany z HGW (prezydent Warszawy) niektórzy twierdzą że był wprost sterowany przez nią. Zresztą jak mówią sama się wywodzi z tego miasteczka.
Dzięki ustawie dotychczasowy dzierżawca nie mógł startować do przetargu na ponowną dzierżawę, bo zameldowania nie miał w tej okolicy. Wygrał miejscowy rolnik.

Więc co takiego jest złe w tej ustawie? Że korporacje i instytucje z budżetem inwestycyjnym nie mogą zgarniać wszystkiego dla siebie?

Proszę wykazać co jest złe w ustawie?

PGR w Zelechowie, 2017-09-28 22:39:24

Jurgiel "Przekonywał, że w myśl ustawy każdy, kto ma przygotowanie rolnicze i chce uprawiać ziemię, taką możliwość znajdzie."

Bzdura. POprzednio ciezko bylo cos kupic bo bambry wszystko obstawiali, na rodzine lub slupa. Obecnie PIS uproscil sytuacje i ANR nie wystawia nic. Brak jest sprzedazy oraz dzierżaw, wylacznie przedłużenia umów wiec bambry i inni znamienici chlopscy dzialacze sa zadowoleni, a młodym pod górke. Przetargi ofertowe praktycznie zamarły, bo gdy były to młodzi rzeczywiscie wygrywali, ale działaczom było to nie w smak wiec teraz przetargów ofertowych prawie nie ma lub zmienia sie zasady punktacji na niekorzyść młodych.

młody niezadowolony, 2017-09-28 21:26:09

Jestem rolnikiem i twierdzę że ustawa jest zła.

rolnik, 2017-09-28 19:54:12

Usztawa jest zła ! Czy to pierwszy głos ---wątpie.

kitamicha, 2017-09-28 16:20:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...

Marecki

Zajmij się hodowlą świń, albo chociaż produkcją prosiąt i będzie ok