PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

byłym kierownikom arimr przysługuje odprawa 3 miesięczna. ARiMR nie wypłaciła kierownikom odwołanym w 2016r. we wszystkich biurach w całym kraju twierdząc, ze się nie należą. obecnie w skali kraju jest kilkadziesiąt prawomocnych wyroków oraz kilkaset w toku spraw w tym zakresie.

Jacek , 2018-01-12 20:12:05

wielu ludzi, szczególnie kierowników i ich zastępców zwolnionych ,żeby zrobić miejsca misiewiczom nie wie ,że może ubiegać się o odprawę. Wyrok Sądu Najwyższego Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i spraw Publicznych z 23 lipca 2009 HPK30/09.
Czas ucieka , przedawnienie 2 lata od odwołania ze stanowiska.

uwaga czas mija, 2017-10-13 17:31:58

Tak jak napisał Robot. Nie ma cudów, ci co je ogłaszają to szarlatani. Poza tym w kraju takim jak Polska, żeby komuś coś dać to trzeba innym zabrać, i to nie mało. Bo pieniądze nie biorą się znikąd, je trzeba zarobić, ukraść albo... wziąć kredyt kosztem następnych lat/pokoleń lub wytworzyć je księgowo. Te dwa ostatnie sposoby ukochała sobie aktualna władza, ale wszystko do czasu.To wydawanie się skończy i to niedługo. Kryzys na świecie, a właściwie jego kolejna ostra faza, jest kwestią czasu, a wtedy pozostanie nam Polakom przeżarcie reszty pieniędzy z OFE i podnoszenie podatków dla tych co uczciwie pracują i coś posiadają (witaj podatku katastralny). A jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego nie ma podwyżek w całej budżetówce? Czy chodzi tylko o skłócenie ze sobą poszczególnych grup, żeby nie było wielkich protestów tej sfery tak jak często zdarza się na zachodzie Europy? A może z pieniążkami jednak słabo, a reszta to piękne bajki dla ludu, który bierze 500+?

Pracownik bagna, 2017-10-09 18:07:34

Głosować na tych co nie obiecują cudów na kiju.
Wszystkim rządzą prawo i ekonomia, a w nich nie ma drogi na skróty.
Państwo (czytaj rząd), które choć biedne ochoczo rozdaje pieniądze na lewo i prawo nie robi tego z dobrego serca tylko KUPUJE głosy.
No i oczywiście jedną reką daje a drugą zabiera, co już widać.
Osobiście bardziej ufałbym politykowi, który mówi że będzie ciężko i nic nie przyjdzie łatwo niż szamanowi, który twierdzi że jednym gestem zamieni ten smutny zakątek w krainę mlekiem i miodem płynącą.
Ale to niestety wymaga chłodnego myślenia i realizmu a większość woli wyszarpać ile się da bez względu na konsekwencje.

Robot, 2017-10-08 23:30:08

To na kogo głosować? Zagłosuje jeżeli taka opcja jest. Ale ja nie widzę nikogo takiego. Wiec nie miej pretensji ze źle głosuje. Albo daj mi na to recepte.

Do pracownik bagna, 2017-10-08 22:44:43

Do rolnik polski. Jako pracownik ARiMR popieram w całości Twoje postulaty bo chciałbym pracować w normalnej firmie. Masz rację, rachunek ekonomiczny się nie zgadza. Byłoby o wiele taniej jakby obsługę dopłat przejęły prywatne podmioty (całkowicie niezależne od polityków), tylko że to niestety niemożliwe z wielu względów. Byłby też mniejszy bałagan, bo w prywatnym podmiocie nie do pomyślenia byłby taki cyrk, który panuje w ARiMR. Czy np. w którymś banku system za setki milionów zł buduje się latami, a on i tak prawie nie działa? Byłyby jasne zasady awansów i nagradzania, a nie jak teraz w ARiMR. Słabi pracownicy musieliby odejść, zostaliby najlepsi, ale też byliby doceniani finansowo. I tak na tej ARiMR pasą się kolejne pokolenia partyjnych szeregów (które otrzymują nagrody idące zapewne w dziesiątki tysięcy zł - to jest tajne), a my szaraki na dole (z nagrodami po kilkaset zł na kwartał albo wcale) musimy się męczyć z kolejno następującymi po sobie, sowicie wynagradzanymi "fachowcami" od zarządzania. Oni stworzyli nam pracownikom korporacyjny model pracy ale zapomnieli dać narzędzia i wynagrodzenia proporcjonalne do wymagań. A Wy rolnicy często dajecie im się nabierać i wierzycie w ich radosne obietnice, chociaż niestety jesteście dla nich wszystkich, zresztą tak jak miastowi, jedynie głosami w wyborach....

Pracownik bagna, 2017-10-08 22:18:42

Mam nadzieje i życzę ci żeby cie arimr albo urzad skarbowy dojechał bez nianczenia tak jak bp Suwałki. Bo tak maja wykonywać swoje obowiązki. Co nie koleś? No to milo mi ze doceniasz dobra zmianę i poczynania kierowników PISu. Toż to zbawienie dla ARiMR i pracowników.

Do koles, 2017-10-08 21:44:41

Trafiło się jedno z niewielu w PL biur, które wykonuje ściśle swoje obowiązki a nie niańczy rolników i wielkie pretensje. Doradzać i pomagać ma ODR, a ARiMR to ocenia i kontroluje. Najwyższy czas jasno rozdzielić kompetencje urzędów.

koleś, 2017-10-08 21:14:51

Cos w tym jest.. panietam jak swego czasu wymyslil ktos bisnes na gruberach... nikt nie chcial talerzowki! A teraz od nowa polska ludowa. Grubery na zlom i talerzowki na plac

Sisu, 2017-10-08 20:45:04

A jeszcze jedno... uwierz że wiem o czym mówię bo maiłem z nimi do czynienia. Jedna wielka zawiść zero pomocy a ja stratny. Wiesz doskonale człowieku że jeżeli pracownik jest przychylny beneficjentowi to beneficjent jest zadowolony. Tu tak nie ma. Tylko swoim pomagają. Wiem co mówię i każdemu to powiem. Jeszce będzie okazja to powiedzieć na forum nie tylko tym tu w Farmerze.

do pracownika bagna, 2017-10-08 20:44:33

ja żadnej zmiany nie lubię która mną pogardza. I nie wnikam mości Panie czy to przednicy pracownicy to mi zgotowali czy obecni nowi kierownicy. Fakt że mną tam pogardzają. i życzę im jak najgorzej. Ale masz rację. Najbardziej winny tej sytuacji jest kierownik bo nikt mi nie powie że bez wiedzy jego i zastępcy pracownicy urządzają samowolkę sobie. A więc idąc twoim tokiem myślenia to raczej tu obecnej władzy mam więcej do zarzucenia. W BP 199 nikt do nikogo nie zadzwoni nie pomoze tylko odraxu kara i windykacja. Jescze usłyszycie o tym biurze w mediach. Rolnicy tak bezczynnie stać nie będą. W sąsiednich biurach tego nie ma. Tam się szanuje rolnika i jego ciężką pracę. I nie wszyscy pracownicy BP ARiMR są źli. Ale w tym biurze większość to miernoty zawistni mali ludzie którym żółć się wylewa jak ktoś ma lepiej od nich.

do pracownik bagna z podlasia, 2017-10-08 20:39:12

Ja to sobie tak myślę że takie rzucanie mięsem w pracowników to tylko żeby podważać autorytet pracowników którzy dużo lepiej wypadają na tle nowej kadry

czytelnik, 2017-10-08 19:07:49

A w jaki sposób Ty doceniasz ich pracę, o której nawet nic nie wiesz? To tylko z zewnątrz tak wygląda, że Panie chodzą i nic nie robią. Skąd wiesz, że Tobą pogardzają? Dlaczego twierdzisz, że są niekompetentni, przecież oni robią wszystko zgodnie z wytycznymi, które tworzy aktualnie rządząca zmiana, a tą chyba lubisz?

Pracownik bagna, 2017-10-08 16:43:45

Najgorsze biuro to BP199. Cale do wymiany. Zero merytoryki. 100% pogardy dla rolnika i jego ciężkiej pracy. Zero skrupułów.

Suwalczak, 2017-10-08 14:28:56

Jeszcze raz powiem należy zlikwidować ARiMR i nic tu nie mam do pracowników tej instytucji. Są tacy co pomogą i pozwolą na korekty we wniosku drobnych błędów i są tacy co będą szukać dziury w całym. Miałem już 5 razy kontrole i pewnie z powodu, że u dużego prędzej coś się znajdzie. Urwanie po kilka arów z każdej działki to norma niemal w każdym gospodarstwie z kim nie rozmawiam. Za likwidacją przemawia rachunek ekonomiczny, koszty są kilkakrotnie większe od wyłudzeń kasy. Jest to nieracjonalne działanie, to tak jak by każdy z nas wydawał 10 tyś zł co roku na ochronę bo może ktoś nam ukraść 1 tys zł. Nikt zdrowy na umyśle takiego działania nie podejmie. A tu proszę jak wydaje się nie swoją kasę to można nią szastać na prawo i lewo, grunt by swoi na tym zarobili i nie ważne z jakiej są partii bo każda u nas postępuje tak samo. Likwidacja zbędnych urzędów zkończy z rozpasaniem polityków w tym zakresie i drenowaniem kasy państwowej. Długi zostaną dla naszych dzieci i wnuków na co nie powinno być zgody w społeczeństwie. Życie na kredyt nie jest rozwiązaniem.

rolnik polski, 2017-10-06 09:46:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...

Pałuczanin81

Yamato to jakiś  "gotowiec"mięszaniny tiofanatu?  Czyli zalecasz Topsin+tebu(mondatack,amistar itp)