PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rynek jaj powinna regulować giełda towarowa; w wyniku spotkania się podaży z popytem ustalana jest cena (wartość) towaru i dokonuje się operacja sprzedaż/kupno. Tym bardziej, że jaja to produkt masowy, który można w łatwy sposób zestandaryzować i kontrolować.
Wszystkie inne formy sprzedaży to targowisko. A na targowisku dzieją się różne rzeczy... Zresztą ja lubię kupować na targowisku!
Giełda w Chicago powstała w 1898 r. jako giełda masła i jaj. Dzisiaj sprzedawanych jest tam bardzo wiele towarów.

ACONAR, 2017-10-06 20:47:20

Jestem za, jeżeli tylko market przyjmie ode mnie jaja po cenie maksymalnie 15% niższej niż cena na lokalnym targowisku. Znając jednak życie to wprowadzą system, owszem wyliczą jakieś stawki, jednak i tak markety nie będą chętne do płacenia za towar po wyższych niż obecnie stawkach, a to co wychodzi za granicę to i tak będzie wychodziło bo tam ceny zawsze zaoferują wyższe. Podsumowując jest to ciąg dalszy psucia rynku, niszczenia mniejszej konkurencji i Centalnego Planowania (ustalania urzędowych cen minimlnych i mksymalnych jakie można pobierać).
A żeby naprawić część rynku wystarczyło by wszelkie nieprzetworzone produkty spożywcze zwolnić z VATu (lub obłożyć je stawką 0%) i dodatkowo skutecznie badać i wymagać papierów dla wszystkich nieprzetworzonych lub lekko przetworzonych produktów spożywczych wywożonych lub przywożonych do kraju. Rejestry cen mało co dadzą bo jeden sprzedaje tylko w detalu inny w hurcie, a jak system wyliczy średnią to wyjdzie cena niekorzystna dla małego, niewiele co lepsza dla dużego, a w konsekwencji małego narazi państwo na plajtę. Coś vide przedsiębiorstwa drobiarskie za komuny (kontraktowali jaja po cenach nie pozwalających na rozwój bo zrzeszali i małych i dużych, a cenę proponowali na poziomie tych dużych).

JaWohlMainFrał, 2017-10-06 16:19:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...