PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A czerwcowe gradobicie też się nie liczy komisja była grad zniszczył 100% pomocy żadnej woj.ludzkie

aa44, 2017-10-08 16:50:23

skoro panowie w ministerstwie podjęli decyzję o odszkodowaniach dla rolników to powinii być konsekwentni i równo traktować cały rok kalendarzowy co do zdarzeń losowych. lub należało powiedzieć chłopy nie ma na to pieniędzy w budżecie, bo idą na promocję nieróbstwa i nałogów rożnych - czyli 500+ i nie dać nikomu - to jest równość konstytucyjna. jasno można też powiedzieć że wróciła komuna i zapewniamy minima socjalne nierobom, pijusom, dewiantom. możne ktoś się weźmie za pracę, jakakolwiek. róg obfitości się kiedyś skończy. kto się ubezpieczył trochę odzyskał, bo ubezpieczyciele kradną jak mogę zaniżając szacunki. trzeba iść do sądu, ale trzeba mieć kasę na adwokata i czas.Każdy na rolniku żeruje teraz chyba już na max. Teraz trzeba dać wszystkim te odszkodowania i wdrożyć nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, żeby nie kradły (TUW). nie wiem czy zagłosuję jak 2 lata temu - zawiodłem się.

john, 2017-10-07 13:39:33

Kaszuba to trzeba się jednoczyć i zbierać. To jest właśnie to o czym mówię od lat wszyscy za jednego a jeden za wszystkich dlatego we Francji jest inaczej bo rolnicy dbają o swoje a tu każdy sobie. To są efekty. Niestety rolnicy są sobie winni bo jak trzeba pomagać to wtedy ich niema lub na protest nie jadą bo im się krowa cieli 5 razy w roku lub boją się kontroli z ARIRM

zzrr Solidarni, 2017-10-07 10:34:07

A widzicie. To wszystko tylko tak piéknie wygláda. Nawet klawiatura odmawia mi poprawnego pisania. My przezylismy ten huragan. Przeszedl on doslownie przez podwórko i zabral nam dachy. Pola nie skoszone wygládaly jakby je ktos zelaskiem wyprasowal, a to co bylo skoszone i szczésliwie wyládowalo pod dachem zostalo bez dachu. I co myslicie, ze nam odszkodowanie za to ktos dal? Za pola komisja nie uwzglédnila nic, poniewaz szacowali oni dopiero we wrzesniu jak kazdy pokosil co i jak sié dalo póki byla pogoda, aby ratowac chocby troche. To co bylo skoszone przed nawalnicá nam zalalo i tez ich to nie interesuje. Zreszta jak do tej pory nie otrzymalismy zadnej pomocy. Gmina mam wrazenie ma wszystko gdzies, a jak sié do nich dzwoni to odsyla od pokoju do pokoju i na tym sié konczy. Ubezpieczalnia za to pojechala po calosci, bo wyplacila tyle, ze za to mozna sié przynajmniej upic i zapomniec o tym wsztstkim i o tym jaki czlowiek jest bezradny i pozostawiony tak naprawdé sam sobie. Wiéc koledzy nie przejmujcie sié wszyscy mamy tak samo.

kaszuba, 2017-10-07 07:57:07

Fajnie piszecie bzdury to co jak stara prawda mówi jak Ja nie dostałem to im tez nie dajcie Polak jest zawistny i tyle !!!!!

Z, 2017-10-07 07:29:28

dajcie lepszego mistrza! Balcerowicz nie był jedynym który nie wiedzial co mowi i do kogo, to ich kosztowalo, ale jak widac zbyt malo, bo nadal udzialaja sie publicznie i bzdury opowiadaja. Reszta twojego wykładu to oznaka jak bardzo jestes sfrustrowaną jednostką, no cóż, z samym korytkiem ciężko lepsze zycie wieść :D

Mistrz, 2017-10-07 01:03:31

Gmina Złotów grad 30 lipca, zostaliśmy wykluczeni z pomocy straty w rzepaku 80%

Farmerito, 2017-10-06 20:59:39

trzeba sie ubezpieczac nie liczyc na nikogo

ukasz, 2017-10-06 20:58:32

Pan Bacerowicz pokazal w latach 90-tych swoją wizje..

mar88, 2017-10-06 20:46:13

gmina Boniewo grad w lipcu zero pomocy. Nawet za platwormy zawsze pomagali a tu dobra zmiana i nic!!!

marek Kujawy, 2017-10-06 20:39:34

Mistrzuniu, nie Balcerowicz, tylko Cimoszewicz, nie namawia tylko namawiał (zdmuchnęła go właśnie reakcja na to wezwanie do ubezpieczeń), nie wstanie tylko w stanie, nie znajdzie tylko znajcie, nie roszczeniach tylko oczekiwaniu pomocy, nie z resztą tylko zresztą, nie indywidualnie tylko w drodze uchwały rządu. Reszta się zgadza. Za co Ci płacą, za brednie?

dajcie lepszego mistrza!, 2017-10-06 20:39:30

Taki klimat, Balcerowicz od dawna namawia Producentów do ubezpieczenia upraw, dlaczego nie słuchacie wybitnego ekonomisty, tylko rączki wyciągacie do rządzących którzy nie są wstanie z dnia na dzień pomóc każdemu z poszkodowanych. Znajdzie umiar w swych roszczeniach, w kolejności pomoc będzie rozdysponowywana. Z resztą każdy przypadek musi zostać indywidualnie rozpatrzony, by jakiś krętacz nie zwęszył okazji do uzyskania złotych melonów.

Mistrz, 2017-10-06 19:54:33

Tu nie chodzi o pomoc dla kupowania maszyn ale o taką która pozwoli obsiać pola w przyszłym sezonie. "polemom" jak myślisz o kupowaniu maszyn to znaczy że ta pomoc nie jest Ci potrzebna.

rolnik powiat elbląski, 2017-10-06 19:28:21

To i tak wszystko kropla w morzu potrzeb takie te nowe maszyny drogie a sąsiedzi i tak kupują i choć mi nie trzeba kupilbym i ja żeby było.

polemomdobreniepowiem, 2017-10-06 19:19:00

Popieram kolegę z warmii. we wrześniu dwukrotnie wystąpił deszcz nawalny nie wspominając o ciągłych opadach deszczu który uniemożliwiał wjazd na pola. Wiele hektarów nie zostało zebranych a nawet te zbierane zboża pokrywały jedynie koszt zbioru.

rolnik powiat elbląski, 2017-10-06 17:53:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też widziałem w pszenicy głuchego ale to zwykle wiosenne wschody  Przyczynom są grudki ziemi zwykle źle uprawione gliny ...

Marecki

Jak miałem kiedyś z nim problem, to wystarczyło na pole dać ziemiory, albo buraki i było czysto. Kto wie, może to przez ciągłe uprawki, bo w...