PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • 2,5 ha kalafiory 2017-11-01 13:34:12
  Zmiana, że rolnik liczy się od 3h będzie oznaczała, że kolejne miliony Polaków zostanie pozbawione prawa do zakupu ziemi rolnej i takiej dla której nie ma planu zagospodarowania. Im mniej ludzi może ziemię kupić, w tym gorszej sytuacji jest sprzedający. Wszyscy małorolni na starość zostaną z niczym. Dzieci nie dostaną nic, będą musieli się z rodzicami przenieść do miasta. A kto kupi ziemię i to tanio? Bogacze tacy jak np. Szyszko. Rolnicy dają się tej pisowskiej szajce robić w bambuko jak małe dzieci. Słuchajcie dalej księdza, dobrze na tym wyjdziecie, ale nie na tym świecie.
 • ha ha 2017-10-18 18:07:15
  @Strugii sam się przyznał, że on wydzierżawił na gębę ziemię i ją uprawia a właściciele tylko biorą dopłaty. Czyli poświadczają we wniosku nieprawdę, że to jest ich uprawa i tym samym wyłudzają budżetowe pieniądze. To przestępstwo jest ścigane przez prokuraturę z jeszcze większą gorliwością niż wyłudzenie np. kredytu z banku. Bo wyłudzane są pieniądze budżetowe a nie jakiegoś banku. Państwo ostatnio bardzo mocno dba o środki budżetowe nieważne czy krajowe czy europejskie. Ci wszyscy co tak lekko składali wnioski o dopłaty, będą w zębach oddawać pieniądze za pięć lat wstecz. Zobaczą co to znaczy kombinowanie a co to znaczy prawo i sprawiedliwość.

 • Jaśnie Wielmożny 2017-10-18 15:57:06
  @ ha ha; nie strasz nie strasz bo się zesr...., nie ma obowiązku dzierżawy na "papier" umowa ustna ma taką sama "moc" jak papierowa (tylko w razie problemów robią się kłopoty bo jedna strona mówi jedno a druga co innego). Żeby prokurator mógł postawić komuś zarzut wyłudzenia dopłat musiałby udowodnić temu komuś, że nie kieruje osobiście gospodarstwem, nie ponosi kosztów oraz nie czerpie korzyści, a to jest praktycznie nie możliwe. Dla przykładu: kieruje osobiście nie oznacza, że sam wsiadam na traktor i pracuje, mogę "zlecić" to sąsiadowi, ponoszę koszty czyli "płacę" sąsiadowi za wykonaną "usługę" w postaci plonów, które sąsiad sobie sam zbiera, czerpie korzyści czyli sąsiad płaci mi różnice pomiędzy zebranym plonem a kosztem wykonanych "usług". Dlatego też bardzo ważne jest nie podpisywanie żadnych umów bo w razie czego przed sądem jest to słowo przeciwko słowu, ale to raczej w sprawach cywilnych bo prokuratura dobrze zadaję sobie sprawę, że nie ma najmniejszych szans oskarżyć kogoś o wyłudzenie dopłat i nie będzie się ośmieszać przed sądem.
  P.S. Problem zniknie jak rolnicy (ci prawdziwi) przestaną się godzić na bezumowne dzierżawy, dzierżawy za dopłaty. Jak jeden z drugim zobaczą że nikt nie chce ich ziemi to sami zaczną skamleć o podpisywanie umów i ceny spadną.
 • ha ha 2017-10-18 11:30:53
  @strugii możesz donieść do prokuratury i ARiMR na tych co ci dzierżawią ziemię na gębę. Oni zwrócą do budżetu wyłudzone przez lata dopłaty i pójdą siedzieć za wyłudzenie znacznych kwot. Piętnaście ha przez pięć lat to będzie minimum 60000 zł. Tylko uważaj, żeby nadgorliwy prokurator nie zrobił z ciebie członka zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej z budżetu środki pieniężne w znacznych kwotach. W końcu współpracujesz z tymi przestępcami i pomagasz im w tym zbrodniczym procederze. Dodatkowo obciąża cię, że od lat jesteś świadomy tego przestępczego procederu a nie zgłaszasz tego właściwym organom. Mam nadzieję, że farmer.pl udostępni twój adres IP i prokurator po nitce do kłębka trafi do ciebie.
 • strugii 2017-10-16 15:48:57
  A ja uważam że powinni się wziąć za tych co wyłudzają dopłaty wydzierżawiając ziemię na lewo tzn bez umowy na gębe, siedzi sobie taki w domu, pracuje na lewo, płaci sobie krus bo na papierku ma ziemię a nawet nie wie co jest tam zasiane, a wydzierzawić na papierze nie chce bo się boi czegoś, u nas jest pełno takich sam mam 30ha swoich, do tego 15 dzierżawionych od kilku osób i nikt nie chce dać umowy na dzierżawę nawet jak proponuję 800/900 + równowartość dopłat, i jak tu powiększać gospodarstwo, a potem jak susza czy coś to nici z odszkodowania a za dzierżawe i tak trzeba zanieść, powinni wprowadzić kontrole czy ci pseudorolnicy rzeczywiście uprawiają te grunty
 • Robert 2017-10-13 21:21:09
  Brak słów ksiądz sprawiedliwy da zbawienie godne życie ziemskie .Nie macie pojęcia co potrafi zrobić ksiądz z człowiekiem
 • gość 2017-10-13 17:02:20
  @REX masz rację, to jest dyskryminacja.

  Rolnik może przejść na zasłużoną emeryturę jak pozbędzie się ziemi.

  Na zmianę przepis nie licz, ale jest wyjście proste rozwiązanie.

  W ustawie o obrocie ziemią jest zapis, że związki wyznaniowe w tym oczywiście Kościół Katolicki może nabywać dowolną ilość ziemi i nie muszą jej uprawiać. Dzięki temu taki emeryt KRUS-owski, nie musi się martwić szukaniem kupca na ziemię. Może ją bezproblemowo przekazać Kościołowi.

  Dzięki przekazaniu ziemi Kościołowi będzie mógł pobierać świadczenie z KRUS, a po śmierci liczyć na godny pochówek i wieczne zbawienie.

  Weselcie się już, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo. Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! Zdobny blaskiem takiej światłości, raduj się, Kościele święty, Matko nasza! Ta zaś świątynia niechaj zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu.
 • Rex 2017-10-13 16:24:56
  Obrót ziemią prywatną zamarł ! Ograniczono w rażący sposób swobodę dysponowania własnością czyt. prywatnym (własnym) gruntem (nie mylić ziemi z zasobów państwowych)! KRUS-owski emeryt musi wyzbyć się ziemi, aby otrzymywać wypracowane świadczenie, dlaczego nie może być tak, jak w ZUS-ie, chce nadal pracować lub nie ma komu zbyć gospodarstwa - pobiera pełną emeryturę i płaci proporcjonalną składkę. Kiedy ustawa zostanie zmieniona, aby znieść tą dyskryminację i jawną niesprawiedliwość? Moja własność - moja wola jak nią rozporządzę.....! Mam wypracowane lata składkowe - otrzymuje emeryturę! Niestety nadal trwa exodus Polaków, zwłaszcza w wieku produkcyjnym, do innych krajów!
 • Robert 2017-10-12 13:34:38
  Państwo dokłada do dużych z państwa kasy PROW i inne to podatek na lata .Jest nadwyżka żywności trzeba błagać kraje nawet kraje azjatyckie oby coś kupili POLSKI ROLNIK KONTRA NIEMIECKI chodzi o wielkotowarowe konkurencja polskiego rolnika to FIKCJA BANKI FIRMY itd. zarabiają .polskie inne kraje wyżywią bo 70 % w sklepach jest zachodnie Rządzący dogonić kraje zachodnie to zakłamywanie rzeczywistości
 • gość 2017-10-12 13:23:00
  Rolnik, który ma 2 morgi ziemi i produkuje tylko siebie jest, z punktu widzenia władz państwa, bezużytecznym chwastem.

  Nic nie wnosi do gospodarki.

  A co najgorsze nie płaci podatków.
  Co ma państwo z tego, że zjesz jajko od swojej kury?
  Co ma Państwo z tego, że zrobisz sobie kiełbasę ze swojego wieprza i ją zjesz?
  Co ma Państwo z tego, że oddasz sąsiadowi trochę jajek za mleko od jego krowy?

  Nie ma z tego nic.

  Jajko, mleko czy wieprza trzeba sprzedać, pośrednikowi, który płaci podatki, on to sprzeda przetwórcy, który płaci podatki, przetwórca sprzeda do sklepu, który płaci podatki i tam może sobie to kupić konsument za pensję jaka mu zostanie po odliczeniu podatku.

  Państwo, żeby istniało musi pobierać podatki a nie pieścić się z małorolnymi.
 • Robert 2017-10-12 09:58:02
  Przepraszam RAS Nie RAZ
 • Robert 2017-10-12 09:56:14
  ALE BZDURY PISZECIE ILE DOPŁAT MA MAŁY ROLNIK NA SIWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA .MAŁY TEŻ PRACUJE MUSI ŻYĆ OPŁATY [ALE MAŁY ZDROWA ŻYWNOŚĆ ,KRAJOBRAZ ,TRADYCJA ,ZACHOWANIE RAZ ZWIERZĄT .DUŻY KAPITAŁ OLBRZYMI DOPŁATY ,PROW I INNE .] Szyderstwo z małych duży bazuje na KRUS .KAŻDY MA WŁASNOŚĆ KAŻDY ROBI CO UWAŻA KAŻDY KOWALEM SWOJEGO LOSU I NIKT NIE BĘDZIE NARZUCAŁ OBY MAŁY DAŁ DUŻEMU OBY MAŁY DZIADEM BYŁ BEZDOMNYM A DUŻY MILJONEREM TAK ROBIĄ MAFIE
 • mietek 2017-10-12 07:53:26
  Gość trochę przesadziłeś... ale prawdy jest w tym dużo że więcej jak połowa zniknie. Niemczech jest mniej jak 0,5 mln gosp a ziemi znacznie więcej. Niech sobie będzie mały 2-8 ha (nie pisze tu o warzywach czy szklarniach itp działach specjalnych - tych się powinny tyczyć kwotowe wymogi) ale nie będzie należał do grupy zawodowej społecznej rolników czyli ludzi produkujących na rynek o znaczeniu strategicznym. Czyli ani dopłat ani KRUS... a myślę że decydująca jest ta druga opcja istnienia "rolników" dla KRUS. Po prostu Rolnik nie produkujący na rynek to hobbysta działkowiec a nie Rolnik i właśnie tak jak z Vatem wystarczy zweryfikować to pozorowane działanie. Ludzie dla których Gospodarstwo to kolejne źródło dochodu powinni mieć liczone przynależność do systemu rolników proporcjonalnie do udziału. Czyli jeżeli gospodarstwo daje 20% całkowitego dochodu rocznego liczonego z innymi źródłami to tyle powinni dostawać dostępu do dopłat i KRUS. Ale żeby to wszystko uczynić przede wszystkim należy wprowadzić podatek dochodowy.
 • waldek.bardzinski@gmail.com 2017-10-11 21:50:07
  pan poseł pierdzieli dyrdymały chodzi o to że duży gospodarz jest dłużnikiem banku a z małego nic nie wyciągną
 • gość 2017-10-11 21:44:28
  W Polsce mamy:

  15 mln ha ziemi rolnej
  1,5 mln gospodarstw rolnych
  10 ha wynosi średnia wielkość gospodarstwa rolnego

  Aby polskie rolnictwo mogło być konkurencyjne trzeba zwiększyć średnią gospodarstwa do 50 ha.
  15 mln ha podzielić przez 50 ha równa się 300.000 gospodarstw (dla tylu wystarczy ziemi)

  1,5 mln - 300.000 = 1,2 mln małych gospodarstw rodzinnych do likwidacji.

  Obecnie nam rządząca przywódcza siła narodu robi wszystko, żeby wybić z głowy małym chłopkom uprawę ziemi i zrobić z nich parobków w dużych gospodarstwach.

  Utrudnienia w obrocie ziemią, zmasowane kontrole ARIMR, warunki PROW poza zasięgiem małych gospodarstw, warunki bioasekuracji i zakaz chowu świń na ścianie wschodniej wykańczają małych.

  To wszystko zmierza w jednym kierunku.

  Jeżeli nie jesteś najlepszym rolnikiem w gminie, z najlepszym sprzętem i ziemią – to twoje dni są już policzone. Nie bież kredytu, żebyś nie musiał się wieszać!

  W Polsce jest miejsce na 150.000 gospodarstw po 100 ha.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.118.247
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!