PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do ddd jesli dwa sciete drzewa starcza ci na sezon grzewczy to ty scinasz chyba baobaby albo oszczednie palisz

kjjh, 2017-10-30 09:13:46

bo to było dobre prawo ale ćwoki z miasta zaczęli wycinać wszystko na potęgę no i miastowi i tvn znieśli taki raban jakby ludzi mordowali to i pis musiał sie ugiąć. chyba jedna z nielicznych ustaw pis która była w miare dobra to i tak ją musieli zmienić.

bosak, 2017-10-30 08:19:32

U mnie w okolicy jak tylko zezwolono na wycinkę to wyłącznie ścinali zagorzali i zdeklarowani PSL-owcy . Potrafili ścinać nawet po 20 drzew które leżą w sumie od roku do teraz nawet nie okrzesane , byle by ściąć i ponarzekać jaki ten PiS zły :) . Pytam się jednego po co mu tyle drzewa przecież pali groszkiem a on na to bo wolno i pyta mnie dlaczego ja nie tnę ? Odpowiadam że tnę jak co roku bo właśnie palę drzewem i dwa na rok wystarczają jak zawsze i będę tak robił jak robiłem od lat ale po co tobie tyle na raz ? będziesz się budował ? Odpowiada że nie będzie nic budował ale niech ludzie widzą jaki ten PiS niegospodarny i pozwolił na niszczenie środowiska . Kiedy to mówił to myślałem że żartuje ale jak widzę te drzewa po roku które zaczynają murszeć to mi się wydaje że po prostu mówił prawdę . Ja bym za rządów PO nigdy nie wpłacił pieniędzy do Amber Gold byle tylko pokazać jak kradną i rząd nie pilnuje finansów :) .

ddd, 2017-10-29 20:59:48

GRZEVO Masz racje wulkan wybuchnie w południowej Polsce albo północnej e nie ważne ale ważne że za kare .

putin, 2017-10-29 19:52:04

Na gruncie rolnym pozostawionym samopas, po trzech latach pojawia się las.
Wniosek nasuwa się tylko jeden- nie było nas, był las- nie będzie nas, będzie las.
Grunty rolne również podlegają ochronie prawnej, tylko że... prawo to jest ignorowane.
Pozdrawiam.

łazarz, 2017-10-29 19:46:54

Brawo Mietek brawo Baca 56

ar, 2017-10-29 19:00:20

grzevoo o którym społeczeństwie piszesz? o tym co mieszka w bloku lub ewentualnie w domku jednorodzinnym co ma parę arów trawy i kilka drzew - czyli gówno do roboty...? Jak zwykle najwięcej maja do powiedzenie ci którzy nie ponoszą żadnych kosztów lub nakładu pracy z tym związanym. Jakoś nie widzę żeby była wprowadzona danina za beztroskie życie. Najprościej jest mówić innym jak maja robić ale samemu nic nie robić i co najlepsze to rozporządzać czyimś majątkiem ale swojego nie odstąpić na centymetr. Nikt z tych ludzi nie zrobi nic poza swoją działką jeszcze na dodatek jest to gruba najbardziej roszczeniowa która uważa ze za nich powinno wszystko wykonać państwo. Przeciętny rolnik musi sam zadbać o dojazd do pola, bo w przeciwnym razie tak zarośnie że się do niego nie dojedzie. A co w takim przypadku robi pierwszy delikwent - pisze pisma do gminy bo przecież wielmożny pan nie pokala się praca za darmo i to w dodatku w swoim interesie. Z którymi działkami jest najwięcej problemów?... oczywiście ze nie z tymi prawdziwych rolników tylko z tymi co je maja i na tym się kończy - żadnych obowiązków z tym związanych nie chcą ponosić a często samosiewki i z nich kilkudziesięcioletnie drzewa które rosną na polach meliorowanych to po prostu łamanie prawa. Prawa którego do tej pory nikt nie dotknął a powinien już dawno. Dlatego w Holandii jest tak ładnie wyprofilowane bo kara za zaniedbanie jest adekwatna. Drzewo 20m od strony południowej pola rzuca cień czy ktoś adekwatnie za to płaci?

mietek, 2017-10-29 18:25:26

Czym niby zapłaci

debrzyna, 2017-10-29 16:51:19

Czytając te komentarze to można tylko stwierdzić, że polskie społeczeństwo nie widzi niczego poza czubkiem swojego nosa. Już niedługo przyroda zapłaci nam pieknym za nadobne.

grzevoo, 2017-10-29 13:26:52

Bo rolnik ma kupić ekogroszek , a nie opalać dom drewnem ze swojego gospodarstwa, kobieta ma chodzić w sztucznym futrze, a nie w naturalnych lisach , dachy maja być kryte szwedzką blachodachówką i niemiecką ceramiką , a nie polskim " eternitem" (bez azbestu, taki jest produkowany , 12 zł za m.kw.) . Hodowca ma szczepić ptaki szwajcarską szczepionką przeciw grypie (mimo, ze na nią chorują głównie pospolite kaczki , a nie łabądki z " Jeziora Łabędziego" Itd. Dziennikarz na usługach zamawiających artykuły lobbystów . Taka hołota , jak wśród wielu zawodów . Przekupna hołota.

MR, 2017-10-29 13:14:24

Jestem rolnikiem i dbam o glebę, o bioróżnorodność na pastwiskach mam ponad 50-cio letnie drzewa właśnie po to aby dawały cień zwierzętom. Ale nie pozwólmy zrobić z Polski puszczy nad którą pieczę będzie mieć Bruksela. Rolnik zawsze winny, tylko zdecydowana większość dzikiej zwierzyny nie żyje w lasach a na polach rolników. Łąki tzw. "ptaszkowe" pozarastane trawą po pas nie koszoną od lat mam za miedzą, a gęsi i tak siadają i żerują na moich użytkach zielonych utrzymanych w dobrej kulturze rolnej.

józek, 2017-10-29 13:01:49

"Ochroniarzom" od przyrody niestety nie chodzi o jakąś równowagę, porozumienie, złoty środek. Chodzi o eskalację sporu, o nawalankę, o zadymę - bo wtedy zauważą ich media, może niektórzy załapią się na status "męczennika w obronie środowiska" - za tym wszystkim idą profity. Więc będą bronić KAŻDEGO drzewa czy krzaka do upadłego, podpiszą pakt z każdym kto jest z nimi nie zważając diabeł czy Monsanto, Bruksela czy Putin.
Gdyby przyjąć ich pomysły - za kilkadziesiąt lat trzeba by się z Polski wyprowadzić, pola zalesić, miasta wyburzyć...
W reakcji na powyższe posiadacze nieruchomości zaczynają traktować każde drzewo jak forpocztę wroga, jak niebezpieczeństwo, zagrożenie. I przy każdej nadarzającej się okazji będą zwalczać, niszczyć wycinać w pień. W wojennym zapale tracą wrażliwość na przyrodę, pejzaż, środowisko.
Polska nie jest jednolita - są tereny, gdzie zboże lub kukurydza po horyzont i nie ma na czym oka zawiesić, są tereny które zarasta las, likwidując wszelką (także bio-) różnorodność.
Trzeba szukać złotego środka, porozumienia, rzeczywistego zrozumienia problemów zamiast maczugi propagandowo chwytliwych haseł.
W atmosferze totalnej wojny nie ma na to szans.
Artykuł zawiera sporo słusznych spostrzeżeń, niestety trochę obraża i ubliża, czym wpisuje się w wojenną retorykę.
A już propagowanie obcych czasem inwazyjnych gatunków do nasadzeń kompletnie go dyskwalifikuje.
P.S. Do prawdziwych przyjaciół przyrody odnoszę się z szacunkiem.Znam kilku.

baca56, 2017-10-29 12:10:00

Tych dwóch ancymonków autorów artykułu w ogóle nie byli na polu

rol, 2017-10-29 12:07:40

Same bzdury wypisane. Jakoś nie zauwazyłem żeby z pól poznikały zadrzewienia, wprost przeciwnie w ostatnich latach obserwuję przyrost zadrzewień, lasków i pojedyńczych drzew. poprostu wszedzie wyrosły drzewa i to bardzo szybko.

rolnik, 2017-10-29 12:03:34

Takie artykuły podnoszą mi ciśnienie. Polaków a w szczególności rolników pokazują jako bezrozumnych dzikusów, którzy jak dostają trochę swobód to tną wszystko co rośnie. Zrobili nagonkę na rolników, którzy wycieli po jednym drzewie a przedsiębiorcy i politycy powycinali kilkuhektarowe działki w miastach i pod miastami pod inwestycje i cisza. Rolnik ma być proeko a w miastach nie słychać o akcji małych nasadzeń,

aaa, 2017-10-29 11:47:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Tak zobaczycie (nie mam polisy) odszkodowanie jak świnia niebo  My jesteśmy od płacenia składek udziałowcy od $$$

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...