PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rol...., 2017-11-15 16:25:09 Przy UB RYT nie wolno przerywać rdzenia. Właśnie żydy i islamiści żyją w przekonaniu, że przy takim uboju dochodzi do prawie całkowitego wykrwawienia co jest nieprawdą bo zostaje w tuszy ok. 40% krwi. Ostatecznie zgodził bym się na taki ubój ale tylko dla związków wyznaniowych z Polski (zakaz eksportu takiego mięsa). Ale tu chodzi o dużą kasę. Radzę pooglądać na YT taki ubój. Pozbawienie świadomości można porównać do narkozy. Jeżeli zwierzę jest w sposób prawidłowy oszołomione to na pewno nie czuje bólu

Władek, 2017-11-16 21:11:32

Rol.... a jak miasto zacznie po ludzku nie jeść mięsa wreszcie ?
bobienko... i tak kupuję Hiszpańską za 10 bo jest smaczniejsza i tyle.
Skończcie z tym gadaniem że miato bez wsi umrze z głody :)) ubaw po pachy, przeglądam lodówkę i z polskiej wsi to chyba nic nie ma. Stawiam jednak na jakość :/

lordmidian, 2017-11-16 13:46:13

Ogóle to spi....ajcie do muzułmanów i żydów i zmieńcie im nawyki żywieniowe

bobienko, 2017-11-15 21:44:28

Co do uboju rytualnego polecam wyjazd do ubojni. Zwierze ogluszane nie cierpi? Dobre sobie... Przewaznie sie dluzej meczy niz takie ktore jest podzynane a to dlatego ze czasami trzeba mu strzelac w flowe kilka razy zanim padnie i to jeat humaniyarne? Zwierzeta zabijane rytualnie maja podcinane tetnice i rdzen krefowy przez co smierc nastepuje natychmiastowo i dodatkowo po smierci wykrwawia sie od razu dzieki czemu mieso jest duzo lepszej jakosci a jak ktos mysli ze krwiste mieso jest dobre to smacznego zycze. Nie ma jak to ekolodzy ktorzy zabijaja kolejna galaz polskiefo przemyslu. Najpierw ruski i asf u trzody oraz lobby zagraniczne i zamiast 20 mld swin jak bylo 12 lat temu mamy ledwo 12 mln. Widac teraz czas na bydlo. Oczka sie otworza jak miastowi zaczna zreć stare mieso co w niemczech nadawalo sie na utylizacje a u nas beda wpierniczac az milo. Smacznego.

Rol...., 2017-11-15 16:25:09

Ja proponuje zakazać hodowli i uprawy wszystkiego,przyjedzie z niemiec parówkowa po 50za kg i sałata z Hiszpanii po 10 za główką to (...) wtedy rozumu nabierzecie (...) ekologi i wegańce,a tak jeszcze proponuje promować akcję,,wegańce do betoniarek,,

bobienko, 2017-11-15 10:47:04

I bardzo dobrze że bendą wyrzsze kary za okrucieństwo na zwierzakach bo CZŁOWIEK dla kasy bendzie mordował zwierzęta dla zysków z okrucienstwa banda debile zero sumienia.

modus, 2017-11-14 16:27:08

aga@ Kolejna miastowa idi^^ik(a z wypranym mózgiem ideologiami gender itp. bez pojęcia o niczym pewnie humanistka z pokolenia ib^^li i nieudaczników co śrubki nie potrafi przykręcić. Niedługo wam zostaną te książki i tetry kur^y^iki czarnomarszowe zwierząt humanitarnie na potrzeby zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na żywność nie natomiast dzieci na żywca po kawałku czemu nie, mordercy .Ja ci powiem nieuku mias&&wy w czym jest różnica między fabryka śrubokrętów ,mydła czy szamponu czy dywanów,a produkcja rolną .Tamte wcześniej wymienione osiem słów temu napiszę ci słownie ,bo liczyć pewnie nie potrafisz ,no właśnie także tamte produkty to są takie produkty ,które można z chin ściągnąć ,ale przede wszystkim nie są strategiczne ,natomiast produkcja rolna w całej okazałości to tzw. strategiczna gałąź gospodarki (pewnie nie zrozumiesz boś za tępa ,ale)zarówno pod względem przychodów dla Państwa miejsc pracy ,ale i bezpieczeństwa ,bo widzisz miastowy nieuku rolnictwo jest dotowane z jakiegoś powodu nie bez powodu , tylko ja ci jeszcze powiem jak kolorowo jest na tej wsi. Od kiedy są te pieniądze z nieba dla rolników ,którzy według przeciętnego nieuka z miasta spadają mu z nieba( jak manna żydom ) i nie ma już ich gdzie trzymać ,to tak nie jest te dotacje już nie pokrywają cen ,które z racji ,że są podniosły. Według badań przeprowadzanych regularnie pziom życia pod względm dochodów jest coraz goszy w odróżnieniu od miast. W miastach zarówno dochody jak i poziom życia rosn.

hol, 2017-11-13 18:08:34

Wreszcie prawo, które pozwoli zmniejszyć męczarnie zwierząt, Łódzkich tkaczek nikt nie pytał, co zrobią jak im pozamykali zakłady. Mnie też nikt nie pytał, co zrobię, jak mi zlikwidowali firmę. Gałąż przemysłu? Produkcja mydła z ludzi to też była gałąż przemysłu, więc czemu jej nie kontyunuować?....A uwłaszczenie chłopów, czy likwidacja niewolnictwa - wielkie straty dla właścicieli ziemskich. Jesteście za, czy przeciw?! Gospodarka nie może być oparta na krwi i okrucieństwie stworzeń, z którym mamy 90% wspólnego kodu genetycznego. A co do kosztów, to my tu w mieście pracujemy na wasze emerytury, a sami będziemy mieć prawie nic. Jakbym od tego, co miesiąc w miesiąc płacę ZUSowi odjęła wasz roczny KRUZ to bym miała kupę pieniędzy na leczenie zwierząt.

aga, 2017-11-13 14:44:32

DZIĘKUJĘ ikcomas! z tymi szczeniakami to był jeden przypadek. Pozostałe to psy porzucane głownie w okresie wakacyjnym - jedziemy na wakacje a pies - już niepotrzebny.
Tak czasem zastanawiam się skąd bierze się TON i JAKOŚĆ naszych wypowiedzi? to chyba przez to ,że zbyt mało ze sobą rozmawiamy? gdy przeczytałam po woli ta informacje to nie ma w niej nic złego. Zresztą ja tak szczerze to nie widziałam by nasz nowy RZĄD od początku swoich rządów, to już przeszło dwa lata zrobił coś złego. Wszystko jest dla ludzi. Dostrzeżono najbardziej potrzebujących. A zasiłki dla rodzin i dzieci na Zachodzie dawno były - nasi rodacy uciekający za lepszymi warunkami życia też z nich korzystali.
Może to odpowiednie miejsce by zachęcić wszystkich do zgody i szacunku wobec siebie.
Bo właściwie po co kogoś nie lubimy? że ma inne poglądy? to żaden powód. Dawniej żyli ludzie skromniej, więcej ze sobą rozmawiali i byli zgodni, pomagając sobie.
Rozmawiałam ze swoją babcią, ma 81 lat i pamięta II wojnę światową. Nie chce nawet do tego wracać. My teraz mamy za dobrze - dlatego się nam w głowach przewraca. Mieszkamy w pałacach, jemy mięso codziennie... czyż nie tak jest?a najlepiej nam wychodza dwie rzeczy:
1. narzekanie
2. obgadywanie innych i szukanie w nich win, które może sami mamy.
Naprawdę współczuję tym którzy jeszcze coś dobrego widzą w poprzedniej władzy... bo przecież na jaw wychodzi wszystko.. jeszcze 4 lata i byśmy znów byli pod zaborami, sprzedani sąsiadom...

Anna, 2017-11-10 22:18:50

Towarzysz Lenin nazywał takich "mundrych" pożytecznymi idiotami. Stawiam dolary przeciw orzechom, że tych wszystkich ekooszołomów dofinansowuje konkurencja z zagranicy.

Zed, 2017-11-09 22:36:20

"Polska (będzie) krajem szczęśliwych zwierząt" - I NIESZCZĘŚLIWYCH LUDZI !- ale co tam, dzik ,bóbr, sarna i kot prezesa będzie pan !!!.

dzik, 2017-11-09 19:04:14

popyt na sztuczne futra w Polsce? przecież tu nikt oprócz starych bab futer nie nosi. jednostkowe przypadki. mnie się to podoba, bo widać, że robi nam się tu śmietnik. sprzęt duński, kasa holenderska, pracownicy ukraińscy, a smród polski.

Daria, 2017-11-09 11:14:27

http://pzhipzf.pl/fermowe-zwierzeta-futerkowe.html artykuł potwierdzający moje słowa chcą zniszczyć świetnie prosperującą gałąź gospodarki, ciekawe kto za to skasuje......

doradca, 2017-11-09 09:03:17

@ obserwator ma racje, lobbują na rzecz "futerkowców" z innych krajów a psy to tylko zasłona dymna, obecne prawo też pozwala ukarać człowieka który znęca się nad zwierzęciem,bo za krótki łańcuch to znęcanie. poza tym kto ma we krwi brak szacunku do innych istot-żadne prawo tego nie zmieni, będzie się znęcał i nikt go nie powstrzyma, tak jak ludzi znęcających się nad własną rodziną, jak sami nie uciekną to nikt nie jest w stanie ich wyrwać z horroru !!!!

doradca, 2017-11-09 08:33:06

@Anna wszystko się zgadza z wyjątkiem punktu pierwszego, małe psy i tak będą wyrzucane a właściciela nie znajdziesz bo nie będzie miał jeszcze chipu

ikcomas, 2017-11-09 08:14:47BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...

men2face

Ja tam wole monsanto .lg ciekawy.z reszta kazdy musi sam u siebie sprawdzic odmiane.to ze sypie u mnie nie znaczy ze uda sie u ciebie....