PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A gdzie jest ten niby minister rolnictwa co cały czas śpi też ma kota ,

krzysb, 2018-01-23 20:45:19

Zakaz powinien byc w całej UE zakaz wprowadza sie w jednym kraju a następne korzystają z tego wchodząc na jego rynki. Nie powinno tak być.

Hybris , 2017-11-16 06:23:11

Ubój rytualny to ciemnogród, drodzy państwo. Żyjemy w XXI wieku, czas trochę przejrzeć na oczy.

scheu, 2017-11-15 21:55:43

idąc tym tokiem myślenia to może wszystkim nakazać obowiązkowy wegetarianizm o kurcze dowiedziono ze rośliny też czują, wiem nie jedzmy w ogóle tak będzie najlepiej dla całego świata, szybko wymrzemy i będzie dobrze dla środowiska i klimatu.

ochrona środowiska, 2017-11-14 09:06:34

ja mam byka ubije go humanitarnie i sprzedam po 10 zł sąsiad też ma byka i ubije go halal i sprzeda go po 12 zł kto pierwszy zdechnie z głodu , (produkując w Polsce daje zarobić ,kupując środki do produkci ,itp.)jak zdechnę to rodzina pójdzie na garnuszek państwa (pracy i Ludzi pracy w tym kraju nikt nie szanował i jak się okazuje pis też nie szanuje)

robol, 2017-11-14 07:11:39

Niektórzy tu piszący wypowiadają się w stylu- nie można robić biznesu i odpowiadać na zapotrzebowanie rynku bo jakieś dziecinne zasady są ważniejsze bo niby dyskomfort uboju dla bydła. Ja mówię że każdy ubój to stres.
W myśl tych zasad zakazac należy koncernom tytoniowym produkcji papierosów albo produkcji alkoholu to też przecież szkodzi i prowadzi do cierpienia ludzi.Nie wolno przecież zarabiać na cierpieniu czyim kolwiek.
Tak powaznie podpisuje się rękami i nogami pod opinią związku.

T9, 2017-11-14 05:43:09

Dziś sprzedałem 12 ciężkich byków pośrednikowi.
Mam nadzieję że końcowym odbiorcą nie jest bandycka firma "Biernacki", która łamała zakaz uboju rytualnego, gdy obowiązywał (poza tym nagminnie okradała rolników).
Dlaczego UE, która gotowa jest zwyczajne umizgi do panny nazwać "molestowaniem" i ukarać więzieniem pozwala na barbarzyństwo uboju rytualnego?
Mam lekką schizofrenię - z jednej strony wiem, że te rynki kształtują cenę, z drugiej trudno mi przełknąć prymitywne zabobonne barbarzyństwo ich "halal" czy "koszer".
Zwłaszcza, gdy chodzi o moje byśki.
@Polak Patriota.
Zacznij patriotyzm od języka ojczystego. Celownik liczby mnogiej (komu? czemu?) OBROŃCOM, nie "obrońcą". Poza tym masz trochę racji, ale lepiej nie ubliżaj, nawet obrońcom praw zwierząt. Nie wszyscy są na wrażym jurgielcie - niektórzy naprawdę działają z dobrego serca.

baca56, 2017-11-14 00:08:42

Ciekawe ile konkurencja z za granicy płaci obroncą praw zwierząt w naszym kraju. Wypowiadają się nawet na tej stronie . Czy nie lepiej jest zabijać u nas na miejscu te zwierzęta bez dodatkowego przewożenia i stresowania. Zostają pieniądze u polskiego rolnika,ludzie mają pracę i itd. Większość ludzi która jest przeciwko ubojowi rytualnemu nie ma pojęcia jak to się naprawdę odbywa i nie zna podstaw anatomi ciała zwierząt ba nawet w życiu niewidzialo krowy . Kim wy sprzedajne psy jesteście aby decydować o losach rolników i ich rodzin. Tu już nie chodzi o zwierzęta tylko o przetrwanie wielu gospodarstw. Politycy idźcie po rozum do głowy jak zakażecie tego uboju to polożycie nóż na gardle wielu rolnikom a przy kolejnych wyborach przekonacie się że to był wasz błąd.

Polak Patriota, 2017-11-13 21:41:21

Witam popieram zarząd PZHIPBM i popieram ubój rytualny
Jestem hodowcą i chcę sprzedawać żywiec wołowy po godnych cenach ponieważ z tego żyje moja rodzina .
Gdy nie będziemy mieć uboju rytualnego nastąpi wysoki spadek cen żywca.
Są osoby które podpisują się jako hodowcy a nigdy z hodowlą nie mieli do czynienia i nie wiedzą jakie nakłady idą na wyhodowanie ciężkiego opasa .Hodują dla przysłownego hobby i nie chcą uboju rytualnego ( tak piszą tylko osoby które handlują żywcem wołowym i wywożą ją na zachód w celu uboju aby na tym zarobić ,lub nie mają naprawdę pojęcia o hodowli).

Hodowca C, 2017-11-13 21:13:41

wieprzowiną się już zajęło asf teraz kolej na sektor wołowiny no brawo brawo a co będzie następne mleko czy może pszczoły czy jakieś rośliny niedługo to strach będzie cokolwiek hodować lub uprawiać

farmer3522, 2017-11-13 20:59:21

Chłop też powinien się kierować dobrem swoich zwierząt A nie tylko kierować sie materialnie nawet za długie cierpienie swoich zwierząt . Ja tam hoduje z pasja i dbam o sowie zwierzęta

hodowca, 2017-11-13 19:27:59

Ja tam jestem za wprowadzeniem zakazu rytualnego . żyjemy w 20 wieku i powinno być humanitarne usmiercanie zwierzat

mirek, 2017-11-13 19:19:49

chlop bedzie zawsze ciemny Przeciez juz raz pis wprowadzil taki przepis i przez dwa lata niemcy wygryzli nas z rynkow. Odbudowal go poprzedni rzad Nie jestem ani za po ani psl ale tego pisiorom nie zapomne i nigdy nie bede za nimi Przypominam ze wtedy ceny bydla spadly 20 procent

jab, 2017-11-13 18:51:02

Ciekawe kiedy ta rada sie zbierze Bo jak na wiosne to będzie po ptokach

debrzyna, 2017-11-13 16:38:10

No brawo!!! czyżby nasz związek się obudził i coś robił? Aż oczy przecieram ze zdumienia!!!

Mimo wszystko popieram to stanowisko! Wydaje mi się że Jurgiel w ogóle nie ma na to wpływu i pojęcia o tym projekcie ustaw. Jak zwykle się obudzi jak już będzie podpisana przez A.D....Albo jak go już wymienią.

Hodowca, 2017-11-13 16:24:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...

Pałuczanin81

Też dziś lustracja w padającym śniegu- całe rzędy w zaniżeniu terenu(koleinach od siewu) zdechnięte wzdłuż-co za przyczyna?nadmiar...