PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

W Polsce nie potrzeba dopalaczy, skrajnych islamistów i norek amerykańskich. Zakaz!!!

Axel, 2017-11-29 19:14:46

Tom, 2017-11-22 15:17:40 - tak, hoduje się. I są one tam samo "biedne", jak bydło, świnie, drób czy ryby - zabijane w celu pozyskania tego, co akurat maja najlepsze - futra.

Przeciwnikom zabijania zwierząt zwierząt przypominam, że mięso, które jedzą i skóry z bydła czy świń, nie mówiąc o tych nieszczęsnych norkach, ww. zwierzęta nie zrzucają dobrowolnie w celu wyprodukowania obuwia czy galanterii. Również nie podrzynają sobie gardeł ani nie strzelają w łeb w celu oddania swojego mięsa na pieczyste czy wędliny. Są tak samo zabijane, jak norki i inne zwierzęta hodowlane. Norki hodowlane nie występują w naturze dziko, tak, jak nie występuje dziko w naturze krowa rasy HF czy mięsne konie i drób domowy. Każde zwierze może uciec z hodowli i spowodować szkody.
Dlaczego się wobec tego nie pisze o szkodach powodowanych przez bezpańskie psy a zwłaszcza koty,, dziko żyjące po lasach, na polach czy nawet w miastach, pustoszące gniazda ptaków, często chronionych prawem?

Za cała sprawą stoją wielkie pieniądze; polskie fermy norek stanowią najsilniejszą konkurencję dla ferm duńskich, fińskich, szwedzkich, niemieckich, łotewskich, litewskich, estońskich i norweskich. Szczególnie te ostatnie powinny zainteresować obrońców zwierząt, bo Norwegowie karmią zwierzęta futerkowe mięsem wielorybów.

Obserwator, 2017-11-23 09:01:36

To w Polsce hoduje się jeszcze te biedne (i śmierdzące) lisy, norki i jenoty? Normalnie gorzej być nie może i totalny brak pomysłu na dbanie o polską ziemię i środowisko. Zamykajcie te wylęgarnie much i chorób.

Tom, 2017-11-22 15:17:40

Najgorsze jest to ze hodowcy norek chodza po telewiazji i sejmie i opowiadaja bajki o zatrudnieniu i nowoczesnej hodowli a tymczasem srodowisko nasze jest przez nich niszczone, na wsi smierdza fermy norek a ukrainscy pracownicy zabieraja prace Polakom. Za duzo czasu mieli farmerzy zwierzat futerkowych na naprawe swoich blendow i nie zrobili nic. No moze naprawiali drogi na wioskach, ale dla swoich ciezarowek z pasza. Teraz powinni sie przebranzowic na inna hodowle.

Ministerski, 2017-11-22 13:39:47

Zamykać fermy,ale tylko tam,gdzie jest patologia,znęcanie i niegodne warunki hodowli.Pozostałe fermy pozostawić,aby się rozwijały i odizolować od nich oszołomów z pseudo ekologicznych organizacji.Nie dać się omamić głupotą!!

ekojajo, 2017-11-22 08:46:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .