PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Andrzej z Mazur , czy wg. Ciebie uprawnione jest korzystanie ze swojego kapitału , tak jak z lokaty w banku , jak z wynajmu mieszkania , jak z uzyskiwanej dzierżawy czy też jak z posiadanego zawodu , często kosztownego ?
Jeśli Twoja odpowiedź będzie pozytywna , to wiele podnoszonych problemów będzie oczywiste . Fakt posiadania gruntu jest podstawą do czerpania dochodu i nie ma to znaczenia w jakiej formie ten dochód do właściciela przychodzi . Na majątek pracują pokolenia (poza złodziejami, oszustami, podłymi ludźmi władzy). na niektóre majątki pracowały pokolenia poprzez: łączenie się rodzin w małżeństwach dobieranych jak konie do rozrodu (tak robili i robią Żydzi) , dobieranie małżeństw poprzez eliminowanie z doboru kandydatów obciążonych upośledzeniami, wadliwymi cechami charakteru, nie rokującymi sukcesu ani w pracy, ani handlu , ani w zdobywaniu pozycji w środowisku . Czyli nie ma znaczenia czy ktoś jest "prawdziwy rolnik" czy tylko właściciel . Obaj korzystają z kapitału , a "prawdziwy rolnik" także z własnej pracy. Mam nadzieję , że napisałem w sposób przystępny.

wiktorczyk (syn Wiktora) , 2017-12-18 18:41:13

Acha i jeszcze rozliczyć tych cwaniaków, co głośno krzyczą na spotkaniach rolniczych, że im ziemi brakuje, że tylko im doplaty się należą, a w rzeczywistości prowadzą tzw. EKO gospodarstwa specjalizujące się w uzyskiwaniu jak najwyższych dopłat, a chowaja kozy, barany, czy inne, których nikt nie je. Walą grupa i jeszcze publicznie protestują, że im źle, a produkują tyle żywności, że tylko afrykanie z tego moga zyc

Andrzej z mazur, 2017-12-14 16:36:05

A więc jak tylko prawdziwi rolnicy mają dostać doplaty to wsie się wyludnia, gdyż ile w Polsce jest wsi, że jest dwóch rolników we wsi, a reszta im poddzierzawia i bierze doplaty, niektórzy jeszcze dorabiają w miastach, a niektórzy przelewaja kasę pod sklepem pijąc piwko czy coś mocniejszego, Nasze państwo i na takich zarabia, gdyż alkohol i fajki są wysoko opodatkowane licząc akcyzę. Jeśli tylko tzw. prawdziwy rolnik ma otrzymywac doplaty to niech je w 100% przeznaczy na dzialalnosc rolnicza, rozliczających się z każdej złotówki, a nowe samochody, mieszkania w miastach i dobra luksusowe niech finansuje z produkcji!!!

Andrzej z mazur, 2017-12-14 16:26:29

Wiekszych bredni nie czytałem, jak co po niektórych komentarzy, to jest Nasz wspaniały polski naród, już wiem dlaczego na Polsce dokonano rozbiorów i tym samym zaborów, społeczeństwo zawistne, chciwe, zazdrosne i msciwe, gowno z pod siebie by zjedli, gdyby miała jaka kolwiek wartość!!! Przecież z dopłat żyje każdy, pamiętam, jak na wsiach jeździli maluchami, dużymi fiatami czy ladami lub wogole końmi z furmankami, teraz dużo rolników bierze nowe auta z salonu, napewno nie z pieniędzy pochodzących z produkcji tylko z dopłat, zarabia na tym pośrednik, który sprzedaje auto i jego pracownicy i ci co go wyprodukowali. Rolnicy kupuja tez mieszkania dzieciom czy samym sobie w miastach, zarabiają developerzy, firmy budowlane, producenci materiarów, itp. a tym samym Nasze państwo otrzymuje podatki. Podobnie jest z tymi, co mają ziemię i dostają doplaty. Im więcej pieniędzy tym lepiej dla gospodarki, wszyscy mamy więcej, jest kasa jest interes. Doplaty obszarowe gdyby były tylko dla rolników, którzy produkują, oznaczałoby wzrost i tak wysokich cen czynszów dzierżawnych, gdyż osoba mająca ziemię będzie chciała więcej od rolnika za użytkowanie jego ziemi, natomiast rolnicy będą chciEli więcej ziemi. Niejednokrotnie jest tak, że rolnik obrabia pole za darmo, a właściciel ziemi bierze dopłaty, jak właściciel ziemi nie dostanie dopłat to i tak rolnik mu zapłacić za użytkowanie, szczególnie ten, który ma bydło, czy kijem czy pałką to i tak nie będzie lepiej, wręcz przeciwnie, gorzej będzie

Andrzej z mazur, 2017-12-14 16:15:19

To jak myślicie ; Morawiecki odwróci zakaz obrotu ziemią , zakaz wywozu obornika w grudniu gdy pogoda jak marzenie, a także zapowiadane zakazy hodowli futerkowych, zapowiadany zakaz uboju rytualnego ? Chociaż jak go słuchałem jak to marzył od dziecka o zburzeniu Pałacu Kultury , to pomyślałem sobie : q...rwa , co za oszołom ! Zamiast handlować z Rosja będzie wspierał banderowców w walce z Rosją (a oni maja nas w ..., tu każdy może sobie wpisać dowolne określenie ).

MR, 2017-12-09 00:05:59

No nie jest dobrze. W mojej wsi to mamy tak: nieprawdziwych rolników ok. czterech ( w tym ja) . Prawdziwych z połowa wsi i pytają , to kiedy bydziesz mioł gotówkę bo mi piniondze potrzebne, dziecioki powyiżdżały o co jo mom się mynczyć.

daleko od szosy , 2017-12-07 21:05:31

@rolnik 69, "prawdziwy" ? To pojęcie używane jako chwyt propagandowy - dla frajerów. "Prawdziwy" to rolnik, to taki który nie żyje z kapitalizacji majątku( czyli pobierania wynagrodzenia : dywidendy , odsetek, dzierżawy od gruntów , budynków i maszyn) ale oddaje tę wartość za darmo . Po pierwsze; oddaje za darmo tę część wartości towaru - nabywcom jego produktów , a po drugie pośrednio konsumentom i budżetowi państwa bowiem żywność jest dostępna dla każdego , także dla nisko opłacanych obywateli (co to jeszcze nie wyjechali m mimo wieloletnich zachęt ze strony opozycji demokratycznej okresu Mazowieckiego , Geremka, Balcerowicza , Kaczyńskich i Wałęsy). Słowo "prawdziwy " ma być nobilitacją dla zaharowanego rolnika (oddającego część pracy , w świątek , piątek i w niedzielę ) , w opozycji do negatywnego słowa : "fałszywy" rolnik , tzn. zarabiający także głową , a nie tylko "ręcami". Określenie prawdziwy - np. w ustach biskupów i księży - ma podnosić wartość "prawdziwego" człowieka wiary , w opozycji do niewierzącego, nie uznającego kierowniczej roli kościoła , a często podnoszącego jego (Kościoła) rolę negatywną(przez wieki - negatywna). "Prawdziwy" , to taki co wypije , czasem żonę czy gówniarzernię pobije ale się nie rozwodzi. Prawdziwy to taki , co nie stosuje antykoncepcji (chociaż wszystkie zaplanowane i nieplanowe dzieci się urodziły ) . "Prawdziwy", to uczestniczy w odpustach , dożynkach , a na pewno nie orze, i nie sieje, ani nie kombajnuje w niedzielę.

xyz, 2017-12-07 17:10:41

Niech Ktoś wytłumaczy co to prawdziwy rolnik?Bo nie rozumiem.Który jest nieprawdziwy,i prawdziwy.Tylko mądrze.

Rolnik69, 2017-12-06 14:38:55

@Niedobry Polak , mam pytanie : czy ty chcesz aby Twoje dzieci - jako małe gospodarstwa , stanowiące siłę ojczyzny - stanowiły przyszłość Twojego rodu ?
Rozumiem, że przyjmujesz do wiadomości, że moje dzieci - jako duże gospodarstwo, stanowiące siłę państwa (żywność , podatki, wykształcenie , aktywność w organizacjach rolniczych ) - będzie miało wielokrotność zysku w stosunku do Twoich następców ? Mój brat , a zaczynaliśmy z tym samym kapitałem , powiększył swój majątek trzykrotnie , ja (zwiększając gospodarstwo i finansując się kredytami) powiększyłem majątek 17 krotnie . To jak , nadal chcesz być tą małą siła ojczyzny ? A czy ojczyzna chce moich czy Twoich następców (proboszcz dostaje u mnie po kolędzie tyle ile z połowy wsi liczącej 54 numery. Dlaczego tyle , bo On remontuje wieżę na kościele , a chłop jest uczciwy, no a z samej uczciwości - złota nie przybywa , trzeba jeszcze rozumu i mądrej pracy).

ta sama ojczyzna, 2017-12-05 21:40:15

"Warto wiedzieć, że małe gospodarstwa to nie tylko problem Polski" - to siła naszej Ojczyzny a nie problem, problem UE są jej urzędnicy, nastawieni głównie na spełnianie zachcianek nastawionego na konsumpcje społeczeństwa krajów zachodnich i zyski koncernów produkujących ŚOR.

Niedobry Polak, 2017-12-05 08:28:17

Niech was O. z Torunia ma w swej opiece jak się skoncza dopłaty unijne.

kitamicha, 2017-12-04 18:00:57

Prawdziwy rolnik to taki, ktory nie uzywa produktow z fabryk chemieczno-farmaceutycznych, a takich jest bardzo malo, ...

Ekorolnik, 2017-12-04 13:50:45

rolnik Zuławy limity dofinansowania nie łączą się, a ten wyższy czyli 500 tyś możesz jedynie uzyskać jak masz produkcję zwierzęcą i magazyn który chcesz wybudować to magazyn paszowy, na innego rodzaju magazyn i maszyny 200 tyś

doradca, 2017-12-04 07:55:38

A ja mam pytanie z innej beczki, chce skladac teraz wniosek na hale i na opryskiwacz w najblizszym naborze na obszar D i moje pytanie brzmi jaki bede mial limit dofinansowania skoro na budowe jest 500 tys a na maszyny 200 tys? Czy to wyjdzie 700 tys?

Rolnik Zuławy, 2017-12-03 18:55:28

Nalicytujesz jak 5 i 6 kl 1 tonę zbierzesz albi i nie a nie dasz obornika to i wcale nie warto kombajnem jeżdzić

erkam, 2017-12-03 17:55:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja bym musiał podać miejscowo mniej powiedzmy że jadę bieg wyrzej  Jedna odmiana musi zaczekać bo nie wiem czy zostanie  Mam...

Marecki

Zajmij się hodowlą świń, albo chociaż produkcją prosiąt i będzie ok