PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tak żeby dopłaty wynosiły tyle co średnia, jakie banialuki. średnia nic nie daje dopiero równe dopłaty to równe warunki konkurencji

rolnik , 2017-12-14 08:28:13

Już były renty strukturalne i wcześniejsze emerytury dla rolników,teraz jest podniesienie wieku emerytalnego o 5 lat.

mini rolnik, 2017-12-12 20:07:10

Sprzedaż bezpośrednia. Gdzie?

chomonto, 2017-12-12 09:50:46

@ Paweł, Pawełku , że się do Ciebie tak kulturalnie zwrócę ; a dlaczego dopłaty miałyby pozostać w USA i Rosji ? Zawala nas towarami - ponad drugą " kokardkę " (dla niezorientowanych : chłopcy noszą kokardki pod szyją , a dziewczynki nad głową) . Opłacalna produkcja dla wszystkich , to taki wzrost produkcji , że mleko do rowu itd. Z historii: ktoś pamięta dlaczego całe statki kawy były zatapiane przez USA ? No właśnie .

viola, 2017-12-11 20:26:40

Do Kinia...
Nie chodzi o wielkość dopłat bezpośrednich.
Istotne jest aby wszyscy w Unii byli traktowani jednakowo.
Wymagania są jednakowe to i dopłaty też taki powinny być.
Nieważne jest czy będą one wynosiły 100, 200 czy 300 Euro do hektara.
Osobiście byłbym za tym aby dopłat nie było.
Jedynym warunkiem jest to aby nie było ich w całej Unii.

Paweł, 2017-12-11 12:28:59

Drodzy rolnicy, dlaczego w UK kostka masła kosztuje 7,7 PLN za 250 g , tyle samo co w Polsce, dlaczego jajka kosztują 4,7 PLN za 10 sztuk ? I to nie w dyskoncie, tylko w normalnym sklepie. Jesteście mi stanie to wytłumaczyć ?

Max, 2017-12-11 11:48:42

A ja mam w tyłku całe te dopłaty, bo o co idzie walka - o 200-300 zł. do hektara więcej co dla dla średniej wielkości gospodarstwa w Polsce oznacza 3 tys. zł. - za taką kwotkę można Was kupić??? Poza tym pamiętajcie, że jeśli jeśli powiększy się dopłaty podstawowe to znikną dotacje na inwestycje tym bardziej że po wyjściu Anglii z UE budżet mocno zdechnie. Kołdra jest bardzo krótka.

Ja wolałabym aby rolnicy swe produkty w ramach handlu detalicznego mogli sprzedawać sklepom, hurtowniom, restauracjom a nie jak teraz tylko Kowalskiemu. Ja wolałbym abym na swoim siedlisku np. w zakresie małego przetwórstwa mogłaq prowadzić działalność gospodarczą bo teraz nie mogę (gmina zmusza mnie do zakupu odpowiedniej działki za ok. 300 tys. zł.) a planu zagospodarowania przestrzennego nie zmienia się w 2 lata. Zrozumcie ludzie jedno - pieniądz prawdziwy bierze się z pracy, przedsiębiorczości a nie z jałmużny typu dopłaty. No ale u nas prawdziwych rolników jest garstka. Cała masa to towarzystwo które swoje małe hektarki powinni sprzedać a nie ciągle jęczeć "więcej dopłat".

Kinia, 2017-12-11 11:25:55

Następny kłamie!!! Już Duda przed wyborami prezydentckimi kłamał obiecując wyższe dopłaty i co ? Niech wymieni lepiej ministra rolnictwa na jakiegoś chłopa z jajami,co się zajmie problemami z ASF i zrobi porządek w ARiMR.

Radek, 2017-12-11 10:45:09

Państwo demokratyczne charakteryzować się powinno pod względem przestrzegania prawa, w przeciwnym wypadku łamiemy podstawową zasadę członkostwa Państw w Unii Europejskiej. Polska jest najbardziej przestępczym krajem demokratycznym w świecie, starości powiatowi od lat łamią prawa człowieka zaś w Stanach Zjednoczonych ścigane jest powyższe przestępstwo na równi z zabójstwem, odbierają Nam wolność i resztki godności osobistej, wprowadzili do obiegu prawnego najcięższego kalibru przestępstwa które destabilizują całą Unie Europejską. Mapy geodezyjno kartograficzne są sfałszowane (zasadnicze, usunięto oznaczenia klasyfikacji gruntów R-III,IV,V,VI itd.), co za tym idzie wprowadzono zmiany w księgach wieczystych nie zgodne ze stanem faktycznym, aktami notarialnymi zakupów gruntów rolnych które nigdy nie zostały wyłączone z produkcji rolnej. Największa afera gospodarcza w świecie, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań , sztandarowa ustawa PSL nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz 503 itd.

Niszczą Nas finansowo, przy zakupie przedmiotowych gruntów zostaliśmy oszukani i prze-kredytowani., 2017-12-11 09:45:14

Obecnie Polska ma już dopłaty powyżej średniej.To,że Niemiec je mięso a łotysz kapustę to nie znaczy,że My jemy gołąbki.Tu nie chodzi o wyrównanie dopłat do średniej unijnej tylko do tych co mają najwięcej

ekojajo, 2017-12-11 09:33:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Do wyłączenia swoich działek? Jestem w trakcie, teraz sprawa należy do wsa. 

arszczecin

http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/aktualnosci/jak-wylaczyc-dzialke-z-obwodu-lowieckiego,75957.html ktoś chętny?