PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@bolek, moje dane pochodzą z konferencji Putina z dziennikarzami. Pytanie komu wierzyć ; czy Putinowi w oficjalnym wystąpieniu czy Twojemu informatorowi (bądź wyobraźni ). Ja mam większe zaufanie do wybitnego szpiega (wszak na szpiegostwie zrobił międzynarodową karierę i liczą się z nim najwięksi przywódcy tego świata) niż do nieweryfikowalnych źródeł.

rusofil, 2017-12-16 00:54:21

rusofil, 130 mld dolarów to Rosja ma z eksportu ropy i gazu. Z eksportu produktów rolnych ma 13 mld i to pod warunkiem, że drewno uznamy za produkt rolny(7 mld dolarów ze sprzedaży drewna). Na obronność Rosja przeznacza 70 mld dolarów czyli ponad 5%PKB. A to i tak dane oficjalne. Spora część budżetu Rosji jest tajna i pewnie wydatki idą głównie na zbrojenia. To, że Ameryka wydaje dużo na wojsko to dobrze dla Rosji. Ktoś musi równoważyć wzrost zbrojeń w Chinach. A to właśnie rosnąca potęga Chin to zagrożenie dla Rosji. Jeżeli chodzi o Antoniego to niestety marnuje kasę na duperele. Putin się cieszy.

bolek, 2017-12-14 22:51:34

Rosja - w 2016r. stała się największym eksporterem pszenicy , a eksport produkcji rolnej przekroczył 130 mld dolarów. Ochrona rynku - poprzez zakaz importu z UE - dobrze im służy. Inflacja - w ciągu embarga - spadła do 2,5 % . Konsumpcja (tak jak w Polsce ) nakręca gospodarkę żywnościową , z tym że przyrost inwestycji na modernizację zwiększa się dwukrotnie szybciej niż przyrost PKB , u nas - spada o kilka procent rocznie . Poza tym ; ich polityka zagraniczna jest obliczona na wzrost dochodu , na obronność przeznaczają 2,2 % PKB czyli 46 mld dolarów , w sytuacji kiedy pokojowe USA - ok. 700 mld i koncentrują się na wymianie handlowej (działania wojskowe są podejmowane w rejonie Arktyki , gdzie na terytorium przypadającym Rosji jest ok. 30 % wszystkich zasobów energetycznych świata . A u nas ? Strzelnice dla "chłopoków" pana Antoniego (za 2,5 mld zł)

rusofil, 2017-12-14 12:28:44

Kacapy zwiększają, a nasz (nie)rząd gnoi rolników i podatki nakłada. Dobrze się żyje (naszym)...

ajato, 2017-12-14 11:44:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...