PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • pisuję tu czasem 2017-12-20 22:12:27
  @nerwus mały, to dobrze gdy ktoś ma dystans . Dobrze żeby zleciało nieprzedwcześnie , bo to Ci powiem tak, że tylko śmierć matki od małych dzieci , to nieszczęście , śmierć starego człowieka , to porządek rzeczy. Dlatego w mojej rodzinie - od pokoleń, konselacja po starych członkach rodziny , to nie jest żałoba. Opowiem Ci anegdotę : wracają moi przodkowie z konselacji bryczkami - śpiewają ile gardło daje . Przejeżdzając obok księżej obory - kobiety ich wyciszyły. Na końcu obory - na wyjeździe z podwórka wyszedł ksiądz i pokiwał głową . Na najbliższym kazaniu powiada tak: jak przychodzą targować pogrzeb , to bida taka , ze za darmo, ale jak wracają z pogrzebu to jadą jak z wesela. Od tamtego kazania były zabronione śpiewy po konselacji .
 • pochłaniacz 2017-12-20 17:47:42
  Z każdą produkcją jest podobnie : szewcy - nie ma bo fabryki, badylarze bo wielkie powierzchnie i import, mechanicy samochodowi - niewielu bo samochody się wymienia, naprawiacze telewizorów - nie ma bo się nie psują.
  Parą koni dziadek obrabiał 11 ha i więcej bez najmu nie mógł. Ojciec obrabiał 21,5 - ciapkiem, ja obrabiam (...) 41 ha i mogę więcej (bez najmu) , no przy kiszeniu kukurydzy z kolega i ojcem. Już widzę , że wchłonę za chwilę dwa gospodarstwa : 8,70 i 8,03 ha . Inaczej : przez dwa pokolenia wypadło 4 rolników na każdych pięciu . Mały nie ma szans , chyba że pod szkłem , na warzywach , owocach .
 • grzevoo 2017-12-20 16:02:19
  Niedługo powstaną "fermy" w których mleko będą produkować drożdże tak więc rozwój tradycyjnego mleczarstwa widziałbym raczej w ciemnych barwach

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!