Menu

Agritechnica 2011, 15-19 listopada 2011 w Hanowerze

15-19 listopada 2011  •  Hanower  • 

Na międzynarodową wystawę techniki rolniczej – Agritechnica 2011 zgłosiło się już około 2400 Wystawców z 45 krajów, oznacza to o dziesięć procent lepszy wynik niż na rekordowej Agritechnice 2009! Również powierzchnia wystawy zwiększyła się o ok. 15 proc. i wynosi 200.000 metrów kwadratowych.

Kierownik Projektu, Freya von Rhade podkreśla, że na tej przestrzeni obecne są wszystkie wiodące firmy i marki, które zaprezentują swe nowości i udoskonalenia. Czyni to Agritechnica 2011 międzynarodową platformą wymiany informacji w branży. „Tu spotykają się rolnicy-profesjonaliści, inwestorzy i istotni klienci, handel i jednostki badawcze z Europy i całego Świata, jak również przedstawiciele polityki, doradztwa i związki".

Wysoki udział firm zagranicznych
Prawie połowa wystawców to firmy pochodzące spoza Niemiec. Z Polski zgłosiło się dotychczas 35 firm, co plasuje nasz kraj w pierwszej dziesiątce krajów o największej liczbie wystawców na Agritechnica 2011. Wiele jest również firm z Włoch, Holandii, Francji, Austrii, Turcji i Chin - w sumie z 13 krajów.
Przyczyn tak wielkiego zainteresowania Agritechnica 2011 według organizatora - DLG - jest wiele. Rosnące światowe zapotrzebowanie na produkty spożywcze i biomasę pochodzenia roślinnego skutkuje coraz żywszym zapotrzebowaniem na technikę rolniczą. Producenci techniki rolniczej od lat dostosowują swoje cykle produkcyjne tak, aby móc zaprezentować swe nowości właśnie na Agritechnice. Tym bardziej, kolejny wzrost udziału międzynarodowych wystawców potwierdza fakt, że Agritechnica jest oknem na rynki całej Europy, jak i krajów trzecich.
Agritechnica może się poszczycić najwyższą na świecie jakością zwiedzających. Na ostatniej wystawie było aż 350 000 zwiedzających-fachowców z branży, z czego aż 80 000 pochodziło spoza Niemiec.

Nowość: prezentacja „Smart Farming"
Postęp techniczny staje się niezwykle istotny w technice rolniczej. Traktory, maszyny i urządzenia stają się więc już nie tylko „większe, szersze i szybsze". W technice coraz większy nacisk kładzie się na technologię sensorowego sterowania maszynami i zarządzanie danymi. Prowadzi to do tego, że wsparcie techniczne w rolnictwie może dokładniej, wydajniej i wrażliwiej reagować na zmieniające się warunki współczesnej uprawy. Postęp leży więc w inteligencji maszyn. W Hali 16 DLG oferuje więc prezentację (tzw. „special") pt. „Smart Farming - rolnictwo z głową". Tę jedyną w swym rodzaju platformę wymiany informacji tworzą wystawcy, partnerzy z branży doradczej, praktycy i naukowcy. Tu rolnicy i firmy usługowe z całego świata mogą zasięgnąć fachowej, niezależnej informacji. Znajdą tu wydzielone obszary takie jak „Nawigacja", „Technika sensorów", „Zarządzanie danymi", „Isobus", „Rozwiązania przyszłości".

Centrum Dealerów i Centrum Maszyn Używanych
Centrum Maszyn Używanych jest dla firm handlowych świetną możliwością nawiązania kontaktów z zainteresowanymi z całego świata. Można będzie spotkać tu firmy handlujące używanymi maszynami, giełdy online, domy akcyjne, banki, firmy logistyczne i wiele więcej.

„Warsztat LIVE"
Dobra jakość usług i w tym celu najlepiej wykształceni specjaliści to ważne założenia dla skutecznie działającego rynku rolnego. W ramach „Warsztatu LIVE" zostaną przeprowadzone praktyczne prace konserwacyjne i przebudowy maszyn, które będą na bieżąco komentowane pod kontem niezbędnych do wykonania ich kwalifikacji.

Forum przyszłości branży rolniczej
Niezwykle wartościowy program fachowy zostanie zaprezentowany podczas licznych kongresów, warsztatów i for. Zostaną przedstawione i omówione trendy techniki rolniczej, jak i wszystkie istotne pytania o przyszłość w rolnictwie i technice rolniczej. Odbędą się między innymi:
• Międzynarodowe Spotkanie Techniki Rolniczej - 11 i 12 listopada 2011
• Rynki Rolne 2012 - 15 listopada
• Kongres Nasiennictwa - 16 listopada
• Konferencja krajów Europy Wschodniej - 16 listopada
• Europejski dzień Młodego Rolnika i Studenta - 17/18 listopada

W ramach trzech for przedstawiciele przemysłu i praktycy, naukowcy i doradcy, będą prezentować informacje o trendach i rozwoju sytuacji w branży. Wiele z paneli będzie tłumaczone symultanicznie (angielski i niemiecki).
Pomoc w organizacji wyjazdu dla polskich grup
DLG AgroFood - spółka córka organizatora Agritechnica 2011 planuje w tym roku pomoc dla zorganizowanych grup z Polski. Grupa taka musi liczyć minimalnie 45 osób i otrzymuje dofinansowanie do paliwa, jak i bilety na wystawę na jeden dzień. Osobą kontaktową jest Arleta Bartkowiak (tel. 607 061 914).