Menu

DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO - ZWOLEŃ 2008

Data imprezy: 31.08.2008 r.

Miejsce imprezy: Zwoleń

Organizator imprezy: Zarząd Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Starosta Powiatu Zwoleńskiego, Burmistrz Miasta Zwoleń oraz Diecezja Radomska.

- Dożynki to uhonorowanie całorocznej, ciężkiej i wytrwałej pracy rolników. To także okazja do podsumowania roku i wspólnej rozmowy na temat szans i przyszłości rolnictwa. Już dziś gorąco zapraszam do Zwolenia – na dziesiąte już Dożynki Województwa Mazowieckiego – powiedział Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

Tegoroczne Święto Plonów będzie połączone z Dożynkami Diecezjalnymi, tak więc prócz oficjalnych delegacji wszystkich mazowieckich powiatów, przybędą na nie grupy wieńcowe z parafii całej Diecezji Radomskiej. Uroczysta Msza Święta Dziękczynna celebrowana będzie przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Zygmunta Zimowskiego. Będzie to największa tego typu rolnicza impreza Województwa Mazowieckiego.

W programie tegorocznej imprezy przewidziano szereg imprez towarzyszących, m.in. wystawy: potraw regionalnych, twórców ludowych, sprzętu rolniczego czy płodów rolnych. Szczegóły programu zostaną opracowane już w najbliższym czasie przez komitet organizacyjny imprezy.

W poprzednich latach dożynki wojewódzkie odbyły się w następujących miejscach:
1999 – Białobrzegi
2000 – Myszyniec (pow. ostrołęcki)
2001 – Sierpc
2002 – Kozienice
2003 – Węgrów
2004 – Sochaczew
2005 – Płońsk
2006 – Wyszogród (pow. płocki)
2007 – Maków Mazowiecki.