Menu

Gobarto zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rolników

16 maja 2018  •  Wola Mielecka  •  Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Filia w Woli Mieleckiej

W marcu br. Spółka Gobarto zainicjowała projekt Akademia Rolnika. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń, których celem jest edukacja rolników wg najnowszej wiedzy i standardów w zakresie hodowli trzody chlewnej. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 maja w Woli Mieleckiej w Gminie Mielec.

Gobarto zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rolników Akademia Rlnika Boguchwała

Akademia Rolnika Gobarto 500 to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na bieżące problemy rynku trzody chlewnej. Gobarto SA dostrzega potrzebę wspierania ciągłego rozwoju i edukacji rolników. W związku z tym w ramach Akademii Rolnika praktycy hodowli i eksperci weterynarii na bezpłatnych spotkaniach poruszą takie tematy jak: zapobieganie ASF, bioasekuracja, odpowiednie żywienie trzody, ekonomika produkcji, nowoczesne technologie w budynkach inwentarskich czy wymogi dot. ochrony środowiska, przed którymi są postawieni hodowcy trzody chlewnej. Pierwsze, inaugurujące całą kampanię spotkanie odbyło się 21 marca w Boguchwale. Kolejne szkolenia zostało zaplanowane również na podkarpaciu, w gminie Mielec w Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec, Filia w Woli Mieleckiej. Tematem szkolenia będzie „Nowoczesna hodowla, czyli jak zarabiać na produkcji trzody na globalnym rynku?". Aby wziąć w nim udział należy zapisać się na spotkanie przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.Gobarto500.pl/akademia-rolnika/.

Akademia Rolnika to kolejny krok do realizacji szeroko zakrojonego programu odbudowy polskiego rynku mięsa wieprzowego – Gobarto 500. Program został zainicjowany w listopadzie 2016 r. podczas Kongresu 590, kiedy to ówczesny wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów – Mateusz Morawiecki, marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Andrzej Goździkowski – prezes zarządu Cedrob SA podpisali Deklarację rozwoju rynku produkcji mięsa wieprzowego. Gobarto SA, wchodząca w skład Grupy Cedrob, realizuje projekt odbudowy rynku produkcji mięsa wieprzowego m.in. przez program integracji tuczu Gobarto 500, zakładający partnerską współpracę z hodowcami w chowie trzody chlewnej. Rolnicy, którzy biorą w nim udział, otrzymają kompleksowe wsparcie, dostęp do nowoczesnych technik tuczu oraz stabilność biznesową.

Kolejne spotkania Akademii Rolnika odbędą się w Kluczborku, Mławie, Piotrkowie Trybunalskim, Szamotułach oraz Złotnikach Kujawskich – aktualne informacje datach poszczególnych będą umieszczane na stronie www.Gobarto500.pl/akademia-rolnika/.

Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn Farmer.

 

 

 

×