Menu

Kolejna ROLTECHNIKA już w sierpniu

20-21 sierpnia 2016  •  Wilkowice  • 

Odbywanie się Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA w ostatni weekend sierpnia stało się już tradycją. W tym roku XI odsłona tego wspaniałego eventu połączona z XV edycją Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka będzie miała miejsce w dniach 20-21 sierpnia 2016 roku w Wilkowicach.

Kolejna ROLTECHNIKA już w sierpniu Kolejna ROLTECHNIKA już w sierpniu

Wystawa Rolnicza ROLTECHNIKA to bardzo interesujące wydarzenie dedykowane nie tylko rolnikom, którzy spragnieni są nowinek technologicznych, ale i miłośnikom kultowych maszyn rolniczych. – Dwudniowe, plenerowe spotkanie łączy nowoczesne i dawne rolnictwo, gromadząc w jednym miejscu i czasie bogatą ekspozycję maszyn i urządzeń z licznymi kolekcjonerskimi eksponatami – tłumaczy Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ROLTEHCNIKA. – Wydarzenie to, co roku cieszy się ogromną popularnością ze strony wystawców oraz zwiedzających. W ubiegłym roku odnotowaliśmy ponad 25.000 odwiedzających, którzy opuścili teren Wystawy i Festiwalu bardzo zadowoleni – dodaje.

W miejscu tym warto podkreślić, że w ekspresowym tempie kurczy się powierzchnia wystawiennicza dostępna dla wystawców ROLTECHNIKI. Firmy zainteresowane udziałem powinny jak najszybciej podjąć decyzję.

W grupie siła

Organizatorami Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA i XV Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Gmina Lipno, Klub Traktor i Maszyna, Gminny Ośrodek Kultury Lipno, Parafia „Ewangelicko-Augsburska”. Wykorzystanie wspólnej wiedzy i doświadczeń z pewnością przyczyni się do powodzenia obu wydarzeń.

Stare i nowe

Połączenie Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKI, czyli spotkania zachęcającego do inwestycji
w nowoczesny sprzęt rolniczy z Festiwalem Starych Ciągników, pełnym atrakcji dla hobbystów oraz rodzin z dziećmi, to strzał w dziesiątkę. Oba te wydarzenia tworzą jedną z najbardziej fascynujących imprez polowych w naszym kraju, która od lat skutecznie promuje polską tradycję oraz zachęca do rozwoju polskich gospodarstw. Świadczą o tym zwiedzający, którzy tłumnie odwiedzają teren wystawienniczy i z wielkim zaciekawieniem przyglądają się modelom innowacyjnym ciągników oraz odrestaurowanym maszynom.

Dla właścicieli gospodarstw rolnych ROLTECHNIKA to także możliwość porównania oferty różnych dostawców, sprawdzenia konkretnych modeli maszyn oraz uzyskania informacji i wsparcia merytorycznego od producentów i dealerów. – Podobnie jak w roku ubiegłym także podczas tegorocznej edycji zadbamy o lepsze warunki wystawiennicze. Wystawcy będą mieć do swojej dyspozycji teren trawiasty pod ekspozycję oraz możliwość zamówienia posiłków w MTP Cafe – podkreśla Łukasz Rachubiński. – Podjęte przez nas wysiłki mają na celu umożliwienie wystawcom nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami – dodaje. Wzorem poprzedniej edycji portal Gospodarz.pl zorganizuje turniej „Precyzyjny Gospodarz”.

Powrót do dawnych lat

W miejscu tym warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zwiedzający mogli podziwiać takie modele ciągników jak: Lanz Bulldog, Ursus, Zetor, Porsche, John Derre, Massey Ferguson, Dutra, Pampa, Hart Parr czy Fordson w wersji z gąsienicowej. Wiele pozytywnych emocji wzbudziły Lokomobila „Hipolita”, która dzięki ogumieniu kół została przystosowana do poruszania się po asfalcie, Lanz Bulldoga 12, pług motorowy „Praga” i trzy silniki stacyjne. Wśród atrakcji dla szerokiej publiczności znalazły się wydarzenia towarzyszące jak: prezentacja starych ciągników na placu manewrowym, odpalanie bombaja, tractorpulling, pokazy starych maszyn w polu, parada starych ciągników ulicami Wilkowic czy wyścigi traktorów. W gronie kolekcjonerów i pasjonatów techniki zabytkowej znaleźli się przedstawiciele z Polski, Czech, Holandii, Węgier oraz Austrii.

Więcej informacji na www.roltechnika.pl