Menu

Najwspanialsze okazy zwierząt tylko na KWZH!

05-07 maja 2017  •  Poznań  • 

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która trwać będzie w dniach 5-7 maja 2017 roku w Poznaniu dla wszystkich jej uczestników stanie czasem naprawdę intensywnej pracy. Wystawa odbywająca się w cyklu dwuletnim, to wielkie święto dla hodowców i długo wyczekiwane wydarzenia także przez szeroką publiczność zainteresowaną podziwianiem najwspanialszych okazów zwierząt.

Najwspanialsze okazy zwierząt tylko na KWZH! XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Trzy dni XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych będą dla jej uczestników niezwykle inspirujące. – Liczymy, że atmosfera Wystawy zmobilizuje wystawców oraz odwiedzających do przeprowadzenia wielu rozmów biznesowych, które w przyszłości zaowocują wymiernymi korzyściami dla firm – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu.

Ocena zwierząt, pokaz nowości

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych przyciąga hodowców z całej polski największą
w kraju oceną zwierząt, czempionatami i wiceczempionatami przyznawanymi w różnych kategoriach, prezentacją nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się także wyposażeniu budynków inwentarskich.
W tym roku program Wystawcy wzbogacą również wykłady, seminaria, kiermasz żywności tradycyjnej i regionalnej oraz wiele akacji dla dzieci. Tegoroczna ekspozycja zostanie zlokalizowana
w pięciu pawilonach: 1, 2, 3, 3A i 4, które będą podzielone tematycznie. Na długiej liście zwierząt, które zawitają do Poznania znajduje się bydło mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, rasy rodzime, drób, zwierzęta futerkowe, ryby słodkowodne, konie, kozy, pszczoły, owce i inne.

Ekspozycja rośnie z dnia na dzień

Podczas XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych Polska Federacja Hodowców Bydła
i Producentów Mleka zaprezentuje 160 sztuk bydła, w tym 100 krów i 60 jałowic. Na terenie ekspozycji będzie można przyjrzeć się 4 krowom z cielętami, 10 okazom jałowic w wieku do 18 miesięcy i 12 powyżej 18 miesięcy. Wystawcy pochwalą się także 17 sztukami buhajów w wieku do 24 miesięcy i 6 powyżej 24 miesięcy. Polski Związek Owczarski, który od lat aktywnie wpiera organizację Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, w tym roku przygotuję ekspozycję składającą się ponad 120 sztuk zwierząt. Wśród nich zostaną zaprezentowane najpiękniejsze okazy tryków, maciorek, koziołków. Na Wystawie pojawią się również bardzo lubiane przez publiczność kuce szetlandzkie.

Miejsce do czerpania wiedzy

KWZH to doskonałe miejsce na to, by poszerzyć posiadaną już wiedzę. Rozwojowi kompetencji zawodowych sprzyjać będą spotkania z fachowcami, którzy poprowadzą cykl wykładów i szkoleń, dzieląc się swoją wiedzą na temat hodowli i pielęgnacji zwierząt. Na potężną dawkę wiedzy mogą liczyć również najmłodsi. – KWZH to także impreza wspierająca budowanie i rozwój świadomości na temat hodowli zwierząt i produkcji rolnej wśród najmłodszego pokolenia – tłumaczy Łukasz Rachubiński.

Zgłoś grupę szkolną lub przedszkolną

Do udziału w XXVIII Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych zapraszamy również dzieci i młodzież szkolną. Udział w tym wydarzeniu stanie się wspaniała wycieczką edukacyjną. Pomoże ona poznać świat zwierząt hodowlanych, które dla dzieci mieszkających w mieście są na co dzień niedostępne. KWZH to niepowtarzalna okazja, by poznać różne gatunki zwierząt, zasięgnąć informacji o ich hodowli, odżywianiu i roli w życiu człowieka.

Wstęp bezpłatny

Organizatorami XXVIII edycji KWZH są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związki Hodowców Zwierząt. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.kwzh.pl