Menu

Opolagra 2014!

13-15 czerwca 2014  •  Kamień Śląski  • 

Organizator największej plenerowej wystawy w południowej Polsce przygotował w tym roku wyjątkowy zestaw atrakcji dla pasjonatów rolnictwa.

Opolagra to uczta dla pasjonatów techniki rolniczej. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przetestować każdą z osobna na ponad 20 torach. Prezentowane są tu maszyny wszystkich światowych marek. Setka maszyn pracujących w polu tworzy na Opolagrze widowisko o niesłabnącej popularności.

Stałą atrakcją imprezy w Kamieniu Śląskim jest wystawa zwierząt, na której ringu prezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego. Z uwagi na wielkie zainteresowanie w roku ubiegłym, w tym przygotowano, aż dwie parady - ciągników-gigantów oraz ładowarek.

Opolagra jest także okazją do uzyskania cennych informacji w ramach dyskusji, debat i warsztatów. Wśród tegorocznych tematów znajdą się dwie debaty, pierwsza: usługodawcy-rolnicy, usługi maszynowe - komu to się opłaca i druga: co oznacza zniesienie kwot mlecznych - szanse i zagrożenia. Ponadto dyskusje na temat PROW 2014-2020 jakie są nowe możliwości i ograniczenia, ciągniki o mocy 80 KM z silnikiem 3 lub 4 cylindrowym, jaki wybrać, inbred w polskiej hodowli bydła czy są powody do obaw oraz warsztaty: części zamienne - oryginał kontra zamiennik.

Na wystawie nie zabraknie również atrakcji dla młodych adeptów rolnictwa: konkurs obsługi ładowarki, pokonanie toru egzaminacyjnego na czas, w ramach konkursu Opolagry można z kolei wygrać pojazd użytkowy Kubota RTV. KRUS Opole tradycyjnie rozstrzygnie konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo Opolszczyzny.