Menu

Organic Marketing Forum, 7-9 maja, Warszawa

07-09 maja 2012  •  Warszawa  • 

To już 7. Międzynarodowe Spotkanie w Zakresie Przetwórstwa i Sprzedaży Produktów Ekologicznych i Surowców Naturalnych skupiające się na współpracy między Europą Wschodnią i Zachodnią.

Program oferuje wystąpienia mające na celu wymianę doświadczeń między przedsiębiorcami oraz poszerzenie wiedzy na temat rynku ekologicznego w 14 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Mottem przewodnim spotkania jest
“Transparencja i wiarygodność podstawą pozyskania klienta”. Organizator zaprasza przetwórców, handlowców, właścicieli sklepów detalicznych oraz rolników do pozyskania nowych partnerów do współpracy, jak i skorzystania z okazji do wymiany poglądów o strategiach i najnowszych trendach w branży ekologicznej.

Zgłoszenia do udziału w Organic Marketing Forum przyjmowane będą do 15 kwietnia 2012 r.

Obserwujemy ciągły rozwój rynku produktów ekologicznych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce w 2011 roku zanotował on wzrost o 25%, osiągając wartość 100 mln euro. W Czechach osiągnięto obroty na kwotę 130 mln euro, co daje wzrost o 20% w stosunku do roku 2010. Pozostałe rynki rozwijały się dynamicznie osiągając wzrost od 5 do 50%. Informacje te pochodzą z badań nad 14 rynkami Europy Środkowej i Wschodniej, które zaprezentowane zostaną podczas Forum. Ponadto, program konferencji obejmuje warsztaty nastawione na współpracę międzynarodową i rozmowy z ekspertami rynku ekologicznego.

To międzynarodowe spotkanie składa się z wystawy produktów ekologicznych, konferencji,
warsztatów, a także wyjazdów studyjnych do ekologicznych gospodarstw, przedsiębiorstw i
handlowców w okolicach Warszawy. Uczestniczyć w nim będą osoby z ponad 30 krajów.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego – Grupa Regionalna UE oraz Polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konferencja odbędzie się w językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Do dyspozycji będą także tłumacze indywidualni do rozmów prywatnych.

Dodatkowe informacje oraz szczegóły dotyczące rejestracji na www.organic-marketing-forum.org.

Osoba do kontaktu Luise Pachmann, Project Assistant, luise.pachmann@ekoconnect.org, Tel.: +49-351-456-80-38

Organizator:
Ekoconnect - Międzynarodowym Centrum Rolnictwa Ekologicznego Środkowej i Wschodniej Europy