Menu

Targi Ferma – miejsce spotkań fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

17-19 lutego 2017  •  Łódź  • 

W dniach 17 - 19 lutego 2017 w Halach EXPO ŁÓDŹ/MOSiR w Łodzi, Organizator, DLG AgroFood przewiduje ponad 30 000 hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje wszystko, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszonych zostanie 30 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków to stały magnes dla rolników. W jej ramach odbędą się debaty, między innymi na temat tego jak zarządzać produkcją mleka na globalnym rynku, czy uda się ochronić polską produkcję świń przed skutkami ASF - czy podjęte środki zaradcze są skuteczne, budowa i organizacja obory dla bydła opasowego i mlecznego – jakie błędy popełniamy najczęściej, jak i uświetniona obecnością Ministra Rolnictwa dyskusja o współczesnym rolnictwie – problemy i wyzwania w produkcji zwierzęcej. Dla sektora drobiarskiego Ambasada Królestwa Niderlandów wraz z Krajową Radą Drobiarstwa - Izbą Gospodarczą przygotowały blok pt. „Przyszłość produkcji drobiu. Postęp wiedzy i technologii w drobiarstwie“
Każdego dnia odbędą się konkursy, gdzie wygrać będzie można m.in. laptopy.

Spróbować będzie można polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych.