Menu

Targi rolnicze Agrobudziejewo, 26 czerwca, Budziejowo k. Mieściska

26 czerwca 2013  • 

Celem spotkania targowego jest przekazanie wiedzy na temat środków ochrony roślin oraz zaprezentowanie ich działania na poletkach doświadczalnych. Na poletkach prezentowane będą również gatunki odmian najważniejszych roślin uprawnych na polach w Budziejewie. Producenci rolni, którzy przybędą na targi Agrobudziejewo będę mogli porównać kolekcje odmian rzepaku, zbóż oraz kukurydzy.

Integralną część będą stanowiły prezentacje technologii ochrony i pielęgnacji wymienionych upraw. Na przeszło 100 wydzielonych stanowiskach zostaną zaprezentowane różne warianty ochrony herbicydowej, fungicydowej oraz skracania i dolistnego dokarmiania roślin.

Na poletkach rzepakowych prezentowane będę efekty działania środków w zakresie zwalczania chwastów. Obok poletek herbicydowych zostaną także porównane efekty działania na rzepak biostymulatorów Kelpak i Dynamic Cresco aplikowanych w kilku różnych dawkach.

Obecni goście będą mogli także zapoznać się i porównać różne technologie ochrony i pielęgnacji plantacji buraka cukrowego i kukurydzy.
W czasie trwania targów zostaną przeprowadzone wykłady tematyczne dotyczące ochrony fungicydowej, ochrony nawożenia oraz ochrony upraw przed szkodnikami.

Wykłady poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr Zuzanna Sawińska i dr Witold Szczepaniak oraz z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego - mgr Grzegorz Pruszyński. Będą oni także służyć fachowym doradztwem przy poletkach doświadczalnych. W ramach ochrony fungicydowej będzie służyła poradą dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przy poletkach rzepakowych wsparciem będzie dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu doradzając w zakresie strategii nawożenia. Doradzać będzie również Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego w Poznaniu, specjalista do spraw ochrony upraw przed szkodnikami.

Ponadto odbędą się seminaria poświęcone tematyce uprawy rzepaku i zbóż prowadzone przez specjalistów .

Targi Agrobudziejewo nauka, doświadczenie, praktyka to nie tylko doskonałe miejsce na zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat środków ochrony roślin, ale także na zapoznanie się z ofertą licznych koncernów nasiennych, paszowych, chemicznychczy nawozowych.

Informacje na temat targów zamieszczone są na stronie http://budziejewo.chemirol.com.pl/. Dodatkową atrakcją jest konkurs w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie internetowej.