Menu

Targi rolnicze Agrobudziejewo, 26 czerwca, Budziejowo k. Mieściska

26 czerwca 2013  • 

Celem spotkania targowego jest przekazanie wiedzy na temat środków ochrony roślin oraz zaprezentowanie ich działania na poletkach doświadczalnych. Na poletkach prezentowane będą również gatunki odmian najważniejszych roślin uprawnych na polach w Budziejewie. Producenci rolni, którzy przybędą na targi Agrobudziejewo będę mogli porównać kolekcje odmian rzepaku, zbóż oraz kukurydzy.

Targi rolnicze Agrobudziejewo, 26 czerwca, Budziejowo k. Mieściska Targi rolnicze Agrobudziejewo, 26 czerwca, Budziejowo k. Mieściska

Integralną część będą stanowiły prezentacje technologii ochrony i pielęgnacji wymienionych upraw. Na przeszło 100 wydzielonych stanowiskach zostaną zaprezentowane różne warianty ochrony herbicydowej, fungicydowej oraz skracania i dolistnego dokarmiania roślin.

Na poletkach rzepakowych prezentowane będę efekty działania środków w zakresie zwalczania chwastów. Obok poletek herbicydowych zostaną także porównane efekty działania na rzepak biostymulatorów Kelpak i Dynamic Cresco aplikowanych w kilku różnych dawkach.

Obecni goście będą mogli także zapoznać się i porównać różne technologie ochrony i pielęgnacji plantacji buraka cukrowego i kukurydzy.
W czasie trwania targów zostaną przeprowadzone wykłady tematyczne dotyczące ochrony fungicydowej, ochrony nawożenia oraz ochrony upraw przed szkodnikami.

Wykłady poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr Zuzanna Sawińska i dr Witold Szczepaniak oraz z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego - mgr Grzegorz Pruszyński. Będą oni także służyć fachowym doradztwem przy poletkach doświadczalnych. W ramach ochrony fungicydowej będzie służyła poradą dr Zuzanna Sawińska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przy poletkach rzepakowych wsparciem będzie dr Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu doradzając w zakresie strategii nawożenia. Doradzać będzie również Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin - Poznańskiego Instytutu Badawczego w Poznaniu, specjalista do spraw ochrony upraw przed szkodnikami.

Ponadto odbędą się seminaria poświęcone tematyce uprawy rzepaku i zbóż prowadzone przez specjalistów .

Targi Agrobudziejewo nauka, doświadczenie, praktyka to nie tylko doskonałe miejsce na zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat środków ochrony roślin, ale także na zapoznanie się z ofertą licznych koncernów nasiennych, paszowych, chemicznychczy nawozowych.

Informacje na temat targów zamieszczone są na stronie http://budziejewo.chemirol.com.pl/. Dodatkową atrakcją jest konkurs w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie internetowej.