Menu

Wiosenna Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Data: 8-11. 05. 09 r.
Miejsce: Chorzów, Park Kultury i Wypoczynku
Organizator: Park Kultury i Wypoczynku

Hasło tegorocznej wystawy to "Wymarzone Ogrody Świata" - czyli zaproszenie do poznania bogactwa stylów ogrodów z różnych zakątków świata, nie pomijając piękna rodzimego ogrodu polskiego.

Wystawcy z całej Polski będą prezentować odwiedzającym wyprodukowane przez siebie najpiękniejsze rośliny ogrodowe: kwitnące kolorowe azalie, różaneczniki, magnolie, a także wiele odmian iglaków, krzewów o kolorowych liściach, drzew do małych i dużych ogrodów, bylin i pnączy. Prezentowane będą również prawdziwe rarytasy w świecie roślin: odmiany oryginalnie formowane.

Wiosenna Wystawa Kwiatów i Ogrodów to nie tylko kwiaty, aranżacje kwiatowe i roślinne, to przede wszystkim inspiracja do urządzenia własnego ogrodu. Na wystawie nie zabraknie także elementów zdobniczych wykonanych z drewna, gipsu, kamienia, stanowiących integralną część każdego pięknego ogrodu.

Tradycyjnie Wystawie towarzyszyć będzie wiosenny kiermasz, na którym można kupić kwiaty, narzędzia ogrodnicze, ozdoby ogrodowe i wiele wiele innych artykułów.