Menu

X Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, 8 lipca, Pudliszki

08 lipca 2012  • 

W wystawie tradycyjnie już udział wezmą hodowcy bydła z terenu Wielkopolski, reprezentujący rolników indywidualnych, jak również przedstawicieli czołowej hodowli wielkostadnej.

Impreza odbywa się w cyklu dwuletnim od 1994 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem rolników. Szczególnie licznie uczestniczą w niej hodowcy z terenu powiatów: gostyńskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, rawickiego i ościennych. Każdą wystawę odwiedza około 6 - 8 tysięcy rolników.

Odbywa się ona na stadionie sportowym oraz terenach przyległych – parku okalającego miejscowy pałac. W wystawie poza zwierzętami (około 120 krów i cieląt) jest prezentowane wyposażenie obór, pasze, leki weterynaryjne, maszyny rolnicze itp.

Ciekawe są też imprezy towarzyszące wystawie, w tym między innymi pokazy konne, występy zespołów muzycznych, konkursy dla zwiedzających, a w tym roku również festiwal produktu regionalnego oraz wystawa drobiu ozdobnego.

Impreza została objęta patronatem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizator:

Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich
Tel. 61/ 843 2613
e-mail: targiferma@targiferma.com.pl
www.targiferma.com.pl