Menu

XIII Warszawskie Święto Chleba

04-05 października 2015  •  Warszawa  • 

Centralna Biblioteka Rolnicza, jako główny organizator, zaprasza mieszkańców Warszawy, turystów i wszystkich miłośników dobrego smaku na XIII Warszawskie Święto Chleba.

Te doroczne warszawskie dożynki mają na celu popularyzację tradycji wsi mazowieckiej, promowanie tradycyjnych polskich wypieków i wyrobów artystów ludowych, pokazanie mieszkańcom miasta obrzędów związanych z chlebem oraz zachęcenie warszawiaków do zabawy przy muzyce zespołów ludowych.

W niedzielę 4 października na Rynku Nowego Miasta od 10.00 do 18.00 czekać będzie na gości mnóstwo atrakcji. Najlepsi stołeczni piekarze zaprezentują swoje wypieki, można będzie spróbować i kupić każdy rodzaj pieczywa, od białej pszennej bułeczki po ciemne, żytnie bochny chleba pieczone na chrzanowych liściach. W namiocie Spółdzielni Piekarsko- Ciastkarskiej dzieci będą mogły wylepiać figurki z ciasta, upiec je potem w piecu i zabrać do domu. Do swoich stoisk zapraszać będą twórcy ludowi z różnych regionów kraju i tak np. można będzie nauczyć się robienia kwiatków bibułkowych czy też obejrzeć pokaz lania świec. Nie zabraknie także produktów tradycyjnych: miodów, wędlin, serów na czele ze sławnymi serami korycińskimi, sękaczy i oscypków. Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne z Mazowsza i innych regionów.

O godz. 16.00 zapraszamy na koncert Kapeli z Targówka w wykonaniu której usłyszymy szlagiery Stanisława Grzesiuka, największego barda powojennej Warszawy.

Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 66
00-950 Warszawa
tel. (22) 826-57-05
ww.cbr.edu.pl