Menu

XIX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017

01 października 2017  •  Skrzelew gm. Teresin  • 

Szanowni Państwo „KUKURYDZA JEST ROŚLINĄ PRZYSZŁOŚCI – PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO KUKURYDZY” Organizatorzy XIX Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 1 października 2017 r. w Skrzelewie w gminie Teresin, w powiecie Sochaczew. Początek imprezy planowany jest na godz. 9.00, a o godz. 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie.

XIX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017 XIX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian – Skrzelew 2017

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję, jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80. ubiegłego stulecia.

W programie przewidziane jest między innymi:

  • godz. 9.00 - rozpoczęcie imprezy zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę, prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych, prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej, wystawa sprzętu rolniczego;
  • godz. 10.00 - pokaz użytkowania maszyn rolniczych, - kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych, - wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych, - konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami. - konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych;
  • godz. 11.00 - oficjalne otwarcie i powitanie gości;
  • godz. 12.30 - drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych;
  • godz. 13.00 - rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród.

W trakcie imprezy przewidziane są pokazy maszyny i nowości technologicznych. Będą także konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym. Impreza ma zasięg ogólnokrajowy i co roku uczestniczy w niej ponad 150 wystawców, a liczba zwiedzających rolników wynosi od 8 do 10 tys. 

W czasie Dni Kukurydzy prezentowane będą poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, a jest ich prawie 100. Porównania jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych. Będzie, więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami. Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.  

Patronat na imprezą objęli Minister Rolnictwa, Agencje rolnicze, marszałkowie i starostowie. W skład komitetu organizacyjnego wchodzi wiele znaczących instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych jak i kukurydzy, która - jest w tym dniu najważniejsza.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.kukurydza.home.pl