Menu

XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, 8-9 września, Siedlce

08-09 września 2012  • 

Hasło tegorocznej wystawy „Grupowe działanie – tradycja i przyszłość”.

 XIX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VIII Regionalna Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbędą się w dniach 8-9 września 2012 roku w Siedlcach przy ul. Jana Pawła II 6 (Błonia Siedleckie).

Organizatorami imprezy są: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, Miasto Siedlce, Powiat Siedlecki, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o., Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

Uczestnikami wystawy będą firmy handlowe i usługowe pracujące na rzecz rolnictwa, drobni wytwórcy, wystawcy zwierząt hodowlanych i gospodarskich. Zgodnie z hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia, nawiązującym do grupowego działania – zostaną zwiedzającym zaprezentowane grupy producentów rolnych, licznie działające w regionie siedleckim.

Wystawa rolnicza w Siedlcach to również okazja by pokazać dorobek wielu pokoleń. Zwiedzający mają możliwość degustacji zdrowych i smacznych potraw regionalnych. Można też zakupić wyroby rękodzieła ludowego oraz zapoznać się z ofertą gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych.
Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym to doskonała okazja do prezentacji osiągnięć Ziemi Siedleckiej i możliwości jej mieszkańców oraz do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów gospodarczych i zagranicznych. W minionych latach gościliśmy delegacje zagraniczne z: Włoch, Francji, Ukrainy, Niemiec i Białorusi. W czasie trwania wystawy zostanie przeprowadzonych i podsumowanych wiele konkursów ( m.in. „Najlepszy produkt ekologiczny”, „Najlepsze produkty tradycyjne Wschodniego Mazowsza”, „Piękna zagroda wizytówką wsi”, Hit XIX MDzDR). Na scenie można będzie obejrzeć występy zespołów ludowych i artystycznych.

Więcej informacji można uzyskać w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach, ul. Kazimierzowska 21, pod numerami tel. 25 640 09 11, 25 640 09 22 oraz na stronie internetowej: www.modr.mazowsze.pl