Menu

XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, 23-24 czerwca, Szepietowo

23-24 czerwca 2012  • 

Agroarena jest przygotowana na finałowe rozgrywki o tytuły superczempionów, czempionów i wiceczempionów. Selekcjonerzy wytypowali najlepszych reprezentantów, przedstawicieli poszczególnych ras. Zaprezentowane zostanie: bydło, trzoda chlewna, owce, konie i drób, w sumie ponad 500 zwierząt. Poza konkurencją wystąpią: szynszyle, króliki i ptactwo ozdobne. Sobotnie zgrupowanie wyłoni hodowlanych mistrzów Podlasia.

Szepietowska murawa pomieści kilkuset wystawców: producentów maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych, a także firmy paszowe i nawozowe. Wystawcom kibicować będą rolnicy i wszyscy miłośnicy podlaskiego rolnictwa.

Krajowa Rada Drobiarstwa postanowiła zaprosić najlepszych hodowców drobiu z całej Polski do Szepietowa na pierwszą Ogólnopolską Wystawę Drobiu im. Adama Medykiewicza. Zaprezentują się stada drobiu następujących gatunków: kury nieśne i mięsne oraz indyki, kaczki i gęsi.

Konkurs „Młodych Hodowców” to jeden z najbardziej emocjonujących punktów programu Wystawy. Drużynę młodzików będzie tworzyło 21 małoletnich hodowców, w wieku do 10 lat, którzy z dumą zaprezentują na ringu cielęta. Zmagania młodych hodowców zakończą się remisem, wszystkie dzieci zostaną nagrodzone za zaangażowanie i odwagę.

Wystawie towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego doradztwa z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, ekonomiki produkcji, ekologii i agroturystyki. Na polach doświadczalnych zaprezentowana zostanie bogata kolekcja odmian zbóż, roślin pastewnych, przemysłowych, energetycznych oraz doświadczenia nawozowe.

W programie m.in.:

Seminaria i porady specjalistów
Zwiedzanie pól doświadczalnych i pasieki
Pokazy pracy maszyn
Prezentacja stawek bydła mlecznego po buhajach testowych
Pokaz korekcji racic
Degustacja wołowiny, baraniny, koniny
Pokaz bezpiecznej obsługi prasy zwijającej
Piknik zbożowy
Konkursy i występy zespołów artystycznych

Organizator:

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
18-210 Szepietowo